Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pitbull sokkal agresszívab...

Egy pitbull sokkal agresszívabb mint egy amstaff?

Figyelt kérdés

Kutya vásárlás előtt állok, de nem tudom hogy a pitet vagy az amstaffot válasszam. Nem magyarországon élek ezért itt mindkettőből akad bőven jó tenyésztő. Nyilván a feltételek adottak (kert, futópad, séták stb) , és eddig bullterriereim voltak, tehát van tapasztalatom a bull habitussal is, de ezt a két fajtát testközelből nem ismerem, ezért vacilálok. Amit addig olvastam, hogy a pitek harcra lettek szelektálva és zsákmányosabbak, nehezebben nevelhetőek, illetve komoly neveléssel sem ajánlott póráz nélkül sétáltatni, futtatóba vinni. Emiatt kissé elbizonytalanodtam, mivel jobban tetszik mint a stafford, viszont nem szeretném, ha következetes nevelé/szocializáció ellenére is időzített bomba lenne a génjei miatt.

Tehát szerintetek inkább melyiket válasszam? Valakinek nincs tapasztalata a fajtával?



2021. ápr. 30. 19:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem nagyon vannak mar azokbol a 'regivonalas' pitekbol amiknek az oskorban olyan bitang hiruk volt ... kihalt mar az a generacio a gazdik kozul is.

Ma mar csak ilyen 'utanzok' vannak :) Amolyan vicces figurak, akik lancon viszik a vadnak kinezo kutyajukat a futiba :))) Rohejes

2021. máj. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, szerintem ha igazán következetes gazdi vagy, aki ért a kutyákhoz, bármelyiket választod is, teljesen normális lesz. Nekem staff keverékem van, imád mindenkit (értsd: férfit, nőt, gyereket, kutyát, macskát, kant, szukát, bármit), első szóra fogad szót és naaagyon kedves. Amúgy eléggé bullos jellem, azaz makacs, miszlikbe tép mindent, ha véletlenül unatkozik, embermániás. Ja, két kisgyerek szerető társa amúgy, nekik bármit megenged (azaz engedne, mert mi nyilván nem hagyjuk, hogy nyúzzák).

Én így 33 évnyi kutyás tapasztalat után azt mondom, hogy a kutya az kutya. Persze vannak fajtajegyek, amiket nem árt szem előtt tartani, de fajtán belül is mindegyik egyed más, nem egy sablon szerint működnek. Ha tudsz következetesen és határozottan kutyát nevelni, olyan a kiállásod, nem lesz egyikkel sem problémád. Német juhász, rottweiler, illetve bull tapasztalatom van leginkább, mindegyikre azt mondják, hogy nem könnyű velük (bár szerintem a német juhász egyáltalán nem vészes), nekem mégis mindegyik egy nagyon kedves, szófogadó kezes bárány lett, pedig nem egy közülük ivaros kan volt. Főleg a rotira mondták, hogy ez megesz engem reggelire, valójában egy kedves, nagy maci volt :)

Szerintem az is hülyeség, hogy bírd el a súlyát, mert különben elhúz. Ez a tekintélyen múlik, ha megnevelted, nem húz el. Én egy 50 kilós nő vagyok, mindegyik kutyával bírtam minden helyzetben, jöhetett másik kutya, macska, akármi. Behívható is volt mindegyik. Olyan nem volt, hogy elhúztak, pedig fizikailag nyilvánvalóan képesek lettek volna rá, mindegyik nehezebb volt nálam. Az állatvédő, akitől a staff mixem van, szintén egy alacsony, vékony nő. Kifejezetten bullokat ment, általában falkában van neki otthon egyszerre 4-5, ebből 1-2 rehabilitació alatt, és megoldja, mert határozottsággal föléjük tud kerekedni. Ő is azt mondta, hogy a kutya az kutya, ha érted a nyelvüket, tökmindegy, milyen fajta.

Szóval hajrá, szerintem nyugodtan vedd meg, amelyik tetszik, meg fogod oldani.

2021. máj. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
Nevelés és genetika (felmenők) kérdése, nem a fajtáé. Nekem az előző kutyám félig pit félig amstaff volt, nemhogy nulla agresszió volt benne, de csak más kutyák mellé adták örökbe mert annyira szerette a kutyákat és annyira igényelte a társaságukat, hogy becsavarodott volna ha nincs mellette kutya. Imádott mindenkit, minden állatot és minden embert. A mostani kutyám amstaff, szintén mentett, belőle is hiányzik minden fajta agresszió. Imádja a kutyákat, minden méretű és nemű kutyával nagyon szívesen játszik, ha más kutya agresszív vele azt sem veszi fel. Én annyi különbséget vettem észre a két fajta között, hogy nekem a pitemnek alacsonyabb volt a mozgásigénye, de ez saját tapasztalat, illetve egyedfüggő is. A pitem egy végtelen nyugodt, chilles kutya volt, a staffom viszont pörög állandóan, ugrál, futkos, forog, imád mozogni és játszani, olyan igazi gyerek.
2021. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok, 11-esnek igaza van egyébként. Régebben (illetve putritelepeken sajnos még ma is) a bullok direkt úgy lettek szaporítva, hogy a legagresszívabb egyedeket választották ki és azokat szaporították. Egy normális tenyésztő viszont ennek a szöges ellentétét csinálja, és a legjobb természetű kutyák vérvonalát igyekszik továbbvinni. Például ott a staffordshire bull terrier, ami viszonylag új fajta, és direkt arra lett kitenyésztve hogy gyerekek mellett jól tartjató legyen, ezért a legjobb természetű egyedeket párosították. Tehát egy megbízható kennelnél ezen nem kell aggódnod.
2021. máj. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%

Nekem amstaffom van, csak róla tudok nyilatkozni. Nagyon nyugodt, játékos, bújós. Imádja a gyerekeket, egyik nap az utcán odajött egy 4 éves kislány, nyúlkált a szájába, csak visszanyalt, miközben csóválta a farkát. Persze megjegyzem, naponta 8 kilométert sétálunk legalább. Tanítgatom játék közben is. Naponta legalább 1,5-2 órát rá kell szánni, különben a cuccaidon (vagy rosszabb esetben) más élőlényen vezeti le a felesleges energiáját.


Pitbullról úgy tudom, hogy kicsit “bolondabbak” nagyobb a mozgásigényük, kicsit izgágábbak. De egetrengető különbségről én sem tudok.


Staffit ajánlanám, szerintem kicsit könnyebben kezelhetőbb.

2021. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!