Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bichonokat mennyire viseli...

A bichonokat mennyire viseli meg a meleg?

Figyelt kérdés

Észrevettem ma sétánál, hogy sokkal hamarabb elfárad, sokat liheg.

Ez normális, ugye?


2021. ápr. 30. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, Kubából származnak, nekik a meleg a normális.
2021. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális,minden kutya liheg.Áthűtik a testüket,semmi baja.Ha nagyon át is melegszik óvatosan a vízzel.Ha hirtelen hideg vizet kap a felforrósodott testére tüdő vagy mellhártya gyulladást kap.:D
2021. ápr. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Most azt hiszem, egy kicsit hirtelen érte, mivel a nappaliban alszik, ahol mérsékelt a hőmérséklet, se hideg, se meleg, vagyis olyan 15-20 fok között. (Azért nem melegebb, mert észrevettem, hogy akkor nagyon nyugtalanul alszik)

És ma felénk volt 25+.

A szőre az hosszúra van hagyva, majd most akarom elvinni kozmetikushoz, mivel télen hosszú, nyáron rövid ,,haj,, kell:)

2021. ápr. 30. 20:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rövid lesz a szőre akkor is ugyanúgy fog lihegni és melege lesz. Persze lehet rövid, nekem mindegy csak az is normális ha úgy is liheg. :)
2021. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rövid hamarabb leég a kutya vagy hőgutát kap a kutya.Rózsaszín a bőre.Védi az időjárástól a bunda,nagyon rövidre nem érdemes.az égető napsugarakat is jobban felfogja és elvezeti a göndörkés/hullámos hosszú bunda .:D
2021. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem is akartam nagyon rövidre, csak egy kicsit visszanyírni, ,,frizura frissítés,,:D

Akkor nem kell félnem, hogy netán hőgutát kapna?

Nagyon fel szokott melegedni a ház, ezért inkább ilyen melegekbe kiengedem, mivel ott van a hűvös föld, ahova nyugodtan áshat magának kuckót, valamint a hátsó udvaron van egy nagy fa, az az udvar felét beárnyékolja, és egy kis kellemes szellő is szokott lenni.

Van ,,medencéje,, viszont abba még nem mertem vizet tenni, nehogy aztán hirtelen megfújja a szél.

És ha már itt tartunk, szoktam a hasát simogatni(mindenhol átsimítom, így a kullancsokat is le tudom ellenőrizni) és a jobb bordáján észrevettem egy dudorodást. Bőr alatti, semmi színe, látni sem lehet, csak érezni. ,,Mozog,, is, tehát el lehet egy kicsit tolni onnan, de nem sokat. Nem mutatott fájdalom jelet, mivel ha valami akár egy kicsit is fáj neki valami, visít.

Nincs ötletetek mi lehet?

Állatorvos váltásban vagyunk, az előző nyugdíjba ment, és a környéken ő volt az egyetlen.

Előre is köszönöm erre (is) a válaszokat

2021. ápr. 30. 21:54
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Lehet lipoma, de mindenképpen mutasd meg egy állatorvosnak ettől függetlenül, mert az is lehet, hogy nem az. Ha van valami a kutyán ami nem megszokott azt mindig érdemes megmutatni egy állatorvosnak az a biztos és elkerülhető, hogy nagyobb baj legyen belőle.


[link]

2021. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt a hülyeséget. Nem kell rövidre nyírni a kutyát, sokkal jobban kínlódnak, ha lenyírják. Leégnek, sokkal jobban melegük lesz. Nagyon érzékeny a testük, a bōrük. A természetes nekik a hosszú bunda, így lettek megalkotva.
2021. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor lesz baja,ha túl félted.

Nem szabad rövidre nyírni,hosszú szőrű fajták alkalmazkodnak az időjáráshoz.

Egy husky vagy samoyed,na azt már félteni kell.Azok szibériai fajták a bichon meleg éghajlathoz van alkalmazkodva.Neki a hosszú fehér bunda pont arra van,hogy a napsugarak ne jussanak el a rózsaszín,érzékeny bőrig ahogy írtam is.:D


Ami még problémás fajta az a francia bulldog,angol bulldog és a mopsz az orruk és légútjaik miatt,illetve a bull terrier könnyen leég.neki naptej kell.

2021. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!