Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapott már meg kutya? Ha...

Harapott már meg kutya? Ha igen, milyen fajta?

Figyelt kérdés
Mi előzte meg a támadást? Idegen kutya vagy ismerős volt? Lett valami következménye?
2021. máj. 2. 21:09
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, tanulsagosak voltak, igazabol nem lepodtem meg, hogy a kistestu, kisebbsegi komplexussal küzdő, melle neveletlen kutyak harapnak legtobbszor, es nincs egy rottweiler, dobermann(sot valakit az mentett meg) , pitbull harapas sem,viszont goldi meg uszkar, akik terapias kutyak is sokszor, abbol meg van.
2021. máj. 3. 11:27
 22/29 anonim ***** válasza:
69%

Áh, szóval erre ment ki a dolog hogy szidjuk a kistestűeket.

Ha tudtam volna, hozzá sem szóltam volna egy ilyen szándékkal kiírt kérdéshez.

2021. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Nem, de ezek tenyek.
2021. máj. 3. 11:43
 24/29 anonim ***** válasza:
89%
20-as vagyok. Nem magukkal a kistestű kutyákkal van baj, hanem azokkal a gyökér gazdikkal, akik azt gondolják, hogy azért, mert kicsi, nem fontos megnevelni, úgyse nagyon tud maradandó kárt tenni senkiben. Találkoztam már jólnevelt kistestű kutyával is bőven. Szerintem simán csak azért van ezekből több agresszív, mert az ő nevelésükre kevesebben fordítanak gondot. Ugye az, ha egy csivava agresszív, nem akkora gond, mintha egy rottweiler lenne az.
2021. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, engem nem kistestű kisebbségi komplexusos kutya harapott meg, hanem egy kistestű keverék kutya, akit lerohantunk, mi, gyerekek, sarokba szorítottuk, és odakapott, mert másképp nem tudta velünk, pár évesekkel megértetni, hogy hagyjuk levegőhöz jutni szerencsétlent. Ha a felnőttek odafigyeltek volna, ez nem történik meg. Egy kutya sem hagyja magát, ha sarokba szorítják, csak egy nagytestűvel ez kisebb eséllyel történik meg, mint egy kicsi cuki kutyával.
2021. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
42%
20 válasz alapján ilyen "tényeket" levonni nagyon merész.... Nem, ezek nem tények.
2021. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyre ahova járok önkénteskedni, a menhely tulajának van egy pomerániai törpe spitz kutyája, aki rendszeresen beleharapott a bokámba.


Egy másik alkalommal pedig a szomszéd keverék kutyája harapott meg, miután elütötte egy autó a házunk előtt, én összeszedtem az útról, ő meg ijedtségében/fájdalmában arcon harapott.

2021. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
44%

Engem sosem harapott meg kutya életemben, pedig mindig is rajongtam értük: az ok egyszerű, meg lettem rá tanítva hogy hogyan kell velük bánni, és figyelembe kell venni a jelzéseiket. Így pici gyerekként is nyugodtan simogattam a kutyákat.

Viszont ezeket a dolgokat sok felnőtt sem tudja. A mentett, bizonytalan, kölyöknek kinéző, közepes testű, tényleg nagyon kis aranyosnak tűnő kutyámat nemrég egy FELNŐTT NŐ bármilyen kérdés nélkül letámadta, és sarokba szorította, nagyon valószínű hogy a szemébe is bámult, úgy hogy a kutyám alapból is kerüli az emberek 95%-át. Ha valaki tetszik neki, ő akar majd odamenni, akkor sem biztos hogy hagyja magát megsimogatni. Hát ő meg akarta simogatni, angyalkám meg megijedt és combon harapta. Először hisztizett, felvilágosítottam hogy mekkora egy fogyatékos, ezek után nem is problémázott. Szerintem jól is járt vele, hogy megtanulta azt hogy egyszerűen nem megyünk oda semmilyen állathoz a gazdája megkérdezése nélkül, egy kisebb, és alapvetően szelíd, csak rémült kutyán, és nem pedig egy nagytestű, agresszívon, aki esetleg rendesen támad, és arcra vagy nyakra megy, ami könnyen maradandó károsodással járna. (Az enyém nem támadott, csak próbálta elkerülni a bántalmazást, amire számított, és amiben kicsi korában valószínűleg részese is volt, és a nőnek legfeljebb bekékült a combja, de még sebet sem szerzett)

2021. máj. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó ez egyáltalán nem 'hozzáértés' kérdése! Unokatesóméknak volt egy idegbajos pulijuk, aki mindenkit megtámadott, aki bejött a házba. Többször is megharapott gyerekkoromban. Volt olyan, hogy bicikliztem gyerekként és elkapta a bokámat egy puli, vagy 10 méteren keresztül tekertem, húztam mire elengedte.

Nekem ezek miatt a pulik nagyon nem szimpatikusak. Időközben kutyakozmetikus lettem és rá kellett jönnöm, hogy ez a pulifóbiám teljesen reális, sok harapás a szakmában puliharapás volt.

A másik meg, hogy valamennyire igaza van a kérdezőnek, inkább a kistestű kutyák kapnak oda vagy harapnak kozmetika közben is, pl shitzu (a legtöbb idegbajos) , chivava, bichonok. A nagy kutyák meg türelmesen tűrik a kozmetikát, ritka a nagytestű kutyák harapása...

Azóta próbáltam leküzdeni a pulifélelmet, csináltam háznál egyet, ahol jött a szokásos: jajj nem bánt, jól nevelt. Aha persze első percben odakapott, majd végig szájkosár+2en fogták le, csak úgy tudtam megnyírni...

2021. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!