Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyátok van? Mi...

Milyen fajta kutyátok van? Mi miatt ajánlanátok másoknak?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem.
2021. máj. 9. 10:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

Szintén menhelyi keverék, az anyja egy puli volt, az apját nem tudjuk.

1,5 hónapos korában hoztuk el, csak a feje hasonlít egy pulira de a szőre teljesen más. Nagyon kis drága, és viszonylag okos, bár még csak 1 éve van nálunk és most is járunk kiképzőhöz, de nagyon gyorsan tanul, és annyira aranyos, kis ragaszkodó kutyus.

Az állatorvos azt mondta, hogy neki is ilyesmi van, és szinte sohasem betegszenek meg, szóval csak ajánlani tudom.

2021. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Ónémet juhász. Ajánlom mindenkinek akinek sok szabadideje van, mert garantált h eztán unatkozni nem fog. 😀 bármennyit lehet vele menni, tanítani, edzeni, soha nem unja meg. Igazi tépőzáras-kutya, mindent együtt szeretne csinálni - mindenkit letesztel, mielőtt a színed elé járulhatna. Több, mint testőr. ❤️🐺
2021. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

Francia bulldog, neves tenyészetből.

Igazi gyerekbarát fajta, bújós, nyugodt természet. Azonban, ha úgy van akár 6-8 km-t is túrázik, kirándul velünk, nagyon élvezi.

Viszont már egész kicsiként le kell törni a szarvát, mert makacs fajta, ami a hiearchia szabàlyait betartva rengeteget fejlődött. Szocializálni is nagyon fontos, kutyák között a legboldogabb, így hiába fárasztó munkanap, akkor is menni kell futtatóba. Ágyba nem jöhet fel, de kanapéról nem tiltom, mert imádja a gazdi közelségét.

Aki családi kutyát szeretne, aki ha kell bújós, ha kell bárhova elkíséri, nagyon ajànlom.

De csakis szűrt, ismert tenyésztőtől, aki segít kivàlasztani a gazdihoz leginkàbb illő habitusú egyént. Miènk makk egészséges, allergiája sincs.

2021. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

Jack russell - nem ajánlom senkinek, max, ha "szereted, ha fáj". Persze az enyémet szeretem, imádom, de (önszántamból) szerintem sose lesz többet terrierem.


Border collie-annak ajánlom, aki imád kutyázni, aktív életet él, amit a kutyája köré tud szervezni. Azt szeretem benne, hogy nem lázadozik, csak "ott van": elmegyek a barátaimmal túrázni, ő jön szépen velünk, nem marad le, nem csinál rosszat és bár nem árnyékként követ, folyamatosan szemmeltart. Nem nagyon foglalkozik a külvilággal, nem akar vadak után futkosni, általában ignorálja a többi kutyát vagy barátságos velük, nagyon gyorsan tanul és szeret tanulni, labdával, frizbivel könnyen le lehet fárasztani és kedves az emberekkel/ignorálja őket, de semmiképp nem aggresszív.

Persze volt benne bőven munka, mire ilyen lett és tényleg csak azoknak való, akik hajlandóak napi szinten foglalkozni a kutyájukkal, a sétákon túl sportolnának vele valamit, trükköket tanítanának neki stb.

2021. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Mentett keverék, csak azoknak ajánlom, akik hajlandók energiát fektetni a rehabilitációba, és nem kész kutyát akarnak, azoknak nagyon meghálálja, másoknak nem ajánlom.
2021. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

Soft Coated Wheaten terrier


Terrier révén makacs így ha szereted a kihívásokat akkor ajánlom.

Ha gyenge és engedékeny gazda vagy akkor nem ajánlom gyenge kézben agresszívvé és kezelhetetlenné válnak rövid időn belül. Én mikor 8 hónaposan kicsit engedékenyebb lettem vele akkor már voltak viselkedési problémák így szorítottam a szabályokon,megrángattam párszor és azóta minden szuper. Álom kutya. Persze a séták még laza pórázon nem igazán működnek és 1,5 éves :D De járunk suliba.


Amúgy imád mindent és mindenkit.Tud buszon,autóban is normálisan utazni. Korai szocializáció nagyon fontos.

Heves természetük miatt futtatóban,kutyás közösségben folyamatos figyelem kell,mert nagyon eltudnak durvulni játéknál,amit nem minden kutya tolerál.De nálunk pl elég ha látom,hogy durvulna rászólok,magamhoz hívom ,vissza engedem és újra szépen játszik,bár talán ez mindenféle terrierre jellemző.


Akaratos fajta, hisztizik ha valami nem úgy van amit ő akar,de nyilván ha látja esélye sincs azt tenni amit ő éppen akkor gondol,bele nyugszik.


Alapjában véve erős jellemű kutyáknak mondanám,de kezelhetőek.

Picit kihívás.

Imádnak dolgozni,kajáért mindent :D De azért könnyen elkalandoznak.


Emellett standard szőrben tartva gyönyörű megjelenésű fajta.

Biztos megnézik az utcán.


Azért írom így,mert sokan úgy nyíratják mint valami óriás bichont és teljesen elveszik a fajtajelleg.


Mivel ritka fajta,rendes tenyésztőtől lehet megvásárolni,szerencsére szapik még M.on nincsenek. Így egészséges fajta,remélem az is marad.

2021. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%
Munkavonalas németjuhászom van. Mindenkinek ajánlom, aki eleve mozgékonyabb, szereti az aktív életmódot és a folyamatos pörgést.
2021. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Shih Tzu kutyám van,de alighanem soha többet nem veszek kis testű kutyát annak ellenére sem,hogy őt magát nagyon szeretem.

Imádni való,aranyos,tipikus lányos/idős asszony/otthon ülős gazdinak való kutya.

Folyamatosan édesgetni kell,szeretgetni,naponta rengeteget gondozni a szőrét (és mások kutyáját látva duplán problémás a dolog,ha a kutya sem szereti és nincs is hozzá szokatva kellőképpen).

De emellett cseszettül makacs,gyerekre/állatra/más kutyára/mindenre féltékeny (éppen ezért szerintem a legtöbb abszolút egy gazdás kutya..),mindent nyüszítéssel/valami irdatlanul idegesítő hangkiadással próbál elérni.Nekem ez nem cuki,ez bosszantó.

Menni sem lehet vele nagyon,mert már egy fél óra/óra séta vagy aktív mozgással le lehet fárasztani.Menni menne,de akkor tönkre mennek az izületei.


Gyerekként vettem a diákmunkás pénzemet össze spórolgatva,mert nagyon kicsi korom óta akartam egy kutyát.Nagy kutyám nem lehetett,és ha már kis kutya valami nagyon cukit akartam.Hát végül is megkaptam,de..

Most már hozzá szoktam,hogy olyan amilyen aztán ha a jövőben szeretnék másik kutyát biztos,hogy nem kis méretű kutyák között fogok nézelődni.:D


De ha valaki szeretne magának egy lerázhatatlan,folyton simogatni való,mindenhová követő kutyát akkor a Shih Tzu tökéletes válaszás..:D

2021. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Whippetem van.

Egy örök bohóc, izmos futógép, terrorista kisköcsög, és durcás óvodás egyben.

Olyan embernek ajánlom, akinek van humorérzéke, nem várja el a kutyájától hogy első parancsszóra ugorjon és nem kapja fel rögtön a vizet arra, ha a kutya füle botját sem mozdítja felé. Akinek sas szeme van, és mindent észrevesz ha póráz nélküli sétáról van szó, és ha a whippete mégis elfutna a vad után, heves káromkodások közepette képes megőrizni a hidegvérét, hogy amikor visszajön a kutya örömittas vigyorral a képén, akkor ne "ölje" meg azonnal, mert azzal összetörné a kis lelkét.

2021. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!