Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne jobb döntés?

Melyik kutya lenne jobb döntés?

Figyelt kérdés

Adott két kutya:

1. Az egyik egy idős, de nagyon szép kutya. Korából adodoan már nem játékos. Viszont kerítés mászós, valamit húzni kellene a kerítés tetejére hogy ne tudjon szökni.

2. A másik egy egy éves szinte kölyök kutya. Korából adodoan játékos. Viszont csúnyácska. Jóval csúnyább mint a másik.


Van egy már meglevő kutya aki mellé kerülne. Rola: 4 éves játékos, barátságos.


Ha a szívemre hallgatok az idoset választanám mert kimentenem a menhelyrol 4 év menhely után. De most nem fér bele a kerítés alakítás. Illetve nem akar annyit játszani mint a 4 éves.

Ha az eszemre hallgatok akkor a fiatalt, mert ő még játszik a masikkal és nem kell rendezkedni miatta. Csak hát csúnya szegény.


2021. máj. 9. 17:26
A kérdező szavazást indított:
Idősebb
Fiatalabb
39 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Az idősebb kutyàt már hàborgatnà a te fiatal kutyusod, ő mèg jàtszik, aktívabb. Az idős már annyira nem. A csunyàcskàt is ugyan úgy megmented, lehet ő is bent ragadna a menhelyen.
2021. máj. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%
Miért csúnya?
2021. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Mert kis nyurga, olyan bőregér mint a vizslak. És nekem nem annyira tetszenek az ilyen típusú kutyák. De sok embernek meg igen. Szóval nem biztos hogy bent ragadna.
2021. máj. 9. 18:00
 4/26 anonim ***** válasza:
69%
Jaa azthittem valami deformitása van vagy valami :D
2021. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Én soha nem kinézet alapján választanék kutyát. Mindkét választásnak van előnye és hátránya. Az idősebbnek megédesítenéd a hátralévő éveit, a fiatalnak viszont nem kéne rosszabb esetben még éveket lehúznia a menhelyen. Mennyire idős az a kutya? Neki ugye már lehet, hogy inkább nyugalomra lenne szüksége ha olyan öreg.
2021. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
9 éves
2021. máj. 9. 18:27
 7/26 anonim ***** válasza:
47%
Inkább ne válassz egyet sem, ha csak kinézetre mész. És ez itt egyértelmű. Tudod, hogy nem tudod korlátozni a "szebb" kutyát, és hogy nem lenne olyan aktív, mint a fiatal kutyád, a te szíved mégis oda húz, mert az "szép". Ha meg jönnek vele a problémák, te kidobod majd a nyakadból. Ne legyen inkább egyik sem.
2021. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Az idős kutya milyen fajta? Amúgy én az időset választanám a helyedbe, de ha engem kérdezel akkor mind a kettőt választanám, és lenne három kutyám, és nem azért mert a másik kutya csúnyácska,és nem azért mert az idősebb szebb, hanem mert lehet tőled nem szökne el. Ezt te sem tudod, addig míg hozzád nem kerül. A menhelyen 4 év alatt biztos alap dolgokat tanítottak neki, ergo szerintem még így 9 évesen is meg lehetne tanítani hogy ne másszon kerítést. Nem kell megkötnöd se, nem tudom kinti vagy benti kutya lenne, vagy mind a kettő, de pl. a kerítéshez az alapanyagok sem túl drágák de szerintem egyiket sem szeretnéd igazán, csak kreatívnak kell lenni. Pl. gyékényből is lehet a kerítés tetejére fonni hosszabítást. Én egy youtuber videójában láttam, hogy bambuszból készítettek kerítést.


Amúgy honnan tudod, hogy a töpszli nem fog szökni?

2021. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Az első az jól írta. Nem hagyná az idősebb a fiatalabb kutyát békén. Nálunk is így volt. Folyton jatszani akart az öreggel, de Ő meg nem akart.. Figyelni kellett folyton. Sajnos az öreg már elment. :(
2021. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#7 gondoltam hogy lesznek ilyen megmondo emberek mint te. Nem csak a kinézet miatt választanám az idosebbet. Ha nem csak azt olvasnád el ami alapján kötözködni lehet akkor látnád hogy írtam hogy sajnálom hogy 4 éve a menhelyen van!! És sajnálnám ott hagyni mert talán már senki nem fogadja örökbe.


#8 mindkettő menhelyi keverék. Kinti benti kutya lenne ahogy a már meglevő is. Nem tudhatom nyilván hogy a fiatal nem fog szökni de termetebol adodoan (ő sokkal kisebb) nehezebb lenne neki.

2021. máj. 9. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!