Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a jobb döntés...

Melyik kutya a jobb döntés számunkra?

Figyelt kérdés

Egy családi házban lakunk, egy kis kertünk van és de nem mindig van lehetőségünk kivinni sétáltatni

Egy kutyát szeretnénk venni és két kutya fajta között gondolkodunk : a Törpe Schnauzer és a Tacskó között vacilálunk

Véleményeket kérnék, hogy melyik lenne a legjobb választás számunkra.



2021. ápr. 14. 13:04
A kérdező szavazást indított:
Tacskó
Törpe Schnauzer
Egyik sem
41 szavazat
1 2
 1/18 anonim válasza:
31%
A tacskó bennmarad a házban,szeret ott lenni.De csakmondom hogy általában nem túl okosak.
2021. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A snaci nagyon komzetika igényes, ez nem tudom mennyire szempont.
2021. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Hol tartanátok kint vagy bent? A nem mindig tudjátok vinni sétálni az mit jelent?


Mivel van kert az eü séta megoldott, napi 1 hosszabb sétát azért igényelne, persze mondjuk egy nap kimarad nem tragédia, picit ha pontosabban letudnád írni mennyi időt foglalkoznátok vele stb.

2021. ápr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Tacskóm van, nagyon is okos. Én sem gondoltam volna, hogy ennyire okos lesz. Könnyen tanult, szeret bent lenni, fázós. De viszont mozgatni kell, kotorèk eb, szeret àsni, és akkor ha fàradt nem bent rongàl
2021. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Második válaszadó

Köszönöm, jobban elgondolkodunk rajta!

2021. ápr. 14. 13:44
 6/18 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszadó

Bent tartanánk mindenképpen

Hát azzal azt szerettem volna mondani, hogy Naponta ha 1 órát kitudnánk vinni sétáltatni

Én Fősulis vagyok és általában 3 napot nem vagyok itthon, Tesóm ő hétköznap nincs itthon, Édesanyám pedig minden nap itthon, csak néha este tud csak hazajönni

2021. ápr. 14. 13:47
 7/18 A kérdező kommentje:

Negyedik válaszadó

Köszönöm az információt! :)

2021. ápr. 14. 13:48
 8/18 A kérdező kommentje:
És ha lehet még egy kérdésem, szerintetek melyik jönne ki jobban egy macskával egy légtérben ? :)
2021. ápr. 14. 13:50
 9/18 anonim ***** válasza:
25%

Mi családi kertes házban élünk, van egy kan tacskó kutyusunk, mondjuk annyi különbség, hogy nekünk eléggé nagy az udvar, így kimegyek vele játszani, ha ő is akarja, de sétálni sosem vittük még.

Mozog eleget az udvaron.


Mondjuk télen csak annyit van kint, hogy elvégezze a dolgát aztán siet be, mert fázik szegényke, pedig van neki egy kis mellénykéje, de rövidszőrű és benti kutyus, szóval a téli szörzet nem alakul ki nála. 4 éves, de a hasa szinte teljesen csupasz, pici szőr van rajta csak. Ha esetleg kint szeretnétek tartani, emiatt nem ajánlom esetleg a drótszőrű változatot.


Nyáron szeret kint lenni, akkor nyitva is hagyom neki az ajtót, hogy szabadon ki be járhasson, kivéve persze ha esős az idő, akkor jobb ha megáll az ajtónál és egy alapos törölgetés után jöhet be :D


Ha csak egy kis udvar van, amin nem tud szaladgálni és nem tudja lemozgatni magát, akkor ahogy előttem is mondták az a te feladatod lesz a séták során.


De szobatisztasággal szerencsések lesztek, mert udvaros házban elég könnyű megmutatni neki, hogy hová végezze a dolgát. Mivel látja, hogy a bejárai ajtó mögött máris udvar van, nem lesz olyan nehéz, mint egy bérházban, ahol a pici kutya azt látja, hogy ajtó mögött folyosó amögött lift amögött megint egy előtér és nem rakja össze szegény, hogy az ajtóhoz kell ülnie, ha dolga van, legalábbis nem olyan hamar, mint az, aki szinte hallja a madárcsicsergést az ajtó túloldaláról.


Annyiban szerencsés az udvar, hogy a veszettség oltásáig nem mehet kutyák közé. Tehát ameddig nincs meg minden parvó és minden kombinált, és ezután a veszettség elleni, addig ne is vigyétek olyan helyre, ahol más kutyák esetleg macskák pláne macskák megfordulnak, mert összeszedhet valamit, de ezt az állatorvos úgyis részletesen elmagyarázza majd nektek.

Természetesen ha van ismerős kutyatartó, akiről tudjátok, hogy felelősen minden oltása megvan a kutyájának, vele nyugodtan játszhat :D


Nekem csak tacskóban van tapasztalatom, de nagyon okos, illedelmes kutyusok, szeretnek bújni, igénylik a törődést, de elég öntörvényűek, ha megsérted őt vagy kineveted, megsértődik és elvonul xD legalábbis a mi kutyusunk ilyen, de szeretem benne, hogy ilyen erős személyisége van és hatalmas büszkesége :D "Ne nevess rajtam ember" haha :D


Remélem tudtam segíteni!

2021. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Macskával az a kutya jön ki jobban, akit hozzászoktattak. Ez egyed- nem fajtafüggő. Ha örökbefogadni készültök, tudakoljátok meg, hogy összeszoktatták-e az adott ebet macskával. Ha nem, és nem kölyökről, fiatal kutyáról van szó, szerintem ne kezdjetek el kísérletezni, pláne kezdő gazdiként.

Ha tenyésztőtől akartok venni kölyköt, akkor ő még hozzászoktatható a macskához. Persze a macskának sem szabad félnie, fontos, hogy már elsőre pozitív élmény legyen a találkozás mindkettőnek.

2021. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!