Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan tudnám...

Szerintetek hogyan tudnám visszaszoktatni a kutyusomat arra, hogy újra a pelenkára végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. A kutyusom 6 hónapos. Pelenkára pisil, vagyis eddig pisilt. Három hete elköltöztünk, és azóta “elfelejtette” hogy a pelusra kéne és egyszerűen az új lakásban oda végzi a dolgát ahol éppen rájön.

Előre is köszönöm a tippeket!



2021. máj. 14. 18:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván ha fél évig azt engedted és tanítottad, hogy bent ürítsen, akkor már nem is lesz szobatiszta.

Egyébként nincs olyan egészséges kutya, amelyik ne tanulná meg a szobatisztaságot. Csak a gazdán múlik.


Viszont az érdekelne, hogy mi késztet valakit arra, milyen körülmények közt nőhetett fel az ilyen ember vagy mitől lett ilyen igénytelen, hogy elfogadja a lakásban a vizeletet és sz..rt. Erre akár te, kérdező, egyszer megadhatnád a választ. Komolyan kíváncsi vagyok.

2021. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A pelenka jó pl idős kutyáknak inkontinencia esetén, vagy tüzeléskor, vagy ha beteg és nem tudja tartani. Legyél kint a kutyával egész nap, a végtelenségig nem fogja tartogatni.
2021. máj. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál mondjuk, hogy séta előtt adj neki inni/enni? És akkor talán lent végzi a dolgát, örökké nem fogja magában tartani a dolgokat
2021. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Séta előtt adtam neki eddig mindig vizet, illetve tápot is. De megvárta amíg visszaértünk a lakásba és akkor pisilt csak. Kiskorától kezdve ezt csinálja :/
2021. máj. 15. 23:02
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Használd ki a jó időt, tényleg legyetek kint akkor sokat, nem fogja tudni egész nap visszatartani. Mozogjatok, az segíti a bélmozgást (én trükköztem már kocogással, hogy hamarabb ürítsen a kutyám, de ő már felnőtt, a tiéd még kicsi a nagyobb terheléshez, de játszani lehet).
2021. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normálisan megfogalmazott és intelligens tanácsot!🙂
2021. máj. 15. 23:34
 17/18 anonim ***** válasza:
59%

Mi az, hogy nem hajlandó? lenn pisilni?


Hát, ha le sem viszed, akkor mit vársz? :D

2021. máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Avaly89: ha már okoskodni próbálsz, legalább olvasd el az összes hozzászólásomat, ugyanis màr egyszer leírtam. állítod hogy nem viszem le sétálni. akkor most ellenérvként idézem magamat, amit pár hozzászólással ezelőtt írtam: ,, Pici korától kezdve naponta 4-5 alkalommal sétálok vele minimum 1 órát. Nem hajlandó lent elvégezni a dolgát. Egyszerűen nem pisil lent, bármennyit vagyok kint vele. Volt rá példa, hogy elvittem magammal túrázni kb 2 és fél órát voltunk a szabadban, nem pisilt nem kakilt, majd mikor hazaértünk egyből pisilt. Fogalmam sincs, hogy miért pedig még könyörgök is neki, hogy pisiljen lent, egyszerűen nem hajlandó rá.”

Remélem így már világos:)

2021. máj. 16. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!