Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 1eves 4honapos kutyam...

Az 1eves 4honapos kutyam nagyon vad. Ok nelkul a kezunkhoz ugrik, sot mar meg is probalt harapni es egyszer sajnos sikerult is. Mi lehet az oka es hogyan lehet segiteni ezen?

Figyelt kérdés
a veszetseg jelei kozul csak a nagyon nagy mennyisegu nyalra figyeltem fel, etvagya van(normalisan) es kedvetlenseget sem vettem eszre. az oltasa mindegyik meg van. altalaban nagyon szereto kutyus es hizeleg rengeteget, jatekos, de sajnos felunk tole mert nem lehet tudni mikor mergelodik fel. nem szeretnenk megvallni tole mert nagyon szeretjuk es sokat foglalkozunk vele.
2008. dec. 7. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Veszettség gyanúval azonnal állatorvoshoz kell fordulni!


Ha nem beteg akkor mindösze annyi a gond vele hogy Önöket nem tiszteli. A családban a kutya főnök!


Legjobb megoldás lenne ha kutyaiskolába járnának vele. Minden pénzt megér hogy egy nyugodt és jólnevelt kutyával éljenek együtt.


Az az állapot amit Ön itt leírt idővel csak rosszabb lesz, és a vége akár komoly baleset is lehet, ezért nem szabad tovább tűrni!


Nagyon sok helyen vállalnak kiképzést háznál, de a csoportos foglalkozás szocializációs szempontból is jó!

2008. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget, csak a problema az hogy egy ilyen kutyaiskola, kolozsvaron rengeteg penzbe belekerul, pontosaban ketszerese a fizetesemnek amit akar mennyire is akarnak nem tudnam megengedni. mas megoldas nincs?
2008. dec. 7. 09:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
van egy módszer amit minden etetésnél meg kell csinálni úgy 2 hétig. amikor enni adsz neki a kajás tálkáját felteszed az asztalra bele a kajcsit és közben úgy teszel mintha ennél belőle.jobb ha vmit mondjuk ropit eszel a tál fölött.így látványosabb mintha csak imitálnád. a kutya így tudja hogy a falkavezér eszik először. úgy 2 percig csináld ezt. és amikor haza mész ne üdvözöld a kutyát, ne nézz rá, mintha ott sem lenne ezt 5percig kell csinálni. nézz meg egy farkasokról szóló dokumentum filmet, ott is ezt láthatod a falkavezérnél.szinte minden viselkedési probléma ebből adódik hogy a kutya nem tudja hol a helye a hierarchiában.az ugrálás is ezt bizonyítja.azt nem tudom hogy a tied szokott-e ugrálni. ezt egy könyvből szedtem.Jan Fennel az író, Kutyapszichológia a címe azthiszem és olcsóbb mint a kutyasuli.remélem tudtam segíteni
2008. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

milyen fajta kutyád van amúgy?azért fordulj állatorvoshoz a veszettség gyanújával.

előző válasszoló.

2008. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
sose játszatok a kezetekkel vele, mindig legyen valami más eszköz(játék).és ha odakap visítsatok fel és forduljatok el tőle, hogy így nem játszotok vele ha harap, mert nektek ez fáj.ha utána odamegy megcsípni titeket akkor hagyjátok egyedül.menjetek el onnan.és párperc múlva menjetek játszani vele megint.de ha újra kezdi akkor ti megint ugyanúgy reagáljatok.lehet csak későn esik le neki.úgyhogy türelem és kitartás.
2008. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
91%
Ez biztoasan azért van, mert ő a falavezér!!! Sajnos mi is jártunk így már egy kutyával(mindenkit végigharapott, pedig AMÚGY aranyos kutya volt, ha minden ugy volt, ahogy ő akarta). Nem lett jó vége. Most ugyan kicsi kutyám van,aki szintén el lett kéyneztetve, és elolvastam Jan fenenl Kutyapszichologia c. könyvét (amit vki már írt előttem) és amik abban vannak, kiprobáltam, bevált nekem is!!! Következetesnek kell lenni a kutyával, különben ez lehet sajnos. Persze ez a kuytátol is függ, vannak olyan kuytusok , akik soha nem lesznek iylen agresszivek. Mindenképp csinálj vele vmit (kutyaiskola, vagy amit javasoltunk ), mert csak rosszabb lesz...
2008. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád minden bizonnyal nem tisztel téged, azt hiszi ő a falkavezér. Ha kutyaiskolára nincs is pénzed de nézned kéne egy könyvet ami erről is szól, rengeteg hasznos könyvet írtak ilyen témában.
2008. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Nézz utána, hogy nem-e egy bizonyos helyzet vagy tárgy okozza ezt a problémát! Ha születésétől fogva nálatok van akkor gondolj vissza nem rémisztette meg valami ami miatt így viselkedhet? Ha csak később vettétek meg és nem emlékszel akkor érdemes fölkeresni az előző gazdáját/gazdáit is hátha ők tudnak segíteni.


Előző válaszoló

2008. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
koszi nagyon szepen ezt a sok segitseget. utana neztem a konyveknek amik javasolva voltak, es mar meg is rendeltem oket internetten keresztul. ugyancsak netten olvastam bovebben a tanacsokrol miket kaptam(kaja, hazaerkezes) es arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy tiszta szeretetbol nagyon elrontottuk a kutyust. de remelem meg nem keso mert nem szeretnek megvallni tole. majd irok, hogyha lesz pozitiv valtozas. koszi meg egyszer
2008. dec. 8. 06:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne elolvasnod ezt a cikket:


[link]


Nekem segített.

2008. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!