Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 1eves 4honapos kutyam...

Az 1eves 4honapos kutyam nagyon vad. Ok nelkul a kezunkhoz ugrik, sot mar meg is probalt harapni es egyszer sajnos sikerult is. Mi lehet az oka es hogyan lehet segiteni ezen?

Figyelt kérdés
a veszetseg jelei kozul csak a nagyon nagy mennyisegu nyalra figyeltem fel, etvagya van(normalisan) es kedvetlenseget sem vettem eszre. az oltasa mindegyik meg van. altalaban nagyon szereto kutyus es hizeleg rengeteget, jatekos, de sajnos felunk tole mert nem lehet tudni mikor mergelodik fel. nem szeretnenk megvallni tole mert nagyon szeretjuk es sokat foglalkozunk vele.
2008. dec. 7. 09:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha vizet iszik a kutya, akkor teljesen biztos, hogy nem veszettség. Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is rangsorbeli problémával állunk szemben, vagyis el van kényeztetve.:)


Semmi sem késő, lassan befejeződnek nála a kamaszkori túltengések is, a Fennel-módszer pedig kíváló a falkarend helyreállítására. Sokan lehet, hogy nyers erőt fognak tanácsolni, mondván "ne engedd, hogy megharapjon a kutya, verd el". Ezzel vigyázz! Rossz tanács! Egyrészt régi, elavult és embertelen módszer, másrészt pedig, ha tényleg félelmi agresszióról van szó, mint ahogy egy korábbi véleményező is említette, akkor ezzel a végletekig elromlik a helyzet.


A legjobb bűntetés szerintem is a közöny. Amikor harap, akkor és ott vége a játéknak. Hidd el, rájön, hogy ezzel elrontja a mókát.


Az ételt el tudod venni tőle? Ha igen, akkor az jó. Ha nem, akkor ezt is be kell vezetni: elé teszed, majd kis idő múlva megpróbálsz közelíteni a tálja felé. Ha morog, AZONNAL elvenni az ételt, és aznap már nem kap többet! Ha szó nélkül tűri, hogy elveszed tőle, akkor azonnal add is vissza neki, és dícsérd meg érte! :)

2008. dec. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!