Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sűrű vizelés kutyánál?

Sűrű vizelés kutyánál?

Figyelt kérdés

Adott egy másfél éves bull típusú kutyus aki nagyon szabály követő.

Szobatiszta de alapjáraton kinti-benti tartású kutyus.

A mai napon viszont a lakásban hagytam a rossz idő miatt.

Viszont a munkahelyemen közbejött egy nem várt túlóra így sajnos nagyjából 10 órát egyedül volt. (Ilyen meg sosem fordult elő, de tudom hogy szar alak vagyok)

Viszont az fiatalúr nem pisilt be.

De mióta itthon vagyok és kimegyünk kb folyamatosan pisil, néha már erőlködik.

Ez az egész napos szenvedésétől lehet? ennyire feltelt a hólyagja?

Gondoltam meg a holnapi napon meglátom hogy hogy van és ha nem javul doki..

Vagy egyből kellene?

Étvágy, hangulat a legnagyobb rendben 😊



2021. máj. 17. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Néha még ivartalanított kutyák is jelölgetnek. A miénk is azt csinálta, hogy ha bent végezte a dolgát, akkor kb. 1-2 alkalom volt naponta, séta közben meg 5 percenként. De ismétlem, ivartalanított és egészséges kutya volt.

Nem tudom, hogy szobatisztaság alatt pontosan mit értesz. Csak kint végzi a dolgát, vagy bent is, csak szigorúan kijelölt helyen? Mert ha az utóbbi, akkor jobban tudod ellenőrizni a színét és a szagát. Tudom, hogy undi, de az árulkodó lehet. De szerintem amúgy nincs baja, csak látta más kutyánál, és ráragadt a szokás.

2021. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kanom folyamatosan jelöl, akkor is amikor már nincs mivel. Megszagol valamit, emeli a lábát.

Másfél óra séta után is.


Most ivarérik igazán, lehet eddig csak nem tűnt föl hogy többet jelöl

2021. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Fiatal kutyáknál előfordul, hogy nem tudják beosztani a vizeletet, és nem elég a sok jelölni-való helyre. Olyankor csak erőlködnek, míg kipréselnek pár cseppet.
2021. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

Az első válaszhoz annyit, hogy csak kint végzi a dolgát, bent egyáltalán nem.

Mivel a teraszon szépen lepisili a virágaimat 😀 látom a színét, állagát. Amit teljesen normálisnak találok. Enyhén sárgás...szaga pedig nincsen...vagy nem olyan erős hogy érezzem...


Jelölni eddig is szokott...

Számomra az a furcsa hogy most a megszokottnál ez sokkal több...és nem is ugy csinálja ahogy szokta...hanem mint a lányok...

És szerintem sokat erőlködik ami engem a legjobban zavar...


Számomra az a kérdés hogy ez lehet e a több órás bezárásától...

Mert például nalam is előfordult hogy ha sokáig vissza kellett tartanom utana kb 10 percenként jártam mosdóba....😅


Vagy kezdjek gyanakodni vese köre , vagy egyéb fertőzésre....

És irány a doki ...

2021. máj. 18. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Én vesekőre nem gyanakodnék, mivel az az állatoknál is fájdalmas. És csak mi emberek vagyunk olyan hülyék, hogy erőltetjük, mert ürülnie kell a szervezetnek. Szóval ha vesekő lenne, szerintem egyáltalán nem is végezné a dolgát. De azért nézesd meg, egy vérkép amúgy sem árt néha. :)
2021. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben koszonom ☺️

Verkepet szoktunk, de a doktornő azt mondta egy évben egy elég és csak augusztusban lesz aktuális

De igy lehet előre hozom ☺️

2021. máj. 18. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!