Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apró méretű támadó kutyával...

Apró méretű támadó kutyával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy kistestű, ha jól tudom azt meg nem bánthatom, mert nem tud nagy károkat okozni. Sétálni járok és valahol heti egyszer minimum összefutok vele. Nem tudom kié, állítólag nem tudja a gazdája bent tartani és mindenkit megkerget. Tegnap hátulról a lábamnak ugrott, még jó, hogy vastag nadrág volt rajtam. Nem lett bajom, de azért rendesen megküldtem az oldalát, mert nem akart elengedni.

Mit tudok csinálni? Bántani nem lehet, mert tényleg apró, de marhára elegem van, hogy random bokrokból ugrik rá az emberekre.



2021. máj. 20. 12:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%

Nagyot sem lehet bántani, ne beszélj már ilyeneket.

Gazda. Ő dolga. Ha lesz-rja, akkor állatvédők.

2021. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Önvédelemből rúgd fenékbe!
2021. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha túl vagy a ránéz-rákiabál-dobást imitál szentháromságon és mégis támad, akkor annak érdekében, hogy ne okozzon neked sérülést (ismeretlen, veszettségi oltás nélküli kutya harapása igen fájdalmas veszettség elleni oltás sorozatot jelentene neked) rúgd fel. Pontozzatok le nyugodtan, nagyon szeretem a kutyákat, és tudom, hogy nem a kutya hibája, hogy kint csatangol.
2021. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hogyne lehetne bántani önvédelemből a nagyobbat? Ez a kis dög nagyon durván támad. Egy nagyobb kutya ugrana így az embernek, abból komoly gondok lennének. Rendesen tépni próbálta a lábamat. Nem is láttam, mert hátulról jött. Paprikaspray-re gondoltam, de attól nem lesz baja a szemének? Mennék én a gazdához, de nem tudom kié. Majd megpróbálok érdeklődni.
2021. máj. 20. 13:13
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Én egyszer sétáltam az utcán mikor valahogy a kapu alól kijött egy ugatós kis hamis dög. Megharapta a lábamat hátulról. Úgy megijedtem hogy felrúgtam. De hatásos volt mert soha többet nem jött ki ha arra mentem. Kutyám van nem vagyok a bántalmazás híve de akkor nagyon jól jött ellene
2021. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%
Ultrahangos riasztó, meg el kell vitetni a gyepmesterrel.
2021. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Az ultrahangos riasztó pénzkidobás, én is bedőltem neki. A legtöbb kutyánál egyáltalán semmilyen reakció sincs rá, a legtöbb, amit elértem vele az volt, hogy odanézett a riasztóra a kutya amikor használtam.
2021. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Gyepmester minden esetben elviszi? Most eszembe jutott, hogy van egy nagy kosaram, ha azt rádobom, akkor nem tud elszaladni és elbújni.
2021. máj. 20. 13:27
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Jelentsd be a gyepmesternél!

Pórázkötelezettség van, plusz a gazda felelős azért is, hogy ne tudjon kiszökni a kerítés mögül.

2021. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
Kistestu, es nekedugrott? Vasalt bakancs, vastag cipo, aztan adjal neki. Egyszer kell felrugni ugy hogy vonyitva menekuljon hazaig, soha tobbet nem fog megtamadni.
2021. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!