Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek a felelőssége, ha a...

Kinek a felelőssége, ha a szomszéd lebontotta a kerítést, de nem épít helyette újat, normálisat?

Figyelt kérdés

Pár éve beköltözött a szomszédba egy f@sz, aki fogta és a kb.30 éve ott álló, nem szép, de tökéletes állapotú két méteres kerítést lebontotta, hogy majd újat húz fel a helyére, téglából. Mivel van 3 kutyánk, ezért nyilván húzott a helyére egy nagyjából tyúkháló szintű "kerítést". A kerítés hozzá tartozik, tehát nyugodtan lebonthatta, nekem nem is ezzel van problémám. Hanem azzal, hogy nem épített fel a helyére semmit, konkrétan fél méteren, ha engedném, szabadon mászkálhatnának át a kutyáim, mert 2 akkora lyuk van, hogy simán átmehetnének. Ettől függetlenül soha! Nem mentek át, elég nagy kertunk van, arra a részre nagyjából nem is járnak.

Lényeg a lényeg, ma megláttak a szomszéd kertjében egy sünt éjszaka, nyilván mindhárom egyből rohant át. Természetesen összeszedtem őket, bent is lesznek, viszont nem akarom, hogy akár csak a szag miatt is megint átmenjenek. A szomszéddal próbáltam beszélni, mindig csak az volt a válasz, hogy majd felépíti. Na igen, erre várok 2 évre. Villanypásztort akartam alapból felszerelni, de a kisgyereke miatt nem akartam, illetve ő sem díjazta az ötletet. Az én részemen lenne egyébként, de ha átnyúlna a gyerek, akkor nyilván megráztná.


Tudom-e valahogy jogi úton kötelezni, hogy csinálja meg a kerítést normálisan? Tudom, az én kötelességem a saját kutyáimat a telkemen belül tartani, de azt úgy elég nehéz, ha ez a fogyatékos lebontja a kerítést.


2021. máj. 20. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Nem kötelező a kerítés. Nem tudod rá sehogy sem kötelezni. Neked kötelességed a kutyaidat telken belül tartani, ahogy írtad is. És ha be jelent, akkor még téged fognak felszolitani.

Esetg húzz ki egy drótkerítést.

2021. máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem tudsz Te felépíteni egy kerítést a Te oldaladra?
2021. máj. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Régen úgy volt, hogy az utcafronti és a szemből nézve jobb oldali kerítés a te felelősséged. Ma nem tudom, megvan-e ez még.
2021. máj. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Én simán megcsinálnám az én oldalamra a villany pásztort. Kutyát köteles vagy te a telkeden tartani, de az ő gyereke átmehet bármikor? Hagyjuk már 😂
2021. máj. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem beszéltél már egy ügyvéddel?


Amúgy meg a legegyszerűbb ha te építesz a saját területeden kereítést, ha nem határolja kert vagy egyéb akadály a te területeden lévő részt.


Én már rég beszéltem volna egy ügyvéddel, és a saját oldalamra építettem volna téglából kerítést, hogy át se lássanak.

2021. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Villanypásztor azért nem jó szerintem, mert a kutya nem olyan, mint a tehén, amúgy meg szerintem állatkínzás a villanypásztor.


Fogtam már villany pásztort, de képzeld el ha a tehenet a másik neki löki, nagyobb testfelületen érintkezve fájdalmasabb, arról nem is beszélve, hogy egy idő után ha a kutyáid sokszor találkoznak a villanypásztorral szerintem fiziológiásan nem tesz jót, genetika,

szervezet válogatja, és a kutya pláne ha vadászfajta típus, vagy juhász fajta típus, azt nem fogja visszatartani egy csípés, hidd el.

2021. máj. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
A villanypásztor nem állatkínzás, pont azért használható. Még egy olyan csekély értelmű állat, mint a birka vagy a tehén is csak egyszer megy neki, és megjegyzi, hogy csíp. Amelyik kutya rendszeresen próbálgatja, az konkrétan életképtelen. És de, visszatartja.
2021. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

“ Még egy olyan csekély értelmű állat, mint a birka vagy a tehén is csak egyszer megy neki “


Ha értenél hozzá, tudnád hogy ezek kifejezetten intelligens állatok...

Egy szarvasmarha közel azonos szinten van egy kutyával, csak teljesen másképpen viselkednek, hiszen egy teljesen más fajról beszélünk.

2021. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
A kerítés kötelező! És igen, jegyzőnél tehetsz jelentést, hogy kötelezze erre a szomszédot.
2021. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Dehogy kötelező.Nem jártál te még kertvárosban ugye? Pesten is van ám sok,mi sem húzunk kerítést pedig van kertünk.Valakinek kutyája is,csak itt nem szokás egyedül kiengedni/kint tartani.Sétálni viszik vagy itt játszanak vele a saját kert részükön.:D


Húzz fel egy kerítést te,ha szeretnél kerítést.Praktikus volt az neked ott,de az ő tulajdona a terület rész.Hagyj ki egy kis útnyi területet a kettő közt,hogy ne érjen össze a két telek és kész.Kerítés gond megoldva.


Neked kell a kutyáidra figyelni és megoldani a telked gondjait (mert gondolom akkor kerítésed ugyebár neked sincs) nem neki kell kerítést húznia a kényelmedért O.o'

2021. máj. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!