Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorkie agresszív gazdáival?

A Yorkie agresszív gazdáival?

Figyelt kérdés
40ezerért készülök venni egyet, az is kedves lesz, vagy csak a 100ezres az?
2010. aug. 24. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
60 ezer alatt egyik kutya sem kedves.
2010. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

nevelés kérdése.. hülye kérdés...

ne vegyél kutyát ha ennyit se tudsz...

2010. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Jajj nem szabad ilyen kérdést kiírni mert jön majd a sok "okos" kioktat, hogy szaporítótól vásárolsz, stb, stb.

Vettem már díjnyertes szülőktől is yorki kölyköt (nem mondom inkább mennyiért) meg vettem már szaporítótól is 45 ezer-ért és semmi különbség nem volt köztük a viselkedés szempontjából. Küllemre csak annyi, hogy a "szaporítós" 2,8 kg-s a "tenyésztős" hiper-szuper pedigrés kutya meg 5,8 kg-s.

2010. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 50-ért vettem, semmi gond nincs az idegrendszerével. Nem lehet megmondani.
2010. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Nyugodtan vegyél yorkit 40 ezerért vagy még ólcsóbban is ha tudsz!A yorkinak a gyengése a gyerek. Nagyon alkalmaszkodó. A gazdija nélkül egy tapottat sem mozdul. Amúgy nem nagyon beteges de kifordulhat a térde!:(Olyankor azonall orvoshoz kell vinni akármit csináltok!Ezért amíg picike egyfolytába otthon kell maradni vele! H valaki munkanélküli nálatok és sok törödést és kikébzést tud adni neki akkor ajánlom!

De ne feled terrier nagyon makacs is tud lenni!

De nagyon szeretnivaló bár a nagy kutyáknak is nekimegy ha akar!

2010. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az enyémre mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy agresszív...

mindenkit szeret, gyerekeket, kutyát, macskát, mindenkit...

viszont megérzi, ha valaki nem szereti az állatokat, őket megugatja, bizalmatlan velük. Viszont ritka az ilyen.

az enyém 60 ezer volt.

21cm marmagasságú, 3kg. (standard) nagyon jó idegrendszerrel. tanulékony, hallgat a jó szóra, nem félős, nem idegbeteg, nem támad.


a szomszédomék vettek egyet 30-ért. Az övék kb 1,5kg és akkora, mint egy tengerimalac. Még mindig bepisil (1,5 éves). Értelemnek fikarcnyi jelét sem mutatja. Félős.

ő az a tipikus extramini. a szőre sem szép, olyan, mint egy üvegmosó,...

az enyémre mindig azt mondják, milyen nagy... pedig egyáltalán nem nagy... az övék túl pici.


Németországban pl 2,5kg alatt nem is engedik őket tenyészteni.


Inkább arra törekedj, hogy standard méretűt vegyél. Őket általában "mini" jelzéssel hirdetik. (nem az extramini, az a tengerimalac nagyságú) Ugyanis azok akiket "normál" méretűnek hirdetnek, általában inkább óriás méretűek, gyakran 30cm magas, 5-6kg...

az már nem yorki, westivel van keresztezve, hogy könnyebben szüljön.

2010. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyémet most hoztam el ingyen egy szaporító telepről, soha nem volt vele foglalkozva és már 8 éves. Nem csoda hogy Angyal a neve...
2010. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akik értelmesen válaszoltak azoknak köszönöm, aki pedig bunkó... az az is marad.
2010. aug. 24. 15:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 50-es. Az enyém 2,7 kg 20 cm a marmagassága, lehet, hogy fog nőni még egy két centit és 10-20 dekát, de sokat nem. Még növendék, kamasz, egy hónap után lett szobatiszta, de most megint elölről kezdjük, hiszen nagyon makacsul szeretné át venni a hatalmat. Minden új embert megugat, de akin észre veszi, hogy szereti a kutyákat, azt barátjának fogadja. Nem félős, nem remeg, csak ha fázik.

Véleményem szerint egyik kutya sem ér meg 100 ezer forintot. (Ezért nagyon le leszek pontozva.) Kivétel persze akik kiállításra szánják, de egy hobbi kutyáért nem tudom miért kérnek el ennyi pénzt. Jó persze drága az orvos a tenyésszemle stb. De ... nah mindegy.

Egy szó mint száz, lehet jó kutyát venni 30-50 ezerért is és lehet rosszat venni 100 ezerért. Jól meg kell figyelni, utána járni a tenyésztőnek stb.

2010. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez így ebben a formában...buta kérdés:)

Az én kutyám sem törzskönyves, 60 ezerért vettem. Iszonyatosan ragaszkodó és kiegyensúlyozott. De találkoztam már törzskönyves pukkancs yorkival...

Nézd meg a kutya szüleit, azt, hogy kitől veszed, milyen környezetben nevelkedett. De rajtad is sok fog múlni.

Ha tanítod és nevelgeted, akkor nem lesz baj:)


Viszont az, hogy egy nem tenyésztőtől vásárolt kutya szűrve volt e, illetve ki volt e vizsgálva rendesen, az kérdéses.

2010. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!