Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parancsok. Hogyan tovább?

Parancsok. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet hogy hosszú, de köszönöm, ha elolvasod 🙏🐶🙏


1 hónapja lakik nálunk egy nagyon okos és irtó makacs kuty.


Rengeteg mindent megtanult, hallgat a nevére, ül, fekszik, megáll, mellettem, hozzám, elenged, vezényszavakra, illetve séta közben is gyönyörűen jön velem egy vonalban, nem is húz, engedély nélkül nem játszik felfedőset.


Ám de! Ez nem midnig van így, csak amikot kutya úrfinak kedve van hozzá.

Én vagyok a falkavezér, ezzel nincs is gond, az első héten még próbált dominálni, de leszoktattam.

Miért csinálja akkor mégis azt, hogyha pl. szagot fog, séta közben, akkor mintha kikapcsolták volna a kutyát?

Parancsszóra csak otthon reagál, pórázrántásra magasról tesz, hiába zökkentem ki, 0,1 maskdlerc múlva ott folytatja csibészséget, ahol tartott :D


Illetve kerti körülmények között is csak akkor fogad szót, ha nincs érdekesebb dolog.

Pl. Éppen tanulunk, nagyon ügyesen megtesz mindent, amit kérek, ha szólok jön, ha azt mondom marad, leül és várja a következő parancsot.

Viszont ha ekkor a párom kijön ha udvarra pl. kimegy a garázsba - akkor a kutya parancsszó, vagy névkiabálás ide vagy oda, megy érdeklődni, mi történik a garázsban :D és nagy piszok ám, mert mikor határozottan rászólok egy ismert szóval (hozzám, vagy "név"), akkor látom, hogy a két füle hátraível felém, de felém fordulni már nem fog. Elvesztettem, Föld hívja kutyát, Armstrong, itt a torony, jelentkezz... Áh, amíg van érdekesebb dolog, vagy van kedve idomítósat játszani, addig példaértékűen teszi, amit kérek.


Ezen hogy lehet változtatni?

Séta napi 2x, 1 órányi van, séta után pedig 2x fél óra levezető játék, utána újabb 2x fél óra tanulás.

Szeretet is van termeszetesen. :)


Hogy lehet ez, hogy


2021. máj. 30. 17:05
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*nem játszik felfedezőset
2021. máj. 30. 17:06
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Tedd elé a sudo kulcsszót.
2021. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hahaha :D

Pedig nem írtam, hogy informatikus 🤓

2021. máj. 30. 17:18
 4/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya?
2021. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
1 éves.
2021. máj. 30. 17:34
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
Élőlény.. nem egy gép akin te kiélheted az irányítási vágyaid.. elfogadhatnád hogy akad érdekesebb dolog is attól hogy a te parancsaid lesse... Ha fog mondjuk egy olyan szagot ami neki új és érdekli.. most komolyan... A túszod vagy mi?! Nyilván fontos hogy hallgasson a gazdára.. de ez kicsit túlzás.. SZERINTEM
2021. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

"Ám de! Ez nem midnig van így, csak amikot kutya úrfinak kedve van hozzá.


Én vagyok a falkavezér,"


Itt van a kutya elásva. Tojik a fejedre, nem te irányítasz, hanem ő. Ha kedve van szótfogad, amúgy nem.


Különben ez javulnu fog, pláne ha fiatal, de kell vele gyakorolni idegen környezetben is, ahol sok az inger, hogy akkor se kapcsoljon ki. Otthon érdekesek a feladatok, mert nincs semmi inger csak az, kint viszont az ezernyi új illat jobban leköti, minthogy jutifaliért dolgozzon neked.


Érdemes a sétákba egy-egy csendesebb helyen néhány gyakorlatot beépíteni, eleinte csak ül/fekszik, vagy valami könnyű, később lehet nehezíteni a dolgon. A sétának legyen szigorúbb részei, amikor nem álltok meg minden fűnél fánál, hanem mentek, aztán egy lazább, ahol az érdekesebb pontoknál elidőzhet.


Parancszó - figyelmeztetés - tiltás a sorrend. Ha nem figyel fel a parancsszóra, zökkentsd ki (erre a jó a pórázrántás), ha erre sem óhajt figyelni, akkor le kell tiltani arról amit csinál.


Te vagy a főnök, minden helyzetben számítania kell arra, hogy parancsot kap és mást kell csinálni. Nem akkor amikor ő akarja.

2021. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

6-os, nem arról van szó, hogy 0-24-ben ugráltassuk a kutyát, de amikor bizonyos helyzetekben meg kell tőle követelni, hogy hallgasson a gazdájára, a saját és mások érdekében is. Ha csak akkor kellene a gazdira hallgatnia, amikor neki van kedve, akkor beszélünk neveletlen kutyáról.


Képzelj el egy embergyereket, aki rendetlenkedik egy üzletben, és az anyja hiába szól rá, nem hagyja abba.


Hiszen a gyerek nem egy robot...


Ez a probléma.

2021. máj. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

a 2x fél óra rengeteg. Felnőtt kutyámmal, aki gyakorlatilag minden hasznos és haszontalan trükköt tud nem tanulok egyhuzamban fél órát.


A kutyád megunja, és megy az érdekesebb dolgok után. 10 perc maximum. Naponta akár háromszor is, de fél óra rengeteg. A csúcson kell abbahagyni. Pláne ha fiatal. Ezzel túlhúzod az agyát kiég.

2021. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Mert a kontroll, gátolhatóság nincs meg. Lehet, hogy nem is érti magát a feladatot ingergazdagabb környezetben. De lehet, hogy érti, de nincs normálisan megnevelve, hogy minden helyzetben be is tartsa. A következetes nevelés azt jelenti, hogy ha te azt mondod, hogy laza pórázon kell sétálnia, akkor eléred nála (megfelelő alapozással és képzéssel, szabályjal, letiltással, akár lebüntetéssel), hogy valóban hallgasson rád. És nem hagyod rá, hogy menjen a saját feje után egy pillanatig sem.

Ha pár perccel később újra csinálja a hülyeséget, akkor nem tudtál rá hatni, nem tudtad letiltani. Az ilyen esetekben te vagy kevés, következetlen vagy gyenge még a kutyádhoz.


Erősen javaslom a kutyaiskolát.

2021. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!