Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parancsok. Hogyan tovább?

Parancsok. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet hogy hosszú, de köszönöm, ha elolvasod 🙏🐶🙏


1 hónapja lakik nálunk egy nagyon okos és irtó makacs kuty.


Rengeteg mindent megtanult, hallgat a nevére, ül, fekszik, megáll, mellettem, hozzám, elenged, vezényszavakra, illetve séta közben is gyönyörűen jön velem egy vonalban, nem is húz, engedély nélkül nem játszik felfedőset.


Ám de! Ez nem midnig van így, csak amikot kutya úrfinak kedve van hozzá.

Én vagyok a falkavezér, ezzel nincs is gond, az első héten még próbált dominálni, de leszoktattam.

Miért csinálja akkor mégis azt, hogyha pl. szagot fog, séta közben, akkor mintha kikapcsolták volna a kutyát?

Parancsszóra csak otthon reagál, pórázrántásra magasról tesz, hiába zökkentem ki, 0,1 maskdlerc múlva ott folytatja csibészséget, ahol tartott :D


Illetve kerti körülmények között is csak akkor fogad szót, ha nincs érdekesebb dolog.

Pl. Éppen tanulunk, nagyon ügyesen megtesz mindent, amit kérek, ha szólok jön, ha azt mondom marad, leül és várja a következő parancsot.

Viszont ha ekkor a párom kijön ha udvarra pl. kimegy a garázsba - akkor a kutya parancsszó, vagy névkiabálás ide vagy oda, megy érdeklődni, mi történik a garázsban :D és nagy piszok ám, mert mikor határozottan rászólok egy ismert szóval (hozzám, vagy "név"), akkor látom, hogy a két füle hátraível felém, de felém fordulni már nem fog. Elvesztettem, Föld hívja kutyát, Armstrong, itt a torony, jelentkezz... Áh, amíg van érdekesebb dolog, vagy van kedve idomítósat játszani, addig példaértékűen teszi, amit kérek.


Ezen hogy lehet változtatni?

Séta napi 2x, 1 órányi van, séta után pedig 2x fél óra levezető játék, utána újabb 2x fél óra tanulás.

Szeretet is van termeszetesen. :)


Hogy lehet ez, hogy


2021. máj. 30. 17:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

6-os,

nem 0-24 van parancsolgatva, de szívesen megnézném, mikor a kutya sétáltat téged te pedig nem tudod irányítani, és esetleg a neveletlensége miatt (mert hadd csinálja amit akar) elszökik mellőled, vagy megtámad egy másik állatot, vagy embert.

Csak azért, mert nem voltak neki lefektetve a határok.


Köszönöm a hasznos hozzászólásokat, mindenképp ki fogom próbálni őket.

Játékból, labdázásból, maradhat a 2x fél óra?

A tanulási időt pedig mindenképp csökkenteni fogom, köszönöm a tippet. Van, hogy fél óra elteltével is még toppon van fejben, de úgy látszik csak véletlen alkalmak voltak.

Természetesen nem szeretném túlterhelni sem a kutyát. :)

2021. máj. 30. 17:46
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

A legtöbb kutya agya 15 percet bír, egy profi olyan 20-at.


Játékból bőven mehet több, de agyi feladatokbol sokszor kevés a mérvadó.

2021. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
15%

Sokkal tobbet mozgasd. Birkozz vele,jatsszatok huzocskazosat. 1 evesen meg nem kocoghattok/futhattok/bicajozhattok egyutt. De labdazz vele meg menjetek nagy parkba,ahol szabadon van es jatszik mas kutyakkal.

Ahogy1,5 eves lesz,kezdj vele egyutt futni. Ez a kozos sport az ilyen problemakat nalunk is rendbehozta!!


A mozgasigenye felulirja a fegyelmet. Nalunk is igy van.


Minel faradtabb a kutya,annal jobban szot fogad. Mindig az alacsonyabb energiaju a koveto,a magasabb energiaju a vezeto. Ezt vedd mindig alapul!!!!!

2021. máj. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#13-ra ne halgass, folyton ezt a futtatás agymenést nyomatja.
2021. máj. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem erre szokták mondani, hogy kamaszkor és ilyenkor nem szabad ráhagyni. Én sem vagyok elég következetes ebből a szempontból, mert ha egyszer valami érdekli had érdeklődjön. Ha valami nagyon fontos dolog csak akkor érvényesítem az akaratom de ilyen nem sok van, akkor pedig sikerül. Egyébként nem csinálok belőle hatalmi kérdést egyáltalán, de mindenki olyan viszonyt alakít ki a kutyájával amilyet akar.
2021. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!