Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitot szuka kutya...

Ivartalanitot szuka kutya hajlamosabb a hízásra mint egy kan?

Figyelt kérdés
2021. máj. 31. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Minden kutya hajlamos elhizni ha rosszul van taplalva es keveset van mozgatva.
2021. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Elegendő fehérjét tartalmazó tápot kell neki adni, azonban figyelem! a túl magas fehérjetartalom veseelégtelenséghez vezethet.
2021. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kan és a szuka is hízott ivartalanítás után. Mindkettő leadta pár hónapon belül.
2021. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Ivartalanított kutyák jobban hajlamosak a hízásra, és kifejezetten olyan tápot vagy nedves ételt kell neki adni, amit ivartalanított kutyáknak készítenek. A hízást is visszatartja, úgymond light ételek, és némelyik tartalmaz nekik olyan hormont amire szükségük van a kipakolás után.
2021. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Az én ivartalanított szuka kutyám feleakkora súlyú volt, mint amennyi a normál súlya lett volna, amikor örökbe fogadtuk a menhelyről 5 évesen. Alig bírtuk feltáplálni.

Nem az ivartalanítástól függ, hogy mennyire hízékony egy kutya.

Annyi a különbség, hogy az ivartalanított kutyáknak kevesebb a kalória igényük.

De az már a gazdán múlik, hogy annyit ad-e neki enni, amennyire szüksége van. Ki kell tapasztalni és annyit adni.

2021. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
#5 az nem mérvadó, hogy éheztetik a kutyát, és úgy nem hízik. Persze, ki lehet indulni a végletekből, ismertem olyan kutyát aki ivaros volt, mégis el volt hízva (ráadásul nem hízékony fajta), de ennek nincs értelme. Általánosságból kéne kiindulni (szerintem), ha már a kérdező nem pontosított.
2021. máj. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Tökmindegy miből indulunk ki, nem azt írtam, hogy belőle kell kiindulni.

A lényeg az, hogy annyit kell adni, amennyi a kutya igénye.

Ez pedig a gazdán múlik.

2021. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Hízékonyabbak, ezt aláírom. Viszont ivarosan is 5,8 kg volt. Most ivartalan 4 éve. 10 éves jelenleg,most is ugyan ennyi.


Én oda figyelek. Ha esetleg több jutit kap,akkor néhány szem táppal kevesebbet adok. Illetve sokat sétálunk,ezáltal sokat mozog.


Sokan ott rontják el,hogy több kaját adnak,meg plusz sok jutifalat stb. Kevesebb mozgás így pikk pakk felszaladnak a kg-ok


Vannak egyedek amiknél meg kevesebb kalóra tartalmú táp kell,mert nagyon meghízhatnak. Bár hozzá teszem kevesebb kaja-több mozgás kombó mellett nem kéne egy kutyának sem híznia,ha amúgy egészségügyileg rendben van.

2021. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ivartalanított szuka kutyám van és egyáltalán nem hízott meg ivartalanítás után, nem volt éheztetve sem az ideiglenes befogadónál sem nálam, az aktivitása is megfelelő.

Sokszor azért hízhatnak el ivartalanított kutyák, mert a gazdik sajnálják és így próbálnak kompenzálni, de ivaros kutyák is elhízhatnak, ha engednek az éhező cuki kutyaszemeknek.

2021. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!