Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Staffordot 7 éves...

Amerikai Staffordot 7 éves korában lehet elkezdeni edzetni?

Figyelt kérdés
Örökbe fogattuk, boxban volt amég nem hoztuk haza, egész életében, a box kicsi volt és nem birt szaladgálni és a hátsó lábai reszkednek mert még gyengék mert ugye nem birta használni őket, sovány is, szeretném ha a hátsó lábai megerősödnének ezért akarok vele edzeni. Szerintetek nem lesz baja ha 7 évesen elkezdem? Idősnek számit? A válaszokat előre is köszi! A negativakra nem vagyok kíváncsi :)

2021. jún. 2. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
99%

Ha ennyire gyenge, bőven elég edzés neki a séta, esetleg ha van kert a kertben a mozgás. Pláne hogy sovány is, ne terheld le addig, amíg össze nem tudja szedni magát. Nagyon kevés izma, és ami van az is gyenge lehet, ha a saját súlya alatt remeg neki. Erősödni fog neki a sétától is a lába.

Miután össze szedte magát, megerősödött és kikerekedett (nem túlsúlyra gondolok) utána fokozatosan egyre jobban edzhetsz vele, de fontos hogy ne egyből a közepébe csapjatok bele. Egy 7 éves kutya még nem számít idősnek (bár már azért nem fiatal)

2021. jún. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanazt tudom mondani mint #1, + érdemes figyelni az ízületeire szerintem, ugye tök megváltozik a terhelésük, és nem is fiatal már, szóval lehet érdemes gondolni erre, esetleg ízületekre való táplálék kiegészítőt adni. De ha mentek dokihoz meg lehet kérdezni.
2021. jún. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sajnos a Staffiknál gyakori betegség a porckopás, medence sérülések, izületi sérülések. Érdemes már fiatal koruktól kiegészítőkkel megelőzni ezeket. Ha idáig nem volt része aktív edzésbe, legyen szó futásról, ugratás esetleg kerék húzás, akkor én nem ajánlom. Kiskorától kezdve kell vele járni edzeni, persze azt is mértékkel. Mi heti 3-4x járunk futni és abroncsot is húzatok a kan staffival (1.5 éves), a nősténnyel csak futunk (4 éves).

Szomszéd 5 éves kan staffija sose mozgott aktívan, max séta párszor. Kicsit el is van hízva. 3-4 hónapja elkezdte húzni a jobb hátsó lábát séta közben. Kiderült, hogy mindkét hátsó térde elvan kopva, plusz a medencéje sérült a jobb oldalán. Két lehetséges megoldás van, az egyik az állandó kötés és gyógyszer, és persze kevés mozgás. A másik a műtét, ami 50-50%, és 1.500.000 Ft.

2021. jún. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Próbálj csak sétálni vele, aztán idővel ha javul az állapota, hízik egy keveset, akkor próbálj meg lassabb tempóban futni vele.
2021. jún. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!