Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász nem veszélyes egy...

Németjuhász nem veszélyes egy 7éves beteg gyerekre?

Figyelt kérdés
A kérdés nem teljesen egyértelmű, mert tudom, hogy ez a fajta alapvetően nagyon barátságos a gyerekekkel. A probléma, hogy a fiam vérzékeny (A típusú hemofilia) és fokozottan veszélyeztetett minden fizikai sérülésre. Ha álló helyből csak elesik már több napon túl gyógyuló sérülést szenved. Amiatt aggódom, hogy egy nagyobb termetű kutya könnyedén fellökheti akár játszás közben.

2020. máj. 14. 20:56
 1/4 anonim válasza:
100%
A kutyák érzik mit szabad és mit nem, egy kisgyereknél nagyon vigyáznak. Tapasztalatból beszélek.
2020. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a németjuhász igen csak jó választás. Szerintem a kutyát is hozzá lehet szoktatni ahhoz, hogy a gyerekkel vigyázni kell. Az a fajta igencsak okos. Szerintem nem lesz baj. :)
2020. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pont annyit fog kutya nélkül is sérülni, mint kutyával..

ha jól van a kutya szocialiálva akkor nem fogja fellökni stb..

el kell vinni kutyaiskolába..meg kell neki tanítani, hogy nem szabad fellökni a gyereket..ha kellően le van mozgatva a kutya nem fog ugrálni meg lökdösődni..az lehet, hogy kölyök korában az éles fogaival néha véletelnül odakoccan a kezére, lábára stb...

de nem hiszem el, hogy később pl nem fog jégen megcsúszni, elesni stb...

szóval ezek tényleg kivédhetetlen esetek..

2020. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszer jott nekem veletlenul a kutya meg kiskoraban, ugy megszeppent, hogy azota kimondottan figyel nehogy megegyszer megtortenjen.
2020. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!