Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava tartók,milyen a...

Csivava tartók,milyen a csivavátok? Tényleg olyan vészes mint amilyennek írják mindig?

Figyelt kérdés

Én eddig nem láttam,hogy bármelyik csivava is 'idegbeteg' vagy 'kisebbségi komplexusos' lenne.Városban élek elég sok csivavással futok össze és egyikük kutyájával sem volt gond.Nem ugattak meg,nem próbálták meg ledominálni az én kutyámat,nem is haraptak bokán..de lehet,hogy csak mázlim volt:D


Szeretnék egy hosszúszőrű csivavát,de mégis ott motoszkál a fejemben az a sok rossz amit hallok róla.Az egyetlen pozitív amit mindenki hajtogat,hogy keveset eszik,kis helyen elfér és ölbe lehet venni..


Nektek milyen a csivavátok? Közösségben,otthon,más állatokkal,más emberekkel hogyan viselkedik?

Nyílván nagyban függ minden neveléstől is,én ezt tudom,de ha valami 'idegbeteg' akkor azt nevelni nem fogod tudni.Bár erősen kétlem,hogy tényleg lenne ilyen gondja egy tenyésztőtől beszerzett példánynak,de biztos ami biztos.



2021. jún. 4. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Jó tenyésztőtől kell venni. Ennyi a titok. Utána már rajtad múlik, hogyan neveled.
2021. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

3 csivava jellegű kutyám van, egyik menhelyről, másik kettő szapitól. Egyik sem idegbeteg. A legtöbb gazda semennyire nem korrigálja, ha pl morog a kutyákra és itt vérzik el a dolog. Kicsik, cukik, de kutyák. Valódi idegrendszeri betegség elég ritka, 99%ban csak nem nevelik az idegbetegnek nevezett kutyákat. Könnyebb rámondani, hogy ideggyenge.


Enyémek más kutyákkal semlegesek vagy barátságosak, cica is volt mellettük, jól kijöttek. Nincs vadászösztönük. Igazából az esetek 90%-ában leszarják a többi kutyát, inkább a többi kutya akar odajönni hozzánk :D mondjuk ígyis lettek nevelve, ez igaz. Ismerős kutyáknak viszont örülnek, vannak haverjaik. Fiatalabbik kanom tud "vércsivava" módba átváltani, ha valaki piszkálja. Tett már helyre fiatal cane corsot is, mert túlságosan nyomult. Simán orron csípi. Ha békén hagyják, ő is teljesen békés, de van egoja és szükség esetén megvédi magát. Ettől függetlenül rendszeresen találkozik nagykutyákkal, velük is jól elvan.


Azt tudni kell, hogy a csivava általában egygazdás fajta, kevés kivétellel. Idegen emberekkel nem fognak haverkodni. Enyémeket sem lehet megsimogatni, mert arrébb húzódnak, nem igénylik. Barátaimat viszont örömmel fogadják. Pontosan tudják, hogy kit ismernek és kit nem, ennek megfelelően viselkednek. Utcán az emberekkel semennyire sem foglalkoznak. Ez alól csak a gyanús alakok (pl részeg hajléktalan) kivételek, akiket alaposan megnéznek, meg is morogják néha. Gyanús dolgokat mindig jelzik, rendkívül éberek. Igazi mini házőrzők, de nem ugatnak feleslegesen.


Egy rendkívül gazdacentrikus, hűséges, simulékony fajta. Elhagyni sem lehet, árnyékként követ mindenhova. A gazda a mindene, könnyen tanulnak.


Ha olyan kutyát szeretnél, aki mindenkivel egyből barátságos, mint egy labrador, akkor nem a csivava a te kutyád. Ha tudod értékelni az egyediségét, odaadását, másokkal szembeni tartózkodását, akkor tökéletes választás. Téged imádni fog.



Egyébként egy rrnde

2021. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
*egyébként fontos a szocializáció, minél több helyre vidd, minél több inger érje. Enyémek profin tömegközlekednek, forgalom sem zavarja őket, mert megszokták.
2021. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
47%

Ha jó tenyésztőtől hozod, ahol nem testvér a testvérrel van szaporítva, nem lesz ideggyenge és más baja sem lesz. Alapból sem jellemző rájuk az idegbetegség, ha rendesen nevelve vannak. Sajnos sok gazdi úgy van vele hogy “olyan pici olyan cuki kinek tudna ártani, minek neveljem”, és ez nagy hiba. Ő is kutya, őt is nevelni kell ugyan úgy mint a többi kutyát. Ha szigorúan neveled, semmi gond nem lesz vele.


Az én csivim más kutyákkal az elején félős, de könnyen barátkozik, ha nincs ott a másik kutyusom, mert ha a másik ott van akkor a csivim félti a falkáját és nehezebben oldódik. A “testvérével” az első perctől kezdve imádják egymást.


Az idegen emberekkel távolságtartó, valóban egy gazdis kutya. Mindenhova jön utánam, és nekem fogad csak szót, páromnak nem igazán. A család többi tagjával 1-2 hét után megbarátkozott, de az elején amikor meg akarták simogatni elfutott, mostanra ha anyukámat meglátja rohan oda hozzá és kéri hogy simizze.


A világ legjobb kutyája szerintem, nagyon tanulékony, imád új dolgokat tanulni. Nagyon játékosak és iszonyú pörgősek. Igazi szeretetbombák❤️

2021. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
9 éve csivim van, nem tudnék nélküle létezni sem:)
2023. ápr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!