Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak 2-3 alkalommal...

Tényleg csak 2-3 alkalommal szabad fürdetni a kutyákat?

Figyelt kérdés
Ha én csak ilyen ritkán fürdetném meg a kutyámat, olyan büdös lenne a kutya is meg a lakás is, hogy senkit nem mernék beengedni. Vagy ez az erős szag, amit egy ideje és most is érzek, pedig kb. 3 méterre van tőlem egy másik helyiségben) lehet esetleg ivaréréstől is? Nem tudom, hogy írjam le, kicsit olyan savanykás, hajléktalan szag. Főleg a lábai meg a fülei. A bundája nem vészes, de nem az a szokásos kutyaszag, amivel amúgy semmi bajom. Tápja rendben (organikus, gabonamentes). 1 hónapja volt kutyakozmetikusnál (vegyszermentes fürdetés-szárítás volt), és utána 4-5 napig nem volt ez a büdös. Fülét bio fültisztító folyadékkal, illetve teafaolajos jojobaolajjal, sheavajjal tisztítom. Szoktam használni almaecetet is, de attól megint olyan savanykás szagú lesz az egész kutya, nem igazán tűnik el a bundájából. Kap csukamájolajat (kúra), huminsavat, fog-és ínytisztító port a kajájába, és nemrég kezdtem neki probiotikumot adni. Egy enyhe korpásodást megfigyeltem nála, de nem sok, ezt még nem kezeltük, most keresek másik dokit, akivel meg akarjuk nézetni. Bűzmirigye ki lett nyomva. Fülgyulladása már volt, kezelve lett (2 hét fülcseppezés). De akkor miért szaglik még mindig a füle? Be szoktam fújni a bundáját egy bio levendula-citromfű kutyasprayvel. De ez csak elfedi, alatta ugyanúgy átszaglik a kellemetlen szag. Dokinál voltunk, nagyjából kinevetett, amikor a szagot ecseteltem. Kismillió weboldalt átböngésztem, külföldieket is. Nem tudom, mit csináljak. Lehet esetleg élesztőgombától? Egyszer kapott antibiotikumot a füle miatt. Esetleg attól felborulhatott a flórája? Hát nem tudom, csak találgatok és ideges vagyok, mert nem tudom megoldani a problémát. Fürdessem mégis sűrűbben? (kan 8 hónapos labrador) Segítőkész válaszokat előre is köszönöm!
2021. jún. 4. 23:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem, évente 2-3 alkalommal!
2021. jún. 4. 23:23
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért jön ki mindenféle problémája mert minden felesleges dolognak aláveted, fújkodod... Pl bűzmirigyet is csak akkor kell nyomatni ha gond van vele, gyulladt. Ha semmi gond akkor nem szabad divatból nyomkodni.

Én mindig is évente kétszer fürdettem a kutyáimat, a régi állatorvosunk is ezt javasolta és a jelenlegi is. Egyetlen egy volt büdös, de neki nyitott volt a gyomorszája, ezzel együtt szerettük ugyanúgy mint a többit. A többi soha nem volt büdös, de nem is vetettem alá őket mindenféle felesleges hülyeségnek, csak egyszerűen hagytam hogy kutyák legyenek, nem babucik.

2021. jún. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell ilyen sok szarral fujkálni meg kenni
2021. jún. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Jesszus... Az én kutyám 6 éves és a bűzmirigye sose volt kinyomva (hiszen az magatól ürül), a fülét sima fülpálcikával törlöm kb. 3 havonta, amúgy sose volt baja a fülével. Évente 1x fürdetem kutyasamponnal plusz nyaranta megyünk tóhoz sétálni és ott úszik, nem korpás (amúgy a korpát általában a gyakori fürdetés okozza), semmit nem fujkálok rá.

A kutyák szaga sem egyforma lehet hogy neki alapból ilyen szaga van.

2021. jún. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet sutyiba meghempereg valamiben vagy titokban a wcből iszik...
2021. jún. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Mi havonta visszük kozmetikába ahol fürdetik, nyírják, karmot vágnak és kitisztítják a szemét, fülét.


Otthon semmi extrát nem kap.

Heti 3× kifésülöm és hippoallergén tápot kap.


Szerintem te túl sok mindent használsz rá, és évi 2-3 alkalom kevés szerintem, főleg mert benti kutya 1-2-3 havonta simán meglehet fürdetni.

2021. jún. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

A mi kutyánk évi 1x van fürdetve nyáron, mert nagyon nagy a bundája, 1 napig szárad (a hajszárítót rühelli)

Ezen kívül száraz sampont használok néha. Tüzelésnél szagosabb kicsit, amúgy csak akkor érzed a szagát ha direkt a szőrébe szagolsz bele.


Speciális samponnal lehet akár havonta fürdetni, de szerintem felesleges.


A fülét csak most kezdtem tisztítani, Fressnapfos fülkosz oldót csepegtetek havonta a fülébe.


Ez sem kell gyakran csinálni és nem 100 féle anyaggal.


A bűzmirigye az én kutyámnak 5 év alatt soha nem volt kinyomva, nem volt soha gondja vele.


Szerintem te tisztaságmániás vagy, ha rajtad kívül senki szerint nincs szaga, akkor inkább keress normális gazdát, ne a kutya egészségét cseszd el a mániád miatt.

2021. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
Probald ki,hogy barfozol vele ,1-2 honap vagy het alatt el fog mulni a buz.
2021. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok leb...szást. Akkor tisztázzuk a dolgot:


1) a bűzmirigyét az orvos nyomta ki kérés nélkül. De akkor elvégzem az orvosit és majd legközelebb felülbírálom a döntéseit.

2) Lássuk mi az a sok szar, amivel fújkálom. Az almaecetes spray-zést kutyakozmetikus ajánlotta, de mivel nem vált be, nem használom. Pont.

3) A levendula-citromfű spray egy kiegészítő bolha és kullancs elleni spray, mivel kellemes illata van, ez csak egy plusz, ami épp segít valamennyire a problémánkban.

4) Tehát EGY szarról beszélhetünk, mivel nincs más, amivel fújkálom.

5) A fülére speciális webáruházban vásárolt kutyafültisztítót használok (a sehavaj is onnan származik, és a teafás jojobaolaj is), nem kenegetem össze-vissza. Ezek természetek anyagok, a teafaolaj fertőtlenítő, nem pacsuli.

6) Mielőtt bármit is használtam volna, már megvolt a szagprobléma, nem ezektől lett, csakhogy a sorrendet tisztázzuk.

7) Nem vagyok tisztaságmániás és a családban mindenki érzi a szagot, gyerek is, felnőtt is. Mielőtt ítélkezel, kérdezzél!

8) Ezek közül mi az a minden felesleges dolog, aminek alávetem?

2021. jún. 5. 10:48
 10/14 A kérdező kommentje:
8-as: Köszi a lecseszés nélküli választ. BARF-ot 1 hónapig próbáltam, vettem neki a Farkaskonyhából fagyasztott BARF menüt. Nagyon sajnáltam, de nem tapasztaltam áttörő változást. Talán csak egy kis enyhülést a szúrós lábszagban. Most egy BARF elvek szerint készült organikus, hidegen sajtolt száraztápot kap. Na, mindegy, ahogy időm engedi, kutatok tovább külföldi oldalakon, ott sokkal elfogadóbb és értelmesebb válaszok, információk vannak. Végső esetben orrcsipeszt teszek az orromra. :) :(
2021. jún. 5. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!