Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak 2-3 alkalommal...

Tényleg csak 2-3 alkalommal szabad fürdetni a kutyákat?

Figyelt kérdés
Ha én csak ilyen ritkán fürdetném meg a kutyámat, olyan büdös lenne a kutya is meg a lakás is, hogy senkit nem mernék beengedni. Vagy ez az erős szag, amit egy ideje és most is érzek, pedig kb. 3 méterre van tőlem egy másik helyiségben) lehet esetleg ivaréréstől is? Nem tudom, hogy írjam le, kicsit olyan savanykás, hajléktalan szag. Főleg a lábai meg a fülei. A bundája nem vészes, de nem az a szokásos kutyaszag, amivel amúgy semmi bajom. Tápja rendben (organikus, gabonamentes). 1 hónapja volt kutyakozmetikusnál (vegyszermentes fürdetés-szárítás volt), és utána 4-5 napig nem volt ez a büdös. Fülét bio fültisztító folyadékkal, illetve teafaolajos jojobaolajjal, sheavajjal tisztítom. Szoktam használni almaecetet is, de attól megint olyan savanykás szagú lesz az egész kutya, nem igazán tűnik el a bundájából. Kap csukamájolajat (kúra), huminsavat, fog-és ínytisztító port a kajájába, és nemrég kezdtem neki probiotikumot adni. Egy enyhe korpásodást megfigyeltem nála, de nem sok, ezt még nem kezeltük, most keresek másik dokit, akivel meg akarjuk nézetni. Bűzmirigye ki lett nyomva. Fülgyulladása már volt, kezelve lett (2 hét fülcseppezés). De akkor miért szaglik még mindig a füle? Be szoktam fújni a bundáját egy bio levendula-citromfű kutyasprayvel. De ez csak elfedi, alatta ugyanúgy átszaglik a kellemetlen szag. Dokinál voltunk, nagyjából kinevetett, amikor a szagot ecseteltem. Kismillió weboldalt átböngésztem, külföldieket is. Nem tudom, mit csináljak. Lehet esetleg élesztőgombától? Egyszer kapott antibiotikumot a füle miatt. Esetleg attól felborulhatott a flórája? Hát nem tudom, csak találgatok és ideges vagyok, mert nem tudom megoldani a problémát. Fürdessem mégis sűrűbben? (kan 8 hónapos labrador) Segítőkész válaszokat előre is köszönöm!
2021. jún. 4. 23:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hallottad már azt a mondást, hogy ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye?
2021. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire zavar, szerintem keress fel egy bőrgyógyász szakállatorvost (hiszen a bőréből, lábáról érzed a szagot) ne sima dokit. Dr. Sike Nikit tudnám ajánlani Pesten.
2021. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is javasolnék egy bőrgyógyász szakállatorvost a helyedben, mert nem normális, hogy büdös a kutya.


Az én kutyám kinti, ebből adódóan csak nyáron fürdetjük 1-2-szer, amikor igazán jó meleg van. De nincs semmi szaga, ha beledörgölöm az orromat, akkor sem.


Teafaolaj az önmagában elég büdös, nem tudom milyen az a készítmény, amit te használsz, de illóolajokat tisztán nem szabad bőrre felvinni. Másfelől a seavaj, meg minden más egyéb olaj elég könnyen meg tud avasodni, idővel a benne lévő zsírok-olajok simán lábszagú szénhidrogénekre tudnak bomlani.


De nem használok ilyenek, nincs ezekkel tapasztalom, ez egy ötlet volt.


Mindenképp érdemes lenne utánajárnod, hogy mi okozza ezt a szagot, mert akár komoly probléma is állhat mögötte.

2021. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két utolsó választ. Utánajárok. A kacsásnak csak ennyit írnék: Hallottad már azt a mondást, hogy Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?
2021. jún. 5. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!