Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugdíjasnak megfelelő fajta?

Nyugdíjasnak megfelelő fajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kutyafajták érdekelnek, akik nyugdíjas pár mellé illenek, nincs nagy mozgás igényük, mert nem tudnák azt kielégíteni. Kistestű, és olyan fajta, amelyik kevésbé teszi tönkre a kertet, vagy könnyen tanítható, tehát nem egy makacs fajta. Rövid-hosszú szőr az mindegy, kinti-benti kutyus lenne. Én a King Charles spánielre vagy Máltai selyemkutyára gondoltam így elsőnek, de szeretnék több fajta közül mérlegelni.

#Kuyafajta #Nyugdíjaskompatibilis
2021. jún. 6. 19:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%
Hát ennyi erővel senki ne vegyen magához kutyát, mert mi van ha másnap elüti egy kisbusz, mi lesz a kutyával. Nehogy már egy idős embernek ne lehessen kutyája, igen is jót tehet és tesz is nekik lelkileg is, meg azzal a kis sétával testileg is.
2021. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%
Senki a k.rva világon nem mondott olyat hogy ne legyen kutyájuk. Szövegértés 2. osztály.
2021. jún. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Én is úgy látom mint a 11-es, és ne adj isten megtörténne hogy nem tudnak gondoskodni róla, mi nem az a család vagyunk, akik gyarapítják a menhelyeket, akkor a kutyát átveszem, ami szerintem alap is lenne hogy mindenki így tegyen, elvégre a kutya a családot ismeri, nem az a jó neki ha beadják a menhelyre.

Mivel életük folyamán sosem volt kölyök kortól kutya velük, úgy gondoljuk, hogy ők is megérdemlik azt, hogy lehessen egy olyan kutyusuk akit kölyök korától ők nevelnek, és ha valami történne velük, természetes, hogy a kutyust magamhoz venném.

Egyébként nagyon könnyen meg lehetne oldani azt a problémát amit leírtál, csupán olyan törvényért kellene lobbizni, hogy az örökös, ha nem hajlandó a megörökölt állatokról gondoskodni és menhelyre adja, akkor ne örökölj anyagilag se semmit, az is legyen a menhelyé.

2021. jún. 6. 22:14
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez jó ötlet lenne nagyon.

Csak azért vázoltam ezt a helyzetet, mert nem tudtam a körülményeket, önkénteskedek menhelyen, tudom hogy sok ilyen kutyus van sajnos. De ha tényleg szívesen foglalkoznál vele ha rád maradna, és az esetleg megnövekedett orvosi költségeit is szívesen állnád főleg élete vége felé, akkor rendben van.

2021. jún. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem sózok ekkora felelősséget más ember nyakába úgy, hogy nem szeretné :)

Akkor okés, csak úgy fura volt a mondat azért kérdeztem.


Családi, társas kutya még havanese, palota pincsi.


[link] Illetve itt is érdemes megnézi, rövid leírás képekkel.


Másik téma ami ide került: örökös, ha nem hajlandó a megörökölt állatokról gondoskodni és menhelyre adja, akkor ne örökölj anyagilag se semmit, az is legyen a menhelyé. Ez jó ötlet meg nem is, ha nem szeretné a kutyát, de az örökség miatt vállalná nem biztos hogy jó helyen lenne a kutya, kéne valaki aki plusz utána ellenőrzi is hogy minden okés e vele.

2021. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%
Mentett felnőtt, esetleg már idősebb. Kölyköt semmiképp, egy kölyöknek nagy az energiája, lehet, hogy a nyugdíjas gazdiknak már nincs türelme a neveléshez sem, és egy kutya 10-15 év, kistestűek akár még tovább is élnek (ismerek egy 17 éves csivavát pl.).
2021. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%
Egy kölyök rombol, kamaszkorban meg kb. elfelejt mindent, és az addig mintakutya lázadó raptorrá válik, ezzel tisztában vagytok? Ezt fogják tudni kezelni?
2021. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyunk vele mivel jár egy kölyök kutya, nem arra kértem tanácsot, hogy mennyi idős legyen. Be tudnak vállalni kölyök kutyát, emellett én is be tudok segíteni nekik a kölyökben. Fajtákra lennék kíváncsi, ahogy a kérdésben is van.
2021. jún. 7. 16:55
 19/26 anonim ***** válasza:
14%

Attól, hogy nyugdíjas valaki még lehet több energiája van mint egy fiatalnak. Nem kortól függ, inkább egészségi állapot, de gondolom azt felmérték.

Illetve nem is derült ki hány évesek akiké lesz a kutya. Gondolom nem 80+ , mert akkor érthető valamennyire, hogy ne kölyök legyen.

2021. jún. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, minden kölyöknek nagy a mozgásigénye, mert kölyök, akkor is, ha felnőttként nyugodt, és fajtából adódóan nem nagy a mozgásigénye, ti meg nem akartok nagy mozgásigényű kutyát. Minden nap tudsz nekik segíteni?

A testméret ne tévesszen meg, sok kistestű kutya energikusabb, mint a nagytestűek. A nyomott orrúak talán a legkevésbé energikusak, mert a nehezebb légzés miatt nem bírják, mopsz, francia bulldog, angol bulldog, pekingi palotakutya... stb.

2021. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!