Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugdíjasnak megfelelő fajta?

Nyugdíjasnak megfelelő fajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kutyafajták érdekelnek, akik nyugdíjas pár mellé illenek, nincs nagy mozgás igényük, mert nem tudnák azt kielégíteni. Kistestű, és olyan fajta, amelyik kevésbé teszi tönkre a kertet, vagy könnyen tanítható, tehát nem egy makacs fajta. Rövid-hosszú szőr az mindegy, kinti-benti kutyus lenne. Én a King Charles spánielre vagy Máltai selyemkutyára gondoltam így elsőnek, de szeretnék több fajta közül mérlegelni.

#Kuyafajta #Nyugdíjaskompatibilis
2021. jún. 6. 19:12
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Azért nem mindegy, hogy kölyök korban energikusabb, vagy egész életében az. Vannak kistestűből is olyan kutyák akiknek nem nagy a mozgás igénye, és logikusan a felnőtt kori mozgásigény alapján érdekel, nem az, hogy 1-2 évig mennyire az. Mint írtam, tudjuk mire számíthatunk egy kölyöknél.

3 kutyát néztem, a Cavalier long Charles spánielt, Máltai selyemkutyát, és esetleg a törpe pincsert, a dogell szerint mindhárom alkalmas nyugdíjas mellé, de a spániel a legjobban (a 3 közül).

2021. jún. 7. 17:29
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

A spániel eredetileg vadászkutya, én cavalier king charles spánielt is láttam már 10km-es teljesítménytúrán, ezt bírnák az öregek?

A törpepincser is aktív, láttam olyat, akivel rendszeresen futnak.

Ha csak ez a három lehet, akkor máltai.

2021. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nem csak ez a három lehet, ezeket találtam én, azért írtam a kérdést hátha tud valaki mondani még. A spániel azért jött szóba, mert én meg olyan példát láttam rá, hogy nem igazán aktív.

A törpe pincsert nem ismertem, az az oldal szerint volt nyugdíjasok mellé jó, de akkor azt kihúzom.

2021. jún. 7. 18:25
 24/26 anonim ***** válasza:
86%
2 fajtatiszta spániel és egy mentett tacskó-spániel keverék él a szomszédságomban, mindhárom aktív kutya.
2021. jún. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Spaniel nem aktiv? Max 10+evesen nem, esetleg :D

Amugy basset hound? Mostanaban lattam itt egyet a kornyeken, nagyon cuki, nem aktiv fajta, tokeletes csaladi kutya.

2021. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Milyen sok 10 eves roncs kutyakeres gazdat!!! De szabadsagra nekik is szukseguk van meg mas kutyakkal talalkozni.
2021. jún. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!