Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Kutyus a házban...

Mit tegyek? Kutyus a házban túl izgága, mindenbe beleüti a farkát.

Figyelt kérdés

Benn tartunk egy Staffit a lakásban, lemozgatjuk, hordjuk futni is. Amíg kölyök volt, nem volt vele probléma, most közepes testű, elférne. De! Annyira csóválja a farkát, hogy beleüti a bútorok-, korlát élébe, a székekbe stb... Megsérül a farka, vérzik, mindent összeken. Mintha nem is érezné, nagyon nagy erővel csapja bele a tárgyakba a farkát!


Kicsiként nem vágattuk le a farkát, most sem szeretnénk. Más tapasztalt ilyet? Azelőtt nem csóválta ennyire a farkát, nem pörgött ennyire. Mit tegyünk?


2021. jún. 8. 21:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%
kár hogy kutyáknak nem találtak ki még farok-védőt ha ez amputálásig, idegkárosodásig fajulhat.
2021. jún. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem konzultálj orvossal. Ha rendszeresen sérülést okoz magának akkor lehet hogy jobb az amputáció. De ezt szakember döntse el. Nem vagyok csonkítás párti egyébként.
2021. jún. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a fül és farok "esztétika" miatti csonkítását mélységesen elítélem, (ráadásul tilos is egyébként, bár farkat azt hiszem 8 napos korig lehet vágni, de azt is be kéne tiltani) de ha egészségügyi okok miatt történik (pl kezelés ellenére állandóan gyulladt fül, folytonos farok sérülés), ha az orvos is azt mondja, ez a legjobb ötlet. Ha valaki belétek köt, hogy csonkolt a kutya farka, akkor meg ne akadjatok ki, meséljétek el mi volt az oka.
2021. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!