Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszédba szökik a 8 hónapos...

Szomszédba szökik a 8 hónapos kan moszkvai őrkutya, mi a teendő ?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kan moszkvaim, a szomszédnak pedig, egy mióta náluk van 2 méteres láncon tartott kan kutyája.(pontosan nem tudom milyen fajta, de a kóbor kutyának jobb sora van)


A kutya kb 1-1.5 hónapja rájött, hogy a szomszéd 1 méter magas kerítése nem akadály, így átment haverkodni a másik ebhez.

Ez addig fajult, hogy ha épp nem vele foglalkoztam 5 percen belül a szomszédban volt.

Kerítést megcsináltam 50 méteren vadhálóval, van még 15 méter ami össze lett kokányolva, idő szűke miatt, itt ismét ajtót talált.


Ma a szomszéd ordibálva támadt nekem, hogy lelövi a kutyámat, meg engem mégegyszer meg ne lásson az ő telkén (véletlenül sem "testvér típusú, vállakozó"...) , Mivel az kutyám átment, és mikor ő etetni próbálta a sajátját az enyém rátámadt.

Ez több sebből vérzik, mivel az ő kutyája a kert közepére van kikötve, ergo ha az enyém átment mégis miért ment felé kajával, miért nem szólt. Másrészt ha a most kb 45-50 kilós kutya rátámad, nem hiszem, hogy a ráborított kajával eltántorítja..

Az illedelmes 15 perces ordibálás végeztével, amiben kifejtettük egymás felé a problémát, hogy az ő kerítését én csináltam meg, egy forintot nem kértem, cserébe ő engem fenyeget... A kutyát ideiglenesen láncra kötöttem, de hiába van 10 méteren , én tőlem ne várja , hogy ott tartsam.


És most a lényeg, hogyan szoktassam le, az elvileg őrző védő kutyát a szomszédba szökdösésről ? Esetleg állatvédőknél jelentsem be, hogy kínozzák a saját kutyájukat, és ha szerencsém van elviszik,így nem lesz a kutyát mi motiválja ?



2021. jún. 11. 20:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csináld meg most hétvégén a kerítést, mert előbb utóbb a szájkaraténak az lesz a vége, hogy a cickány szomszéd agyonüti a kutyádat, aztán mehetsz a sóhivatalba. Nyilván az sem helyes amit ő tesz, mert állatkínzás (leköpnivaló), de most ha felnyomod nem elvágja hogy te voltál? Bosszút is állna. Legyél te az "okosabb", elcsendesedsz, kerítés megcsinál, kutyád megnevel.
2021. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, szökik az agresszív és teljesen neveletlen moszkvaid, és még neked áll feljebb? Persze, hogy megölheti a szomszéd, ha átmegy hozzá a kutyád, és még a rendőr sem fog kijönni, hisz önvédelemnek minősül!


A te kutyádat a te kötelességed, hogy a telkeden belül tartsd! Nem a szomszédé! Vegyél villanypásztort vagy láthatatlan kerítést, mindegy, de old meg!


De a legjobb lenne, ha inkább keresnél egy jobb gazdát szerencsétlen kutyádnak és többé nem tartanál állatot. Mert sem felelősségtudatod, sem egy alap szintű értelmed sincs a kutyatartáshoz, ha még a szökésről sem tudod leszoktatni.

2021. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!