Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szálltak el ennyire a...

Dunnyuska kérdése:

Miért szálltak el ennyire a tacskó árakkal??

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tacskó vásárlás előtt állok. A hetekben több weboldalt is végig böngésztem.. Na most több problémával is szemben találtam magam..

Először is.. sok kutyust "ingyen elvihető" vagy "ajándékba elvihető" illetve "fajta jellegű"-ként hirdetnek.. Felhívtam nem egy nem kettő telefonszàmot és átlagban 80-90 ezret kérnek el a kis kutyákért. Azt a tényt hogy oltási könyvvel rendelkezik a pici úgy közlik mintha valami világverseny győztes kutya lenne, pedig a legtöbben nem törzskönyves kutyát árulnak. A másik fele hogy ha nem tenyésztő valaki, hanem szaporító akkor hogyan kérhet egy kutyusért 90-100-120-140 ezret?? Ez csak az én idegrendszerem teszi tönkre, vagy mást is zavar??

Nos én egy társat szeretnék, nyilván nekem van egy örökbefogadott kutyusom itthon akiért szintén fizettem, rendszeres orvosi vizsgálatokra hordom, kötelező oltásra, minőségi étellel etetem, napi több órát vele töltök, vitaminokat, jutalomfalatot kap stb.. tehát odafigyelek a Társamra. Nem értem az embereket hogy hogyan van bátorságuk 100ezreket kérni egy nem törzskönyves kutyáért. Én teljes mértékben megértem hogy a pici kutyákkal foglalkozni kell adott esetben vitamin minőségi étel stb.. na de szaporító tudtommal csak jelképes összeget kérhetne el a kicsikért.( Lehet hogy tévedek, javítsatok ki ha igen)

Normálisan megfogalmazott pozitív és negatív válaszokat várnék. Köszönöm.



2021. jún. 13. 19:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%

Hát,ha nem akarsz szaporítótól venni akkor mindegy mennyibe adja el,nem? Ha nem veszel tőlük úgyis le kell,hogy árazzák.De mire oda jutnak a kutyák nagyobbak lesznek,nem fogják elvinni.Rajtuk marad,nem éri meg az üzlet ezért legközelebb nem (remélhetőleg) próbálkozik be ezzel.


Tenyésztő után ne jófogáson kutakodj.Wuuffdog vagy valami hasonló kennel gyűjtő oldalon,face csoportokban


Plusz,ha nem akarsz szaporítótól ne írkálj nekik és ne hívogasd őket.(lebuktatod saját magad mr.nem akarok szaporítótól..)

2021. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

De ha nem akarsz szaporítótól vásárolni akkor miért hívod fel őket? Ingyen vagy nem ingyen,de szaporítótól hoznád el.Jófogáson csak az van,ha ingyen adja ha nem az szaporítós kutya nem tenyésztőtől való.. nem a kutya ára az amitől a szapis kutya rossz.A "minősége" és a várható élettartama,kialakulására esélyes betegségei a problémák. :D


Ha ingyen akarsz kutyát vagy olcsón akkor menj megint menhelyre,vagy egy alapítványtól fogadj örökbe.Valahol vannak tacskók is.

2021. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek mindenkitöl a tudatlanságom miatt. Életemben először szeretnék kutyust vásárolni és eddig összeszedett információkat szerettem volna kivasalni. Nem kértem hogy harapja le bárki a fejem. Azért telefonáltam mert érdeklődtem , mivel eddig ilyen helyzettel nem álltam szemben. Sajnálom hogy ez ilyen mélyen érint mindenkit, csak szerettem volna itt az infó sokaságból kivergődni.


Sajnálom hogy mertem érdeklődni.

2021. jún. 13. 20:00
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

Jó,most sajnáltasd magad.

Teljes mértékben úgy írtad mint akinek van fogalma róla,hogy mit csinál.


"Miért ennyi szaporítónál?"

Tehát tudod mi a szaporító,tenyésztőről is beszéltél tehát nem idegen a téma.

"Nem akarok szaporítótól vásárolni.."

De azért felhívod őket és azon az oldalon keresgélsz ahol NEM fogsz tenyésztőbe botlani max nagyon nagy szerencsével.ezt is tudnod kellett hiszen te magad mondtad,hogy szaporító és miért kér ennyi pénzt.Tudatában vagy mindennek.


Senkit nem érint mélyen csak ez az egész kérdés egy nagy fucked up.

Szembe beszélsz a saját mondandóddal és aztán javítgatod,hogy nem is azt akartad csak félre értjük.


Értettük.Reménykedtél benne,hogy tényleg ingyen van vagy max 30-50 ezrekért a szapi majd oda adja.


Nem,nem fogja.Azért mondja az oltási könyvet is annyira nagy lendülettel mert sokan keverik az oltásiKÖNYVET A törzsKÖNYVEL.

Persze ameddig nem tartottál a kezedben TK-t nem tudod,hogy az amúgy cseszettül nem könyv hanem egy szelet papír és többnyire származási lap van ráírva nem pedig törzskönyv.

2021. jún. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésre adott válaszokat !
2021. jún. 13. 20:09
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

Ezt írod: "na de szaporító tudtommal csak jelképes összeget kérhetne el a kicsikért" ezt honnan veszed? Annyit kér el érte amennyit meg tud kapni, lehetőleg minél többet, ez neki üzlet. A szaporító nem azért szaporító, mert olcsó.

Számomra is érthetetlen, hogy ha egyszer nem szapis kutyát akarsz, akkor minek hívogatod őket, akármennyire is felháborító ez számodra.

2021. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os ezt pl. egy fb kommentben olvastam.
2021. jún. 13. 20:24
 18/25 A kérdező kommentje:

Én voltam kis naív .. bepötyögtem google-ba hogy tacskó kölyök. Feldobott egy pár oldalt mint ebadta, jófogás stb.. gondoltam én hogy talán ott találok számomra kielégítő választ a bennem felmerülő kérdésekre a kicsikkel kapcsolatban. De mivel telefonáltam és a telefonbeszélgetésben kb a második kérdésem az volt hogy a kutyàk törzskönyvesek-e azt a választ kaptam hogy nem, DE oltási könyvvel rendelkeznek. Írtam ki kérdést facera is egy csoportban és ott írták ezeket a dolgokat le amiket én itt fentebb. Tehát onnan tájékozódtam ahonnan tudtam.


Abszolút elfogott az "átvert" érzés mert nem tudok napi rendre térni.

2021. jún. 13. 20:34
 19/25 anonim ***** válasza:
82%

Ingyen nem fog neked senki se tacskót adni, bármennyire rinyálsz. Szaporítók között is vannak normálisak, akiknél betegségekre szűrt, oltott szülők vannak, mindent megadnak nekik. Ilyen helyekről a drága, gondolom.

Valami tirpák Békés megyei faluból ahol a sufniban tartják és ebből élnek, ott találhatsz 25-50ezerért is szerintem.


Annyit kérnek el érte, amennyit akarnak. A kistermetű kutyák-tacskó, csivava stb nagyon "menők". Ha 100-ért hirdeti meg a piciket, annyiért is elkelnek azonnal. Egy munkatársam csivavát árul, általában 1-2 órán belül lefoglalják mindet.

2021. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
24%

19, Azért ez nem jó szűrő, attól, hogy drága, még nem feltétlen lesz gondosabb a szapis, max vastagabb a bőr a képén.

Ismerős 180ezerért vett ilyen kistestű divatkutyát, ugyanezen az elven, hogyha drága, olyan problémás nem lehet... fél éven belül költött ugyanennyit a műtéteire (sérv, légzési gondok meg nem is tudom, milye volt még a csöppnek).

2021. jún. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!