Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szálltak el ennyire a...

Dunnyuska kérdése:

Miért szálltak el ennyire a tacskó árakkal??

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tacskó vásárlás előtt állok. A hetekben több weboldalt is végig böngésztem.. Na most több problémával is szemben találtam magam..

Először is.. sok kutyust "ingyen elvihető" vagy "ajándékba elvihető" illetve "fajta jellegű"-ként hirdetnek.. Felhívtam nem egy nem kettő telefonszàmot és átlagban 80-90 ezret kérnek el a kis kutyákért. Azt a tényt hogy oltási könyvvel rendelkezik a pici úgy közlik mintha valami világverseny győztes kutya lenne, pedig a legtöbben nem törzskönyves kutyát árulnak. A másik fele hogy ha nem tenyésztő valaki, hanem szaporító akkor hogyan kérhet egy kutyusért 90-100-120-140 ezret?? Ez csak az én idegrendszerem teszi tönkre, vagy mást is zavar??

Nos én egy társat szeretnék, nyilván nekem van egy örökbefogadott kutyusom itthon akiért szintén fizettem, rendszeres orvosi vizsgálatokra hordom, kötelező oltásra, minőségi étellel etetem, napi több órát vele töltök, vitaminokat, jutalomfalatot kap stb.. tehát odafigyelek a Társamra. Nem értem az embereket hogy hogyan van bátorságuk 100ezreket kérni egy nem törzskönyves kutyáért. Én teljes mértékben megértem hogy a pici kutyákkal foglalkozni kell adott esetben vitamin minőségi étel stb.. na de szaporító tudtommal csak jelképes összeget kérhetne el a kicsikért.( Lehet hogy tévedek, javítsatok ki ha igen)

Normálisan megfogalmazott pozitív és negatív válaszokat várnék. Köszönöm.



2021. jún. 13. 19:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
36%

Pedig szapik közt is van aki normálisan csinálja amit csinál.

Csak akkor nem értem,hogy már miért nem gyűjt ki legalább egy tk-s szukára és váltja ki pár ezerért a kennel nevét..Ha egy alomban van 5 kölyök és 100-ba elmegy darabja abból ki se kell szakítania annyit,hogy ne érje meg neki.Főleg,hogy tk-s kutyákkal a duplájába adhatná el a kölyköket. :D

2021. jún. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
20%
Wuufdog se sokkal jobb, tele van szerb papíros isten tudja milyen kutyákkal. Meg B regesekkel, meg Terrier Klubos papírokkal
2021. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
20%

A szaporító ebből akar pénzt keresni. De olyan szinten, hogy ha megnéznéd, 20-30 vagy még több kutyát találnál, ketrecekben, minden tüzeléskor leelletve a szukákat, a legkevésbé sem figyelve a fajtára jellemző igencsak sok örökletes betegségre - a végletekig kizsigerelve minden kutyát. És ha megveszel egy kölyköt, ezt támogatod.


Ha kicsit utána járnál, látnád, hogy mennyi ilyen szaporítótelepet számolnak fel, mennyi ilyen szaporítót kapnak el. Mindezt csak azért, mert a tacskó jelenleg divat és minden kis tinilány azt akar. Persze olcsón, most azonnal, lehetőleg a szomszédból...


A tenyésztők közt is van rossz is és jó is. Viszont ott, ahol a tk alapból jár a kutyához, nem tehetnek meg akármit. A kutyáknak rendelkeznie kell az örökletes betegségek mentességét igazoló szűrésekkel, nem lehet ész nélkül elletni a szukákat és nem lehet a legundorítóbb körülmények közt tartani őket. (A szerb papíros "kennelekre", szaporítókra ez nem igaz.)

A jó tenyésztő pedig a végletekig odafigyel a tőle született kutyái sorsára, életére, garanciát vállal és segít vagy visszaveszi a kutyát, ha a gazda nem akarja tovább tartani.

2021. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
13%
Az utóbbi pár évben a tacsi rettenetesen divatkutya lett. Van vagy 8 ismerősöm aki a közelmúltban tacskógazda lett. Mivel népszerű ezért egy vagyont kérnek még a szapis kutyákért is, a sok hülye meg is veszi, szóval miért adná olcsóbban?
2021. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kérdező Eszkulapnál lehet tacskóformákat örökbefigadni.
2021. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!