Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie-t vagy mudit...

Border Collie-t vagy mudit választanátok otthonra, az alábbi feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A férjem és én is kutyás családokból jövünk - ismerjük, milyen felelősséggel jár együtt egy eb tartása. Náluk mindig a komondor + puli duett működött, mi "németjuhászosok" vagyunk. Ezeket a fajtákat ismerjük a leginkább, de úgy döntöttünk, hogy főleg az emlékek miatt inkább egy teljesen új irányba köteleződnénk el most :)


Ő inkább a mudira voksol, én a Border Collie felé hajlok. Kb. 1200 nm-es, kutya-kompatibilis kertünk van, két picink (4 és 2 éves csajok), és viszonylag sok szabadidőnk. Mindenképp ilyen csillogó szemű, középtermetű energiabombát szeretnénk, mert vinnénk mindenfelé magunkkal - igazi családtag lenne.


Szerintetek melyik fajta a jobb választás, van esetleg tapasztalatotok velük? Ha nem őket, milyen egyéb kutyust ajánlanátok, hasonló preferenciákkal?


Köszi a segítséget :)



2021. jún. 14. 12:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egy show borderrel jól járnátok. A mudi nem feltétlenül a legjobb választás (szerintem) gyerekek mellé, pörgősebb, ugatósabb, hajlamosabb csipkedésre, terelésre. Nyilván nevelés kérdése is, de én inkább bordert választanék.
2021. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem, köszi!
2021. jún. 14. 12:41
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Ugatást mennyire viselitek jól? :D mert a mudi bizony csahos fajta


Egyébként én biztosan a mudit választanám, mert az egygazdás kutyákat preferálom, de nektek inkább a bordert javasolnám. Vagy esetleg ausztrál juhászt.

2021. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Nagyszüleimnek mudija volt, nekünk borderünk, én kisgyerek mellé inkább a bordert mondanám. Én 10 alatti gyerekként imádtam a nagyszüleim mudiját is, de ő azért agresszívabban játszott, testvéremet egyszer meg is kapta játék közben. Hihetetlenül intelligens volt, de közben elég makacs is, a falkavezéren kívül mindenkit maga alattinak tekintett. A mi borderünk egy hiperaktív kelekótya angyal volt, teljes mértékben csillogó szemű, imádta a gyereket is, mindenkiért rajongott:D Neki a szájából is ki lehetett venni az ételt és hihetetlenül óvatosan játszott a pár éves gyerkőcökkel is. A border egyetlen negatívuma, hogy elég destruktív tud lenni, ha nem tudjátok rendesen lefárasztani (fizikailag és mentálisan is):D De ez nálatok nem hiszem, hogy gond lenne a leírtak alapján.

Persze amúgy simán lehet olyan kutyákat kifogni mindkét fajtából, amik ennek a szöges ellentéte és nagyon sok múlik a nevelésen is.

2021. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3-as, hát, szerintem senki sem arra törekszik, hogy minél ugatósabb kutyusa legyen - ahogy mi sem :D Az ausztrál juhászról még régebben olvastam, hogy egy tündér - köszi, hogy eszembe juttattad!


4-es, nagyon jól összefoglaltad, és természetesen hozzákalkuláljuk azt a +/-20 százalékot jellemben, illetve, hogy rajtunk múlik javarészt. Nagyon érdekes volt olvasni, köszi!

2021. jún. 14. 13:36
 6/19 anonim válasza:
17%

Magyarul társasági kutyát kerestek. Nos azok közül a leghálásabb, legbékésebb és legaranyosabbak a bolognese-ek.

Nem ugat, nem tépi szét a lakást, és nagyon kedves, aranyos millióegy apro gesztusa van, amiért nagyon szerethetőek.

2021. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A bolognese-k nem ilyen igen kicsi termetű, inkább szobakutyusok? Azt tudom, hogy okos kis jószágok, de mennyire bírnák a hosszú, aktívabb kirándulásokat, egész napos egzecírozást?


A baráti körünkben van egy, de sajnos nem láttam az tipikus, okos, gyönyörű villanást a szemében, mint pl. egy Collie esetében.


Első sorban közép termetű kutyában gondolkodunk :)

2021. jún. 14. 14:07
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
Összefoglalva: Németjuhászosok vagytok, de eddig komondort és pulit tartottatok, most meg border collie-ban vagy mudiban gondolkoztok. Aha, jó, értem. Azazhogy nem...
2021. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8-as, úgy valóban nem fogod érteni, ha nem olvasod el figyelmesebben, és nem értelmezed helyesen a szöveget. Nem akarok kötekedni, csak segíteni próbálok :)
2021. jún. 14. 16:18
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

Többször elolvastam, de még mindig nem értem.


A bc és a mudi közelebb van a komondorhoz és a pulihoz, mint a németjuhászhoz. Én nem látom hol van ebben az új irány. Azt sem értem miért tartjátok magatokat németjuhászosnak, ha közötök nincs a fajtához és nem is gondolkoztok benne. Pedig egy németjuhász is tud pörgős energiabomba lenni, csak jól kell kiválasztani. Ha németjuhászosnak tartjátok magatoknak, akkor miért nem ebben gondolkoztok? Én biztosan nem akarnék mást.

2021. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!