Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie-t vagy mudit...

Border Collie-t vagy mudit választanátok otthonra, az alábbi feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A férjem és én is kutyás családokból jövünk - ismerjük, milyen felelősséggel jár együtt egy eb tartása. Náluk mindig a komondor + puli duett működött, mi "németjuhászosok" vagyunk. Ezeket a fajtákat ismerjük a leginkább, de úgy döntöttünk, hogy főleg az emlékek miatt inkább egy teljesen új irányba köteleződnénk el most :)


Ő inkább a mudira voksol, én a Border Collie felé hajlok. Kb. 1200 nm-es, kutya-kompatibilis kertünk van, két picink (4 és 2 éves csajok), és viszonylag sok szabadidőnk. Mindenképp ilyen csillogó szemű, középtermetű energiabombát szeretnénk, mert vinnénk mindenfelé magunkkal - igazi családtag lenne.


Szerintetek melyik fajta a jobb választás, van esetleg tapasztalatotok velük? Ha nem őket, milyen egyéb kutyust ajánlanátok, hasonló preferenciákkal?


Köszi a segítséget :)



2021. jún. 14. 12:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

Nekem mudim volt.


Makacs, kiáll magáért, könnyen izgazolmba jön, de:


12évig élt velem, vele nőttem fel,


Annyira bájos, kedves, figyelmes, jólelkű, kűzdő, sose adta fel, türelmes és fegyelmezett volt.


Ha még nem volt ilyen falytátok, nyugodtan ajánlom.


Én 8 éves voltam mikor hozzánk jött, nem panaszkodhatunk rá.

Nem cirkuszolt, nem szökött, ragaszkodott hozzánk. :)

2021. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

10-es, sajnos csak ismételni tudom magam. Mindenkinek sikerült értelmeznie, téged kivéve. Azért köszönöm a jó szándékot, és a hozzászólást! :)


11-es, köszi!! Nagyon szívhez szóló volt olvasni a soraidat, és biztos vagyok benne, hogy a kutyus pont azt a szeretetet adja vissza, amit kap tőletek. Sok egészséges évet még nektek! :)

2021. jún. 14. 16:56
 13/19 anonim ***** válasza:
38%

Hát..golden retriever.Nem igazán kisgyerek mellé való a Mudi,a Border pedig inkább sport kutya mint kirándulós.Ugrál,mászik,kúszik,terel valamit sport szerűen..Esetleg egy show vonalas elvan így gyerekekkel meg kirándulással,de nem tudom valahogy családi kutyának így elképzelni (nyílván valakinek bejött már,de..nem tudom). :D

A goldi is nagyon aktív viheted ahová csak akarod.


Ha van tapasztalatotok a kutyanevelésben akkor a Staffit és a Boxert is bátran ajánlom családi kutyának.Boxer egy igazi bohóc,és szereti a gyerekeket.Nekünk most az van 9 hónapos és 3 éves gyerekek mellett,a kutya 4 éves kan.

2021. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13-as, a goldi egyébként szerepel nálunk is talomban, ha nem tudnánk dűlőre jutni. Jó ötlet! :)


A Staffi és a Boxer küllemre annyira nem a szíve csücske egyiküknek sem, főleg a hozzátartozó társadalmi sztereotípiákkal. Ettől függetlenül biztos tündérek, csak nem nekünk. :)

2021. jún. 15. 07:46
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Mindkettő jó választás lehet. Ha nem volt dolgotok egyik fajtával sem érdemes felkeresni egy olyan tenyésztőt, aki mindkét fajtát jól ismeri és tenyészti. Mindenképp javaslom látogass meg több kennelt mielőtt döntenétek. Saját magad láthatod mit vállalsz 10+ évre. Javasolni tudom Békéscsabán a Bariguard kennelt. Mindkét fajtát tenyésztik és biztosan tudnak segíteni.
2021. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15-ös, jaj, most esett le, hogy bari-guard! :D Amúgy tényleg nagyon korrekt csapatnak tűnik, a Márai idézetért pedig külön óriási plusz. Köszi a segítséget! :)
2021. jún. 15. 08:43
 17/19 anonim válasza:
74%
Kérdező! Hogyan döntöttetek? És ha van már kutyus, mennyire vált be?
2021. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok :)


Végül képzeljétek, kiderült, hogy a férjem egyik ismerőse "hobbiból" (értsétek úgy, hogy van egy fajtiszta szukájuk, és egy kanjuk otthon, és egyiket sem ivartalanították) Border Collie tenyésztéssel foglalkozik, természetesen nem üzleti haszonszerzés céljából - pont a világra jött náluk két tündér kislány. Többet nem is gondolkodtunk, azóta családtag lett, és ugyan még kicsit bolond (oda kell figyelni rá, következetesen nem mindent ráhagyni), de pont annyira kis aktív és eszes mint vártuk - imádjuk. Egy hülye kis sztori miatt a csajok Uborkának nevezték el, de annyi baj legyen :D


Szóval Ubi óta nagy ívben elkerül mindet a szomszéd kandúrja :D


Mégegyszer köszi a segítséget, és szép napot nektek!

2021. okt. 13. 16:52
 19/19 anonim ***** válasza:
73%

Hobbiból tenyészt azaz szaporít.Nagyszerű..

Fajtisztának minden kutya fajtiszta,a fajtatisztaság már más kérdés.

Amelyik kutya törzskönyves az fajTAtiszta,amelyik nem az csak fajta jellegű keverék.Szóval lett egy Border Collie fajta jellegű keveréked.


Sok boldogságot.

2021. okt. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!