Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmérgezték volna? Mik a...

Megmérgezték volna? Mik a mérgezés tünetei?

Figyelt kérdés
Szombaton elkezdett hányi,és hasmenése volt Anyósom kutyájának.semmi se maradt meg benne.az ügyeletes állatorvos kibújt a dolog alól.2órája meghalt.az állatorvos mrgezésre gyanakszik,mert a bélfertőzés,ilyesmi az tovább húzódik.8éves palotapincsi volt.nekem van 2yorkim.azt mondta a doki,h nem fertőző!szerintetek?nem nagyon bízok ebbe a dokiba,mi máshoz járunk.
2008. dec. 8. 14:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves tegnapi kérdező!


A Te kérdésed csalogatott ide vissza, csak kiborított az előtted levő.


Én arra tippelek, hogy csak kifárasztotta magát a sok kóborlástól. Ennek ellenére meg lehet kérdezni telefonon egy dokit, az nem kerül igazán pénzbe. Nagyobb tapasztalattal inkább meg tudja mondani, hogy lehet-e gond. Ha van lehetőségetek, akkor be is vihetitek hozzá, hogy megnyugodjatok. Tesómék kutyája szokott még elmászkálni, amire hazajön, rajta is látszik, járni alig bír, úgy megsétáltatta magát.


Viszont egy jó tanácsot hadd adjak. A kaukázusi egy átlag ember szemében túl van azon a méreten, amit már csak simán tudomásul vesz, ha gazdi nélkül lát jönni-menni. Ha egy ember ilyen méretű állatot lát mászkálni a háza körül, jó eséllyel hatósági segítségért folyamodik.


Magamból indulok ki. Nagyon szeretem a kutyákat, 20 éve folyamatosan velük élek. De ha kinézek az udvarra, és látom, hogy egy kaukázusi sertepertél a kutyám körül (mert általában csajozni mennek, ha elmennek), első körben az állatorvosokat hívnám, hogy megtudjam, kinek van ilyen kutyája, akit értesíteni lehet. Ha pedig ez nem jár eredménnyel, akkor hívom a rendőrséget.


Isten őrizz, ha rámtámadna (mert védi a szukát tőlem), akkor egyetlen esélyem van: ha nagyon gyorsan találok valami nagyon hatékony önvédelmi eszközt, és gyorsan is használom. Ha egy kaukázusi őriz valamit, azt nem lehet elviccelni.


Szerintem keverjetek betont, és erősítsétek meg rendesen a kenneljét (ne csak drótokkal meg szögekkel), mert előbb-utóbb szomorú vége lehet a történetnek.. :(

2010. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Közben visszaolvastam, és látom, hogy szukáról van szó. Az előző kiverte a biztosítékot, és már nem is látok rendesen.:))


A tüsszögés szerintem onnan jöhet, hogy valamit felszippantott az orrába. Ez nagy szimatolások közepette előfordul. Sokat evett és ivott, az mindenképpen jó jel, nyilván szomjas és éhes volt. Erőtlenséget magyarázza, hogy kirohangálta magát, és azután jól belakott kajával.


De azért hívjátok fel a dokit, hogy ő is megnyugtasson.:)

2010. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szia köszönöm hogy írtál:) valószinű hogy nagyon elfáradt mert reggelre "kutya baja" se volt:D hála istennek. Nagyon megilyedtem persze felhívtuk az állatorvost ö is azt mondta hogy ha jólvan akkor semmi progréma, ha megis evet valami leküzdötte a szervezete itt most iylen méregre gondolok amit rókáknak raknak ki a szántoföldekre csak ugye a róka az egy kis állat viszonylag a kaukázusi visszont elég nagy kutya:) és így nem ártott neki a méreg ha méreg is volt . A lényeg hogy teljesen jólvan a kutyám és ugyanolyan életvidám mint volt:D és a kerítés meg lett erösitve:D

köszi szépen a választ :) szia:D

2010. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!