Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta egy kutya az...

Megharapta egy kutya az enyémet..tényleg ennyire nem ismeri sok gazda a kutyáját? Vagy szándékosan engedte volna ide?

Figyelt kérdés

Tegnap este sétáltunk a kutyával,és haza felé szemben a saroknál kijött a kutya.Jó pár méterre volt,meg is kötötte.

Én rövidre fogtam az enyémet és a másik oldalra vittem,mert SZEMMEL LÁTHATÓAN támadni készült a kutya.Mereven nézett,kissé lelapult,egyre lassabban járt ahogy közeledtünk..

Szándékosan hagytam is helyet nekik,hogy elférjenek gondoltam gyorsan tovább mennek.Mivel lassított a gazda a kutyával együtt gondoltam akkor félre állok had menjenek el. ERRE AZ A SZAKADÉK MEGÁLLT MELLETTÜNK.

Természetesen a kutyát is oda engedte aki egy pillanat töredéke alatt oda ugrott és bele kapott a kutyámba.


Na most az ilyen..az ilyen mi a fenének tart először is kutyát?

Másodszor,mi a fenének engedte oda? Egy rohadt szót nem szólt pedig még a kutyáját is odébb rúgtam és szóltam,hogy "MENJ MÁR TOVÁBB B*ZDMEG SZERINTED VILLANYOSZLOPOT JÁTSZOK?"

Komolyan az ilyenekkel a fene ki van,ÉN látom az ő kutyáján,hogy valami nem stimmel ÉS ODA ENGEDI.

Ráadásul azon a kis vacak flexi pórázon van,hogy véletlenül se legyen ideje vissza húzni.


Előtte is pár nappal megyek szépen nappal az utcán és kirohant egy kis máltai egy öregasszony mellől.természetesen az is póráz nélkül.Megyünk tovább,mondja "jujúj,másik kutya" és már jött is oda az a kis fehér hulladék.Ha nem húzom arrébb a kutyát az meg a hátsó lábába kapott volna bele,azt is zavarhattam odébb.Mi a fenéért kell egyáltalán mindenkinek szajkózni,hogy póráz kötelezettség van? Vagy ha el is engedi valaki a kutyáját,hát bakker nem engedsz el olyat ami köztudottan nem kutya,gyerek,ember barát.Mié'? Me b*zdmeg harap vagy a holdig rúgja valaki ha rossz helyen acsarkodik..


Veletek volt már hasonló,vagy megállás nélkül csak én futok bele ilyenekbe szinte mindig?



#harapás #támadás #póráztalan
2021. júl. 1. 12:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Jah, megmondtam a gazdának, ha holnaptól kapával kell kutyát sétáltatni akkor használni is fogom.


Lehet lepontozni, de többet nem láttam az utcán a kutyát póráz nélkül, én az életemet és a kutyámét is védem.

2021. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen kutyákba bele kell rúgni egyet,a gazdájukat meg le kell szépen cseszni.
2021. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez. Mentem ki a kutyámmal (mentett németjuhász-roti, nem volt megfelelően szocializálva, emiatt nem lehetett csak úgy odaengedni más kutyákhoz) a közeli rétre. Jön velünk szembe egy nő a kuvaszával, amin nemhogy póráz, nyakörv sem volt.


Nna, ugye az jött volna ismerkedni. Én behúztam a sajátomat magam mögé, közben próbáltam elküldeni a másikat.

Rá is szóltam a nőre, hogy fogja meg a kutyát, mert lehet verekedni fognak (annyira nem volt valószínű, de benne volt a pakliban, és nem akartam játszadozni a kutyám életével)


A nő próbálta megfogni, de ugye nyakörv nélkül nem olyan egyszerű. Meg is kérdeztem tőle, hogy nyakörv-póráz?


Jaa, nem hitte volna hogy csak idáig kéne, mert hát ők itt laknak... ja, mi is csak idáig jöttünk, de azért mindig hozom magammal a pórázt, akkor is ha 10-ből 8 séta alatt egyszer sem teszem rá.

2021. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 vantel ***** válasza:
16%

Szóltál neki,hogy nem akarod azt,hogy idehozza a kutyáját?

Lehet csak mulya voltál,hiába láttad előre a helyzetet.

Segítsd azt aki nem látja a jeleket!

2021. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Először is ha közelítene a kutya az enyémhez és túl közel is jön, akkor a kutyát felveszem (ha nem óriás termetű) a másik pedig ha nekem támad felrugom teljes erőből. Ha a gazdájának áll feljebb akkor így járt. Sok az idióta kutyatartó akik még a kutya testbeszédét sem ismerik sajnos...


Saját eset:

Mikor volt kutyám, akkor sétáltattam a fiatal (1 éves) golden retrieveremet, amiről köztudott hogy barátságos, ha jól van nevelve akkor a légynek se ártana. Na most megyünk a falu melletti kis úton, és szembe jön velünk egy elég nagy, bull típusú kutya. Nem volt póráz rajta, és eléggé gyanúsan közeledett. Hasonlóan hozzád én is odébbálltam, Felvettem a kutyám és vártam hogy menjenek. Ahogy közelebb értek morgott, nyáladzott. Felém rontott a kutya, rámugrott, sikeresen el is döntött. Beleharapott a csuklómba, utána a kutyámnak támadt. Az enyém nyüszített, a másik gazdája meg csak nézte tétlenül. Felalltam, és a kutya pofáját céloztam meg a labammal, utána a feje tetejére rávágtam ököllel. Oké, odébbment, de most jön a hülye gazdája.

Kérdezem, hogy miért nincs póráz rajat, erre a válasz : mert nem szereti... Hát b@zmeg itt telt be a pohár nálam. Nem bírja megnevelni az alapból izmos és erős kutyáját, és még porazra se képes szoktatni..

Bejelentettem az önkormányzatnál, hogy xy-nél elég bajos kutya van, és kiderült, hogy nem ez az első alkalom. Elvették tőle a kutyát (úgy tudom azóta jobb helye lett, kutyasuliba jár stb hál' istennek)


Megjegyzem, nem a fajtával van a baj, hanem hogy sokan tartják, de nem tudják kezelni, nem tudják az igényeiket.

2021. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

4-es mi az,hogy szóltam-e neki,hogy nem akarom,hogy oda hozza? ALAP hogy nem mész oda máshoz ANÉLKÜL,HOGY TE MEGKÉRDEZNÉD ODA MEHETSZ-E.Hát nehogymár külön szólni kell,hogy húzzál tovább a dolgodra..Ráadásul az én kutyámnak semmi gondja,soha még csak meg sem morgott senkit.

-Először is kimentem az út szélére (hiába nem volt egy olyan széles utca,VOLT elegendő helye eltűnni onnan),másodszor átvittem a kutyát a másik oldalamra,harmadszor helyet adtam nekik hogy nyugodtan közlekedjenek.Külön kérvényt nyújtsak be talán legközelebb,hogy menjen tovább ha már kapott egy teljesen egyenes utat? ÉN lássam helyette,hogy a kutyája egy neveletlen majom és támadni fog nem kéne elengedni?


A másik része a dolognak,hogy nem véletlenül tette pórázra,nagyon jól tudta,hogy nem jön ki jól kutyákkal.Vagy sz*rt bele,és szándékosan engedte oda,vagy ilyen ostoba.

2021. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Hasonlóan már én is jártam, csak akkor az 1x szerencsénk volt.

Kivittük a kutyáinkat a mezőre sétálni a tó felé. Szerencsére volt egy mélyebb csatorna/árok szerűség az erdő meg a föld út között. Azt láttuk, hogy egy pitbull póráz nélkül sétálgat a gazdájával az erdő szélén és észre vett minket. Mereven állt...még a gazdájára sem figyelt, aki hívta volna magához a kutyát..eszébe sem jutott volna, hogy odamenjen és pórázra tegye a kutyáját,hanem inkább nyomkodta tovább a telefont. Amint ezt láttuk, egyből hátra fordultunk és gyors tempóban vissza felé indultunk, még egy kicsit futottunk is. Mert a kutyája átjutott azon a mély árokon és jött volna utánunk. Nem értem az ilyeneket, hogy miért nem tudják pórázra rakni a kutyájukat, főleg, ha nem is hallgat úgy rájuk a saját kutyájuk, azt még ott nyomkodja nyugodtan a telefonját, a kutya meg belapulva mereven nézte a kutyáinkat...Ha nem kapcsolunk gyorsan baj is lehetett volna.


Félre ne értsétek, alapból nincs semmi bajom a Bull tipusuakkal, csak kiraz a hideg a hülye gazda miatt, hogy ilyen felelőtlen.

2021. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez még csak nem is bull típusú volt,itt a bull típusúakkal még kivételesen sose volt problémám.Valami ocsmány szakállas korcs.

Többnyire vagy a kistermetű kutyák ilyen problémásak vagy a nagy testű kutyával közlekedő ÖREGASSZONYOK.

Arra nincs ereje,hogy vissza tartsa a kutyát,de azért vesz magának egy rottweilert.Azzal is volt gondom már,az az én vádlimba harapott bele.Már lassan 2 éves a heg,de még mindig látszik a varrat.De láttam már KÁJ (!!) kutyát sétáltató öregasszonyt is.A 13.kerbe lakik az meg..

Tele vannak az emberek olyan típusú,fajtájú,előéletű kutyákkal akiket nem hogy nevelni,kezelni sem tudnak.És ez siralmas.Most tán' vinnem kellene minden sétára önvédelmi eszközt,hogy ne érjen minket majd' hetente valami sérülés?

Undorító..

2021. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
"Harci" kutyam van, nyilvan porazon van 100% kontroll alatt, es meg igy is odaszaladnak a kutyak, legutobb egy border collie rohant felenk, aztan az utolso 2 meteren megtorpant, talan szerencsejere, mert ha a kutyamat csak ugy lerohanjak nem biztos hogy jo neven veszi... A gazdai meg csak normal hangnembem szajkoztak neki, hogy gyere vissza, gyere... Miutan elmentunk melllettuk, kicsit gyorsabb tempora valtottunk, hatam mogul meg hallom hogy "jajj tobbet ilyet nem szabad csinalni, ha szolunk gyere vissza" , ra fel percre megint orditozas hogy gyere vissza... Es ez kulteruleten volt, egy nem behivhato kutyat miert kell elengedni olyan helyen, ahol megfordulnak lovasok, kutyasok, vadallatok egyarant? Sosem fogom megerteni. Ha meg a kutyam visszafordul neki es megsebesiti a kutyajat, meg en vagyok a phasz.
2021. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%
Sok ilyen gazdi van, azt gondolják, így szocializálódik a kutya, és ha gáz van, a kutyák majd elintézik.
2021. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!