Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta egy kutya az...

Megharapta egy kutya az enyémet..tényleg ennyire nem ismeri sok gazda a kutyáját? Vagy szándékosan engedte volna ide?

Figyelt kérdés

Tegnap este sétáltunk a kutyával,és haza felé szemben a saroknál kijött a kutya.Jó pár méterre volt,meg is kötötte.

Én rövidre fogtam az enyémet és a másik oldalra vittem,mert SZEMMEL LÁTHATÓAN támadni készült a kutya.Mereven nézett,kissé lelapult,egyre lassabban járt ahogy közeledtünk..

Szándékosan hagytam is helyet nekik,hogy elférjenek gondoltam gyorsan tovább mennek.Mivel lassított a gazda a kutyával együtt gondoltam akkor félre állok had menjenek el. ERRE AZ A SZAKADÉK MEGÁLLT MELLETTÜNK.

Természetesen a kutyát is oda engedte aki egy pillanat töredéke alatt oda ugrott és bele kapott a kutyámba.


Na most az ilyen..az ilyen mi a fenének tart először is kutyát?

Másodszor,mi a fenének engedte oda? Egy rohadt szót nem szólt pedig még a kutyáját is odébb rúgtam és szóltam,hogy "MENJ MÁR TOVÁBB B*ZDMEG SZERINTED VILLANYOSZLOPOT JÁTSZOK?"

Komolyan az ilyenekkel a fene ki van,ÉN látom az ő kutyáján,hogy valami nem stimmel ÉS ODA ENGEDI.

Ráadásul azon a kis vacak flexi pórázon van,hogy véletlenül se legyen ideje vissza húzni.


Előtte is pár nappal megyek szépen nappal az utcán és kirohant egy kis máltai egy öregasszony mellől.természetesen az is póráz nélkül.Megyünk tovább,mondja "jujúj,másik kutya" és már jött is oda az a kis fehér hulladék.Ha nem húzom arrébb a kutyát az meg a hátsó lábába kapott volna bele,azt is zavarhattam odébb.Mi a fenéért kell egyáltalán mindenkinek szajkózni,hogy póráz kötelezettség van? Vagy ha el is engedi valaki a kutyáját,hát bakker nem engedsz el olyat ami köztudottan nem kutya,gyerek,ember barát.Mié'? Me b*zdmeg harap vagy a holdig rúgja valaki ha rossz helyen acsarkodik..


Veletek volt már hasonló,vagy megállás nélkül csak én futok bele ilyenekbe szinte mindig?



#harapás #támadás #póráztalan
2021. júl. 1. 12:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ja,csak arra nem gondol ilyenkor,hogy ha a kutyája sérülést okoz még meg is fizettethetik vele az állatorvosi költséget.

Vagy a megtámadott kutyás gazdi észnél marad,nem pánikol be és legjobb esetben is csak elrugdalja az idegen kutyát a sajátjától.


Vagy,hát nem tudom ti hogy vagytok vele,de ahogy a gyerekeimet úgy a kutyámat is foggal körömmel védem az ilyen nyomorultaktól..

Még jó,hogy többnyire csak kis kutyások ilyenek.Kis kutya kis sérülés..

2021. júl. 2. 09:57
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem csak a kis kutyások ilyenek, én ismerek egy golden retrieveres idős gazdit, aki nem neveli a kutyáját, a kutya mindenkihez odaszalad, más kutyákat provokál, a nénit meg nem érdekli, mindig azt mondja, hogy majd a kutyák lerendezik egymás közt. Persze, csak az enyém mentett kutya, és nem szereti, ha lerohanják, és verekedés lenne belőle, ha én nem figyelek.

Viszont van a környékünkön egy kis méregzsák kutya, idős házaspárral, a férfi folyton kiabál a kutyájával, rángatja a pórázon, ha a kutyája acsarkodik, a kutyája pedig acsarkodik már messziről más kutyákra, nem gondolom, hogy ez a jó nevelési módszer, amit a gazdája alkalmaz. Nemrég az enyémnek elege lett a kiskutyából, nem verekedtek össze, de körülugrálták szegény másik gazdit. Az enyém pont hosszú pórázon volt, mert azzal játszunk parkban, frizbi, bot dobálás, ilyenek, aztán jött ez a kis méregzsák, az enyémet meg mint hogyha puskából lőtték volna ki, felvette a kesztyűt. Sérülés nem lett szerencsére. Viszont pár napja este megint láttam a kiskutyát, most a másik gazdájával, és most először nem acsarkodott az enyémre. Néha tényleg kell az, hogy a kutyák lerendezzék egymás közt a dolgot, de a gazdiknak is észnél kell lenni, a kontrollálatlan kutya problémás mindenkinek.

2021. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Itt pont,hogy te is hülye voltál.Mi az,hogy neked hosszú pórázon volt és oda engedted te is,hogy elintézze?

Bagoly mondja verébnek,hogy rosszul neveli a kutyát.


Nem lerendeznie kell,hanem figyelmen kívül hagynia,neked kell az ilyen helyzeteket megoldani mert te vagy a gazda.A kutya csak KÁRT tesz magában vagy másokban ha ő rendezi le,annak semmi értelme.El lehet és el is kell kerülni a konfliktust az állatok közt.


Két idegen szocializálatlan kutya = támadás,acsargás,veszettül ugatás,gazdi pórázon rángatása a másik kutya felé.


Nem az a válaszreakció,hogy "akkor oda engedem 🤪",hanem megfogod a kutyád és mentek tovább a dolgotokra ti is,ők is.

Neked is és neked is érdeked és kötelességed a baleset megelőzés.

Nem oda engedni a buksit ahol biztos minimum bele kapnak..


Az ilyen buta gazdik kiindulópontja a kérdésem,pont ugyan azt csináltad mint a tegnapi nőcske.

2021. júl. 2. 10:21
 14/25 anonim ***** válasza:
74%
Nem engedtem oda, hogy elintézze, félreérted, azért van hosszú pórázon, hogy játszunk, csak én nem voltam elég gyors, hogy visszatartsam, mikor jött az a kiskutya, nem vettem észre a kutyám előtt, mert nem arra figyeltem, hogy épp jönnek-e.
2021. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy park, ami nincs póráz nélküli kutyafuttatásra kijelölve a ház előtt, de nem mindig jutunk be kutyafuttatóba, ezért van ez a hosszú póráz, hogy tudjunk frizbizni a parkban, mert azt szereti, meg ezzel tanítom a kutyámnak a behívást. Én nem engedem el pórázról, mint sokan mások.
2021. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
35%

A hozzád hasonlókat is utálom.Hosszú pórázon se engedd oda a kutyádat az enyémhez.Nekem mentett keverékem van,még hosszú hónapok mire minden traumától meg fog szabadulni és egyáltalán szájkosár nélkül ki lehet vinni.


Szájkosárral vagy anélkül de mindig mindenki oda hozza a kutyáját.Persze,ha szólok,hogy vigye odébb mert harap a kutya akkor még meg van sértődve,és minek az ilyen kutya..

Ha megfogalmazódik benned egy ilyen kérdés egy hozzám hasonló problémás kutyával rendelkező kutyással szemben visszhangozzon a fejedben a válaszom,hogy 'mert nem a te szórakozásodra tartok kutyát'.

NEM engedünk oda a másik gazda megkérdezése nélkül kutyát.Ha ugat,ha morog akkor főképp nem!

Nem neked kell játszani az agyadat,hogy majd a te kutyád lerendezi neki és nem lesz vele többet gond.Magamat ismerve jól felrúgnám a kutyádat veled együtt,hogy még pórázon se vagy képes vissza fogni és oda pofátlankodsz ahol nem kíváncsiak rád.. :D

2021. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
84%
Mentett keverék kutyám van, rengeteg melóm van benne, hogy most kiegyensúlyozott, viszont a hátamon nincs szemem, hogy mindig azt vizslassam, hogy épp jön-e ott valaki, mikor éppen frizbizek a kutyámmal a parkban.
2021. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
59%
16-os, tanulj meg szöveget értelmezni, és ne vidd közösségbe a kutyádat, ha nem tudod megnevelni. Egy mentett kutya sok munkával jár, és ha nem tudsz mit kezdeni vele olyan környéken, ahol mások is vannak, akik nem kötelesek ismerni az előéletét, az a te problémád. Az pedig nem elfogadható, hogy egy kutya mindenkire messziről ugasson. Van olyan kutya, amelyik oda sem figyel, de van, amelyik meg nem hagyja annyiban, tipikusan a mentett kutyák ilyenek, ezt ha még nem tapasztaltad, majd még megtapasztalhatod, amikor jön a zsebcirkáló Fifike és örjöng a tiédre, Fifike gazdija meg csak rángatja a kutyáját, és úgy káromkodik hozzá, mint a kocsis. Sok sikert!
2021. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
35%

Ne beszélj hülyeségeket,főleg ha fogalmad sincs róla,hogy mennyi meló egy ilyen mentett kutya.Megnevelni? Szerinted mit csinálunk mi az ilyen kutyákkal,nézegetjük?

Sétálni kell a kutyával,de ha tele van millió traumával amit sokszor hónapok vagy évek leküzdenie (például a bántalmazást vagy az okvetlen harcoltatást,MERT VAN(!) kutya viadal sok helyen a mai napig ahonnan mentik még a sima egyszerű keverékeket is..) akkor hiába pattogsz,hogy 'neveld,neveld,neveld',nem fog egyről a kettőre menni.Főleg nem fog,ha egy eleve sérült és könnyen ijedő/agresszív kutyára ráengeded a pamacsodat.


Utána persze könnyen pattog mindenki,hogy "MÉ NINCS MEGNEVELVE".Hát anyádért,meg két kifliért.Nem mondta senki,hogy gyere közel és engedd oda a kutyát is.


Nem is kell,hogy fű-fa oda menjen a másikhoz,szerinted például rád ki lenne kíváncsi? :D Én legalábbis biztos nem vagyok kíváncsi senkire,nem hogy a kutya..

Semmi nehéz nincs ebben amúgy se.Szembe jön egy kutya megfogod az ocsmány dögöd mert természetesen vagy olyan felelősség teljes,hogy az ugató és támadó törpe nyuladat nem láthatatlan kötéllel tartod magad mellett,megvárod még arrébb megy a másik gazda a kutyával és kész.Engedheted tovább a vérnyulat bokát nyalogatni.

2021. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
81%
19-es, lakótelepen élek a mentett előéletes kutyámmal, itt van mindenféle dolog, ami zavarhat egy kutyát, ezekhez nekem kellett alkalmazkodni, és odafigyelni, hogy most legyen egy kiegyensúlyozott kutyám. Nem pattogni kell, mint a momzillák, hogy mindenki legyen rád tekintettel, mert neked mentett kutyád van. Te vállaltad a mentett kutyát. Én is vállaltam az enyémet, a problémáival együtt egy forgalmas ingergazdag környezetbe. Ha így álltam volna hozzá, ahogy itt te reagálsz, akkor nem lenne a kutyám kiegyensúlyozott.
2021. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!