Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hós rotim csipkedi a lábam,...

7 hós rotim csipkedi a lábam, hogy szoktassam le? nem lehet hátat fordítani, de amúgy is csipked. egyfolytában játszik és bolondozik

Figyelt kérdés
2021. júl. 5. 08:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Mi az, hogy hogyan szoktasd le? Hát tiltod neki. Gondolom a "NEM!" az elsők között volt amit tanítottál neki, nem?
2021. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
1-es,gondolom a kerdezo a tiltast mar probalta de valoszinu nem mukodik. Amugy 10 hetes kolyok nalam is ezt csinalja a fiammal aki hat eves. Velem nem pimaszkodik,ha a fiamat csipkedi tiltom,hozzakapok,lenyomom a foldre de semmi nem mukodik,csinalja tovabb ezert en is kivancsi vagyok a valaszra.
2021. júl. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 vantel ***** válasza:
32%

Semmibe vesz, etető és simogató szolgának tekint.

Akkor hagyja abba mikor komolyan vesz téged!

2021. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

7 hónapos még kölyök kutya. Játszana veled, kutya módra. Általában az ilyen játékról akkor szoktatjuk le a kutyát, amikor hozzánk kerül.

Ez úgy látszik, nálad elmaradt.

Sokféle módja van az ilyen viselkedés letiltásának. Kinek mi jön be.

Gugliba beírod---harap a kölyökkutyám---pl , bőven fogsz találni tippeket.

Bár ekkora kamasznál már hatásosabb lenne egy kutyaiskolai segítség.

2021. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:30A te kutyád kicsi kölyök. Próbál úgy játszani a fiaddal is, ahogy az alomtársaival játszott.

"de semmi nem mukodik,csinalja tovabb "

Egyszeri alkalomtól nem lesz a kicsi azonnal tökéletes játszótárs. A kutya nevelésében az ismétlés a kulcs.

A 6 éves fiad , ha azt mondod neki, hogy nem, akkor soha többet nem próbálja meg ugyanazt?

Bár egy 10 hetes kölyök kb egy másfél.1 éves kisgyerekhez hasonlít. Gondolj vissza, abban a korban a fiadra hányszor kellett ugyanazért a cselekedetért rászólni .

2021. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#1


igen, tanítottam neki, és nem érti a "nemet"


hiába mondom neki, hogy nem, nem érdekli


rácsapás sem hat rá

2021. júl. 5. 10:46
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy reagálsz, mikor csipked? Hadonászni, utána kapni nem szabad, mert játéknak fogja fel és annál inkább csinálja. Hagyd figyelmen kívül ilyenkor. Ha nem reagálsz rá, akkor rájön, hogy ezzel semmit nem ér el és le szokik róla. A kutyáknál nem csak a tiltás a fontos, hanem maga a figyelem. A figyelmed számára pozitív megerősítés, amit ki kéne érdemelnie a jó viselkedéssel. Helyette csipkedéssel eléri, hogy figyelj rá. Ne foglalkozz vele, nézd levegőnek, csináld a dolgod.

#2 Ugyanez. A fiad ne foglalkozzon vele ilyenkor és ne hadonásszon, mozgolódjon, mert egyre nagyobbakat harap majd, ahogy nől és véres sebeket ejthet a fogával.

2021. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
62%

A tiltást nem próbálni kell, hanem csinálni. Ha csak mondogatod, hogy "nem", de igazából nem éred el, hogy hallgasson rá, az nem tiltás.

Kezdjetek el kutyasuliba járni, mert még nagyon komoly gondok lesznek. Mellesleg ezért nem szokta senki sem ajánlani, hogy teljesen kezdő, kutyához nem értő emberek keményebb fajtát válasszanak.

2021. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

7-es koszi a valaszodat(2 vagyok)

Hat igen nalam az a oroblema,hogy 6 eves gyereknek nehezen tudom megmagyarazni hogyan viselkedjen a kutyaval,osztonszeruen is kapkodja fel a kezet vagy hatral :), latom,hogy a kutya ezt provokalasnak veszi,latja,hogy a gyerek “gyengebb” mint o es pimaszkodik vele. Amint mondtam velem meg sem probalja mar,ketszer probalkozott aminek az lett a kovetkezmenye hogy elobb belecsiptem az oldalaba,masodszor meg lenyomtam a foldre par masodpercig. A gyerek sajnos nem tudja kezelni ezert en kellene leszoktassam de tanacstalan vagyok,lehet ahogy no a kutya ezt abbahagyja de ugy latom a falkasorrendel gond van es a gyereket alarendeltkent kezeli. Errol valahogy tiltani?

2021. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"a kutya ezt provokalasnak veszi,latja,hogy a gyerek “gyengebb” mint o es pimaszkodik vele."


Nem provokálásnak veszi, hanem szuper jó játéknak.

Ott kell lenned, amikor a gyerekkel van a kutya. A gyereknek is tanítani, hogyan viselkedjen , a kutyánál pedig neked kell elérni, hogy pl ne ugorjon a gyerekre.Tehát, közbeavatkozol. Nem!, eltolni, földre a négy láb és akkor valami huzakodós játékot felajánlani, amivel egy rövid ideig lehet közösen játszani. De megtaníthatod a fiadnak, hogy ugráskor leültesse a kutyát és , ha ül nyugodtan, adjon neki jutalomfalatot.Persze, ehhez is kell a segítséged, hogy amikor a gyerek mondja az ült, te eléred, hogy a kiskutya leüljön.Na, itt jön képbe, hogy hogyan adja a gyerek a jutit, hogy megmaradjanak az ujjai :-D Nyitott marokkal adja oda.

2021. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!