Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való mellém?

Milyen kutya való mellém?

Figyelt kérdés

Ne írjatok menhelyi keveréket! Most csak ötletelek, hogy melyik fajta lenne a legjobb választás. Elsősorban tenyésztőtől szeretnék kölyköt, de majd szétnézek a fajtamentésnél is. Csak nem tudom melyik fajtát válasszam :D



Mindig pörgök, szeretek futni és sétálni, a nagy mozgásigény nem okoz gondot, sőt vágyok is rá. Sokat vagyok a barátaimmal, a kutyának velük is ki kell jönnie. Szeretném ha könnyen tanítható lenne. Főleg közepes és kistestűekben gondolkozok. Hosszúszőrű ne legyen, vagy ha még is, akkor ne hulljon annyira. Egyedül, Lakásban lakok, a másodikon. Lift nincs. Első saját kutyám lenne, de menhelyen már 3 éve önkénteskedek, van tapasztalatom. Labradorban gondolkozok, de más fajtákra is nyitott vagyok, ezért teszem fel a kérdést :D



2021. júl. 6. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Beagle, snaucer esetleg foxi.
2021. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

A menhelyen is csak a fajtatisztákhoz vagy hajlandó hozzányúlni?

Ha igazán akarnál kutyát, az ott töltött idő alatt már rég a szívedhez nőtt volna valamelyik, hiszen az ember akarva-akaratlanul kiismeri őket ha velük foglalkozik, és látja hogy melyiknek a természete illene hozzá.

2021. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Én a magyar vizslára gondoltam, igaz nem kistestű, de jó neveléssel egyáltalán nem okoz gondot a mérete.
2021. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Német rövidszőrű vizsla, labrador, weimari vizsla, stafford :D vagy óriás uszkár
2021. júl. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Előző vagyok, nagytestűeket írtam, es utána láttam, hogy kicsi kéne. Cavalier king charles spániel, törpe schnauzer, törpe uszkár.
2021. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Labrador és egyéb nagytestű ne lépcsőzzön napjában többször két emeletet, mert tönkremegy az ízülete...kézben cipelhető méret legyen a választásod.

Ha ilyen simulékony fajtákban gondolkozol, csak kisebb kivitelben, akkor Cavalier, tibeti terrier (ez egy társasági eb nevével ellentétben), uszkárok, Schnauzer. Ha picit nagyobb kihívást is megbírsz nevelésben, vagy könnyen megküzdesz egy makacs kutyával is, akkor törpe pinscher, akármelyik terrier (Jack Russel, yorkie, westie) vagy angol és amerikai cocker spániel.

2021. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Lakasba mindenkepp kistestu kutya! Abbol meg az alapjan dontsd el,hogy mi tetszik neked.
2021. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Gondolom itt elsősorban villogni meg instázni kellene a blöki.
2021. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég tág így a kérdésed erre legalább 100 fajta kapásból beillik :D


Zavar a szőrhullás?

Uszkár! Neked a standard és afeletti méretek kellenek.Van közepes,nagy,óriás ahogy toy,törpe is.

NE tévesszen meg a rengeteg sztereotípia az uszkárokkal kapcsolatban.Nem az a csupasz seggűre nyírt díszkutya mint akinek mutogatják a filmekben.

Gyakorlatilag egy MINDENRE alkalmas (vadászkutya,terápiás kutya,helyt áll hobbi szinten agilityn,dog dancingen,lehet vele futni,lehet vele biciklizni,mindent lehet vele csinálni).Jó a szaglása,nagyon intelligens,kifejezetten aktív,és nagyon barátságos.Megvan a kutyák közt a maga kis fennhordott orra,de nagyon jó kutya!

Bármiben társad lehet,imádja a vizet is.:D


Golden retriever,labrador.

Tudom,hogy mindenki kanapé kutyának szereti tartani és jó kövérre hízlalni őket,de amúgy ők is nagyon intelligens,barátságos,sok színű munka és családi kutyák.A labi egyenesen imádja a vizet,a Labrador szigetekről származik és vízi mentőkutyaként is alkalmazzák.


Malinois egy kemény munka kutya.Ő inkább az őrző-vedő nagyon pörgő típus.Mindenbe bele adja a maximumot,és még egy kicsi plusszt ráadásképp.Mindig lehet rá számítani akkor is,ha épp a helyére kell tenni valakit a gazdiért.Ami azt illeti nem túl barátságos.Vagyis inkább csak ignoráló típus.Akkor vesz észre idegent,ha gyanakszik vagy ismerős már számára.


Border colliet is ajánlanám,ha nem feltétel mások körbe ugrálása.

Elvan idegenek közt,nem agresszív,de nem túl érdeklődő.Gazdi és a feladat a lényeg.Tipikus munka kutya ez is.Jó családi kedvenc,kedves,pörgős,intelligens,de ő kemény dió nevelés terén.Túlontúl aktív,le kell tudni vezetni az energiáit munka előtt,munka közben és gyakorlatilag utána is..


Kicsik közül sokat nem tudok neked mondani.

Shih Tzu szereti a hosszú sétákat,de más kutyák közt könnyen dominánsá válik főleg ha kan.

Papillon NAGYON pörgős.Mini agilityn bajnok! Beugrik az öledbe,pattog mint egy labda,fut mint akit üldöznek.Mini duracell.:D


Jack Russel ugyan az mint a papillon csak rövid szőrűben.Energia bomba.Más kutyákkal ez a fajta rizikós szemben a papillonnal,de szoktatható.

Emberekkel kedves,labda mániás.


Öhm..nagyon sok van.

2021. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
41%
A német juhászkutyánál nagyobb mozgásigényű és hűségesebb társat nehéz találni. Ha nagyon nagy barátságot akarsz, őt ajánlom.
2021. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!