Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán fajták közül vannak,...

Japán fajták közül vannak, amelyek alkalmasak (legalább valamennyire, ha nem is teljesen) civil kiképzések után a személyi védelemre? Félreértés ne essen: eddig sem volt erre szükség, remélem ezután sem lesz, de ha idővel olyan helyre... Folyt. lent!

Figyelt kérdés

...olyan helyre költözünk a családdal, ahol nem árt, ha van mellettünk két ilyen kutya is, akkor legyenek ott mellettünk, ha esetlegesen szükség lesz rájuk (természetesen kamera, riasztó megléte azért vitán felül áll - mostani házunkban is van riasztó, utcában pedig szerencsére rengeteg térfigyelő, de idővel költözni fogunk sokkal csendesebb községbe; csendes, ritkán lakott utcába).


Ahogy írtam is, még nem volt szükség ilyesmire, remélem ezután sem lesz szükség rájuk, de több helyen is ahol megfordultunk érdeklődni, a helyeik azt tanácsolták nekünk, hogy jobb, némileg visszatartóbb, ha vannak ebek a család mellett (és, hogy ezt a faluban lakók is tudják meg).


Lehet, hogy más (nem szigetországi) fajták is remek őrző-védők (nem annyira területvédők, mint inkább ŐV kutyák érdekelnek), ezért ez inkább személyes, hogy elsősorban Japán fajtákról tájékozódnék.


Akita Inu-król olvastam (illetve kétszer hallottam élőszóban) hideget és meleget egyaránt. Kétszer annyi idő őket kiképezni, makacsabbak, eléggé egygazdásak, ugyanakkor a jó tulajdonságaik között említették, hogy erre a fent írt célra (valamelyest, ha nem is maximális mértékben) megfelelnének; párban pedig pláne.


Ugyanakkor a "hideg" szempontok miatt nem tudom mennyire jó választás lehetne két Akita (értelemszerűen eleinte csak egy). A családban valaki már rég nem első kutyás, én viszont az leszek majd a jövőben. (Gyermekek még picik, öt és hét évesek lesznek, mire kutyákat vennénk magunkhoz - tenyésztőktől, vagy fajtamentőktől - addig maradna a rengeteg és alapos tájékozódás, hogy a megfelelő döntést hozzuk meg.)


Köszönöm a türelmed, hogy mindezt elolvastad! Kívánom, hogy hasonló hangnemben, nyugodtan beszélgessünk tovább a hozzászólások folyamán is.



2021. júl. 6. 17:17
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
73%

A tosát harci kutyának használták.Nem csak viadalokon,rendes háborúban használt kutyák voltak.

ÉN személy szerint nem hinném családba akárki ajánlgatja.


Emellett ez egy ritka fajta,ha van is Magyarországon tenyésztője alsó hangon 600-800 ezer forintot el fog érte kérni.Komolyan..


Én inkább választanék olyat ami nem japán (miért kell,hogy japán legyen? 🤨),de megfelel a céljaimnak.Masztiff (angol,bull),Bourdeaux-i,Dobermann,Malinois,Cane corso..


Én Akitát családba megint csak nem vinnék.Főleg nem kicsik mellé,10 év+ akik már nem nyúzzák-húzzák a kutyát,az Akita ezt cseppet sem tolerálja.

Előbb vagy utóbb harapna vagy akaratlanul is kárt tenne egy kisgyermekben.


Ha már japán fajta valami kis shiba,vagy Kai,de azok meg nem igazán őrző-védő típusok.

2021. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
15%

egzotikus fajtával csak szívni fogsz, én már 20 éve rottweilereket tartok


egy baba kan rottweiler tökéletes választás lehet a céljaidnak

2021. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
15%
rottweiler mindenre alkalmas és 2x okosabb, mint bármelyik japán fajta, az egyik legokosabb fajta, fizikai ereje lehengerlő, hűsége a családhoz páratlan
2021. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
40%
2x okosabb?
2021. júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
83%

Okos = Foglalkozás kérdése

Intelligens,értelmes = vele született adottság.


Egyébként a rottweiler sem okosabb vagy értelmesebb mint bármelyik fajta.Nincs kiemelten magas intelligenciája.Ellenben a nagy fizikai ereje valóban megvan.

A kiemelten értelmes kutyák többnyire több feladatot is el tudnak látni,nem csak egy-két céllal tenyésztik őket.(Uszkár,Border Collie,Malinois,Golden retriever,A Gordon szetter értelmi szintje és memóriája egy 6(!) éves gyerek szintjén van ami már nagyon jó,stb)


Sok mindenre megtaníthatsz egy kutyát,függően az érdeklődési körétől és az alkalmasságától.Roti kb csak őrző-védőnek,egy-két sportra kutyának és hobbi kutyának jó.

Ezektől eltekintve további kb 30 kutyás sport van.Ebből PL a border Collie kapásból 15-re minimum alkalmas.

2021. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Összefoglalva: japán akitát kb. SENKI nem ajánlja, idővel gyerekek (5 és 7 évesek lesznek addigra) mellé sem, és azt itt írók közül egyesek szerint nem is igazán jó semmire sem. Tenyésztőkkel való hosszas beszélgetések után sem fognak tudni ajánlani a jövőben születő almok közül olyat, ami (feltételezhetőleg - a tenyésztők saját tapasztalataiból) legalább részben megfelelne a család melletti (esetleges - de inkább ne történjen ilyen soha) őrző-védő feladatokra? Esetlegesen más országok tenyésztőivel beszélgetve ők sem fognak tudni a közeljövőben születő almokból olyan kölyköket ajánlani, melyek (legalább részben) megfelelőek lennének a fenti célra?


A tosa inu pedig ki van tiltva körülbelül mindenhonnan - két/három hetes utazások során sem lehet adott államokba bevinni őket.


Ezzel aztán most kint vagyok a vízből... :))

2021. júl. 7. 10:12
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát,nem tehetünk róla.Kevés a japán fajta azokat sem kisgyerek mellé,családba tervezték.


Mint mondtam a Tosa harci kutya volt,nem olyan a jelleme és jellege ami kisgyerekek mellett (ő már inkább a 15 év+ kategória) jó ötlet lenne.

Egy-két felnőtt gazdát igényel,nagy kertet,sok foglalkozást,kemény kezet,és sok-sok kutyás tapasztalatot.Na még pénzt,mint mondtam ritka,nálunk nincs kitiltva,de nem kapsz több mint fél millió forint alatt.Talán még egy millió alatt se,hiszen az egész világon ritkaság nem csak nálunk.Hozzá értő tenyésztő híján senki nem fog bele a tenyésztésébe.


Az Akita megint nem jó kis gyerek mellé,nem olyan a jelleme neki sem ami alkalmas lenne arra,hogy gyermekek mellett legyen.Nem bírja a nyúzást,az ütlegelést,a kiabálást.Emellett nem egyszerű a nevelése nektek sem.Makacs,önfejű akárcsak egy macska.Két gyermek mellett nem lenne időd egy ennyire teljes embert kívánó kutya mellé.

Ez is inkább egyedülállóknak,pároknak,nagy gyerekeseknek való akik rendelkeznek sok türelemmel,és viszonylag sok szabad idővel,kutyás tapasztalattal.

A gyerekekkel szemben biztos,hogy domináns lenne 10/9 Akita.


Ha az alap nevelési gondokon túl vagy neked őrző-védőnek kell,ami megint nem egyszerű.A japán fajták még mindig agresszívak.


Nagyon sok munkád lenne benne,és nem biztos,hogy kifizetődne ez az egész.

Vannak népszerű fajták amik pont azért népszerűek mert nincs ennyi gond és macera velük.Német juhászkutya,az eddig felsorolt Masztiffok,Cane corso,ilyesmi.

2021. júl. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Sok megfelelő fajtát tudnánk ajánlani, ha nem kellene japánnak lennie.

Fontos hogy japán legyen?

2021. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Kezdem belátni, hogy bár személyes okok miatt a szívem erősen a japán fajták felé húz, de elsőnek (legalábbis a családban nekem egyedül) valószínűleg nagy falat lenne.


Némileg mást kérdeznék most:


Régebben, századokkal ezelőtt (ahol ezen különböző fajták egyedei úgyszint családok mellet, vagy legalábbis családok közelében voltak) hogyan oldották meg ezek tartását, hogy az adott fajta egyedeinek ÉS a családnak, illetve azok gyermekeinek is egyformán jó/békés legyen?

2021. júl. 7. 18:32
 20/38 anonim ***** válasza:

Úgy,hogy a kutya a ház körül volt,és őrizte a házat.Innen az idegenekkel (és ma már rossz nevelés,vagy nem elegendő foglalkozás mellett gazdákkal szembeni is) agresszió.

Századokkal ezelőtt nem volt olyan,hogy házi kedvenc.Házi állat volt akinek kint volt a helye.Legjobb esetben bejárhatott a házba.


De századokkal ezelőtt is voltak olyan tenyésztők akik nem családi kutyákkal foglalkoztak.Többnyire olyanok akiknek nem is volt családjuk.

Vagyis..figyelj,beviheted családba,de nem ez itt a probléma.Annyi időt,energiát és pénzt vesz el a nevelése,hogy bele fogsz fáradni két kisgyerek mellett olyan tartással ami a mai standard kutyatartásnak megfelel.

Ma már nem rakjuk ki a kutyát.főleg nem a kánikulában.

2021. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!