Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán fajták közül vannak,...

Japán fajták közül vannak, amelyek alkalmasak (legalább valamennyire, ha nem is teljesen) civil kiképzések után a személyi védelemre? Félreértés ne essen: eddig sem volt erre szükség, remélem ezután sem lesz, de ha idővel olyan helyre... Folyt. lent!

Figyelt kérdés

...olyan helyre költözünk a családdal, ahol nem árt, ha van mellettünk két ilyen kutya is, akkor legyenek ott mellettünk, ha esetlegesen szükség lesz rájuk (természetesen kamera, riasztó megléte azért vitán felül áll - mostani házunkban is van riasztó, utcában pedig szerencsére rengeteg térfigyelő, de idővel költözni fogunk sokkal csendesebb községbe; csendes, ritkán lakott utcába).


Ahogy írtam is, még nem volt szükség ilyesmire, remélem ezután sem lesz szükség rájuk, de több helyen is ahol megfordultunk érdeklődni, a helyeik azt tanácsolták nekünk, hogy jobb, némileg visszatartóbb, ha vannak ebek a család mellett (és, hogy ezt a faluban lakók is tudják meg).


Lehet, hogy más (nem szigetországi) fajták is remek őrző-védők (nem annyira területvédők, mint inkább ŐV kutyák érdekelnek), ezért ez inkább személyes, hogy elsősorban Japán fajtákról tájékozódnék.


Akita Inu-król olvastam (illetve kétszer hallottam élőszóban) hideget és meleget egyaránt. Kétszer annyi idő őket kiképezni, makacsabbak, eléggé egygazdásak, ugyanakkor a jó tulajdonságaik között említették, hogy erre a fent írt célra (valamelyest, ha nem is maximális mértékben) megfelelnének; párban pedig pláne.


Ugyanakkor a "hideg" szempontok miatt nem tudom mennyire jó választás lehetne két Akita (értelemszerűen eleinte csak egy). A családban valaki már rég nem első kutyás, én viszont az leszek majd a jövőben. (Gyermekek még picik, öt és hét évesek lesznek, mire kutyákat vennénk magunkhoz - tenyésztőktől, vagy fajtamentőktől - addig maradna a rengeteg és alapos tájékozódás, hogy a megfelelő döntést hozzuk meg.)


Köszönöm a türelmed, hogy mindezt elolvastad! Kívánom, hogy hasonló hangnemben, nyugodtan beszélgessünk tovább a hozzászólások folyamán is.



2021. júl. 6. 17:17
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

A japán fajták pont hogy nem szolgalelkűek! :D

Szóértelmezés. Aki fórumozik, annak alap lenne...


Látom te minden fajtával hadilábon állsz. :)

A pásztorkutyák pont hogy többnyire egygazdások, és nagyon nem tűrik a gazdacserét. És az, hogy vannak, akik kirakják telepőrzésre egymagában, azok sem értenek hozzá, hiszen a pásztorkutyák az összes fajta közül a leginkább falkaállatok. Ők azok, akik akár 20-30-50 fős falkákban együtt élve, összedolgozva, az ember nélkül vagy az emberrel közösen, annak segítve végzik a munkájukat.


A pásztorkutya tökéletes személyvédelemre, hidd el. :) Tanítás nélkül. Egy gond van csupán velük ebben, hogy nem tartják ki a fogást, hanem 2-3-4 harapást is bevisznek. Pontosan az ösztönök miatt, amit az őrző-védő fajtáknál a képzés során kiiktatnak. És egyben az őrző-védő fajták legnagyobb hátránya is pont az, hogy ember nélkül nem megy a munka, kifejezetten az emberi kontroll, a gazda irányítása, parancsa szükséges a munka végrehajtásához. Aztán ha kicsit nagyobbat sóz oda neki a segéd az egyik héten, akkor a jövő héten már nem is mer fogni a kutya, csak ugatja a segédet. :)


A komondort valóban a sírból hozták vissza és valóban sok a silány példány (főleg idegrendszerben), de azért a pásztorkutyás találkozókon nem egyszer nyertek már komondorok káj, kangal, kau, stb. pásztorkutyák előtt a bátorság és harapáspróbákon. :) Szóval vannak nagyon is jó egyedek, mint ahogy a kuvasznál is.


Egyszerűen fogalmad sincs a más fajtákról, csak legyezgeted a hiúságod, hogy milyen jó a rottweiler. Szerintem a mai rottweilerek többnyire ideggyengék, ezért is van annyi támadás a részükről (meg persze a következetlen gazdák miatt is), valamint küllemileg eléggé torzak lettek, malacpofájúak és kicsik. Az amerikai állomány egyenesen katasztrófa.

2021. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

"EGYIK SEM IGAZ. PUSZTA SZTEREOTÍPIA!"


Én szeretek minden fajtát. Szerintem mindegyiknek megvan a maga szépsége, tudása, jelleme, amivel el tud varázsolni.


Pont ezért én is nagyon örülnék, ha puszta sztereotípia lenne, de sajnos ez az igazság. Természetesen vannak közöttük nagyon jó kutyák is, nem tagadom. Nem úgy mint te, aki szerint a japán fajták és a pásztorkutyák milyen szarok és semmire sem jók. :D

2021. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
62%

Visszatérve arra, hogy a pásztorkutyát így-úgy lehet cserélgetni. Pont ez volt a baj anno a kaukázusival, hogy amikor Iván kiképezte, majd kivitte őrszolgálatba a kutyát semmi gond nem volt, amikor Mása vitte volna, a kutya megharapta. Pont emiatt az egygazdás viselkedés miatt alakulhatott ki egy új fajta, a moszkvai őrkutya.

Azok a kutyák, amiket katonai és rendőrkutyának alkalmaznak, azok több gazdát is elfogadnak. El kell fogadniuk, különben nem lehetne velük dolgozni.

2021. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

#33


nem lehetett egyből cserélni, de attól függetlenül jól lehet cserélgetni


németjuhász több embernek engedelmeskedik


a rottweiler, dobermann csak egynek...

2021. júl. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

#33

a pusztában a pásztorgyerekek is sűrűn cserélődnek a juhok mellett

2021. júl. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
sokat kell még tanulnod kisfiam... apád lehetnék, bár még én is csak 29 éves vagyok
2021. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Édes mindegy,hogy te kinek vagy az apja vagy mi van a pásztor kutyákkal,német fajtákkal.

A kérdezőnek japán kell.Japán neki nem felel meg,így ajánlani lehet másikat.De nem kell ráerőltetni,hogy CSAK AZ A FAJTA JÓ AMIT ÉN MONDOK MÁR AZONNAL MENJÉL VENNI.


Had döntse már el kell-e neki valami ne itt veszekedjetek arról,hogy NEKI mit kéne venni.

2021. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
0%
Annyi baromságot írtál itt össze, hogy nincs is mit hozzátenni. :) Maradj meg abban a hitben, amiben vagy. :)
2021. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!