Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán fajták közül vannak,...

Japán fajták közül vannak, amelyek alkalmasak (legalább valamennyire, ha nem is teljesen) civil kiképzések után a személyi védelemre? Félreértés ne essen: eddig sem volt erre szükség, remélem ezután sem lesz, de ha idővel olyan helyre... Folyt. lent!

Figyelt kérdés

...olyan helyre költözünk a családdal, ahol nem árt, ha van mellettünk két ilyen kutya is, akkor legyenek ott mellettünk, ha esetlegesen szükség lesz rájuk (természetesen kamera, riasztó megléte azért vitán felül áll - mostani házunkban is van riasztó, utcában pedig szerencsére rengeteg térfigyelő, de idővel költözni fogunk sokkal csendesebb községbe; csendes, ritkán lakott utcába).


Ahogy írtam is, még nem volt szükség ilyesmire, remélem ezután sem lesz szükség rájuk, de több helyen is ahol megfordultunk érdeklődni, a helyeik azt tanácsolták nekünk, hogy jobb, némileg visszatartóbb, ha vannak ebek a család mellett (és, hogy ezt a faluban lakók is tudják meg).


Lehet, hogy más (nem szigetországi) fajták is remek őrző-védők (nem annyira területvédők, mint inkább ŐV kutyák érdekelnek), ezért ez inkább személyes, hogy elsősorban Japán fajtákról tájékozódnék.


Akita Inu-król olvastam (illetve kétszer hallottam élőszóban) hideget és meleget egyaránt. Kétszer annyi idő őket kiképezni, makacsabbak, eléggé egygazdásak, ugyanakkor a jó tulajdonságaik között említették, hogy erre a fent írt célra (valamelyest, ha nem is maximális mértékben) megfelelnének; párban pedig pláne.


Ugyanakkor a "hideg" szempontok miatt nem tudom mennyire jó választás lehetne két Akita (értelemszerűen eleinte csak egy). A családban valaki már rég nem első kutyás, én viszont az leszek majd a jövőben. (Gyermekek még picik, öt és hét évesek lesznek, mire kutyákat vennénk magunkhoz - tenyésztőktől, vagy fajtamentőktől - addig maradna a rengeteg és alapos tájékozódás, hogy a megfelelő döntést hozzuk meg.)


Köszönöm a türelmed, hogy mindezt elolvastad! Kívánom, hogy hasonló hangnemben, nyugodtan beszélgessünk tovább a hozzászólások folyamán is.



2021. júl. 6. 17:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írta.


Annyit hozzátennék, hogy századokkal ezelőtt a mai fajták 95%-a nem létezett. Pl. vegyük a 9 magyar fajtát. Ebből 3, esetleg 4 nevezhető ősi fajtának, a többi mind modern kori (értsd. 200-300 évvel ezelőtt) létrehozott fajták.

2021. júl. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%

[link]



ittvannak a legokosabb fajták


rottweiler a legelején van


alkalmas mindenre, komoly intelligenciája van


egy japán kutya sehol nincs hozzá agyi képességekben

akár tetszik, akár nem


utánakereshetsz, melyek a legokosabb fajták


kivétel nélkül, németjuhász, malinois, rottweiler, dobermann


és ezek jól nevelhetők



ha te arra maszturbálsz, hogy neked japán legyen...


akkor vegyél olyat


nem kifejezetten tanítható fajták, olyan, mint egy pásztorkutya, hogy eredményeket nem vagy csak alig tudsz vele elérni


gyerek mellé nem való


vagyonba kerül, és még szót fogadni sem fog igazán, csak rengeteg foglalkozás árán


egy rottweiler is feladná neekd a leckét, mert olyan szinten vagy te is az értelmi képességeidet tekintve... te sem vagy eleresztve... hiába magyaráznak itt neked...


egy akitával pokol lenne az életed... első kutyának németjuhász is sok , nagyon sok, rottweiler is



vegyél egy tacskót vagy egy kicsi méretű terriert

2021. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
49%

Ez a legokosabb relatív dolog...

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy vannak szolgalelkű kutyák, amik lesik a gazdi parancsát és bármit azonnal végrehajtanak, és vannak a kevésbé szolgalelkű fajták, amik önállóan gondolkodva rájönnek, hogy az egymás után 4-5x végrehajtott ül, fekszik, áll parancs baromi értelmetlen és nem fogja megcsinálni.

2021. júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

nem szolgalelkű, csak rajongásig szereti a gazdáját

egy pásztorkutya meg szarik a fejedre


"4-5x végrehajtott ül, fekszik, áll parancs baromi értelmetlen és nem fogja"


majd a mentő kutya ami keres a romok alatt, az is gondol egyet és úgy gondolja, értelmetlen megkeresni a büdös seggedet a romok alatt, akkor is így fogsz e gondolkozni?


munkakutya, ami a sorban bent marad és éles stresszhelyzetben is 100%-ban irányítható, van e értelme?


az a baj, hogy te sem látsz tovább, mint az ül fekszik


nem is volt még igazán ragaszkodó kutyád


és én már csak tudom, hogy óriási a különbség egy igazán ragaszkodó, szerető kutya mellett és egy olyan mellett, ami el van egymagába és szarik mindenre

2021. júl. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
49%

Tudom, hogy ezt nehéz elfogadni, de akkor is így van. Szolgalelkű fajták, akik a gazdi parancsát töretlenül, bármi áron végrehajtják, és vannak azok, amelyek a saját eszüket is használják.


Ez nagy tévedés.

A pásztorkutyák egyáltalán nem szarnak a fejedre. A komondorok pl. a legempatikusabb fajták közé tartoznak. Kifejezetten vigyáznak a jószágra és az emberre is. Mindenféle tanítgatás nélkül, ösztönösen. Sok-sok kisgyerek pásztorkutyák bundájába kapaszkodva tanult meg járni.


Ezzel szemben pl. egy rottweiler mit csinál? Megöli a jószágot, és elég gyakran szerepel a hírekben, hogy megtámadta a gazdáját.


Természetesen van értelme a mentőkutyának, és erre csak bizonyos fajták alkalmazhatóak. Habitusuk, méretük, és még sok-sok ok miatt. És valóban, a szolgalelkűségük miatt nagyon gyorsan be is taníthatóak erre.


Tök jó, hogy te mondod meg nekem látatlanba, hogy volt/van-e ragaszkodó kutyám vagy sem. És a ragaszkodás nem attól függ, hogy szolgalelkű vagy sem egy adott fajta. Az teljesen más tulajdonság.

2021. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Már csak éppen az az igazán durva (ocsmány?) tőled huszonkettes, ha ennyire a német fajtákat akarod nekem ajánlani (amivel önmagában nincs semmi gond), mégis olyan vehemensen támadsz, olyan rosszindulatú, teljességgel alaptalan, hazug dolgokat vágsz a fejemhez, hogy ezzel az alpári, indokolatlanul lekicsinylő stílussal nagyon nem fogod a másik kedvét meghozni az általad preferált német fajtákhoz. Gyk.: éppen ez a tévedésből másikat lenéző stílus, ami kedvetleníti el a másikat - teljesen kontraproduktívvá válsz.
2021. júl. 8. 12:38
 27/38 A kérdező kommentje:

"Tök jó, hogy te mondod meg nekem látatlanba, hogy volt/van-e ragaszkodó kutyám vagy sem."


Ő mindenkiről mindent jobban tud, mint az illető saját maga! :DD Nekem is úgy próbálja "ajánlani" a német fajtákat, hogy mindenféle alaptalan hazugsággal szó szerint nekem ront. Ismerni véletlenül sem ismer, de olyan ocsmány dolgokat vág a fejemhez, mintHA az (egyedül szerinte) igaz lenne. De közben tovább javasol... Aztán megint kezdi: "így szar a másik, úgy semmi eszű, amúgy hülye". Erős frusztráció lehet benne valami miatt, ha így nekiront mindenkinek.

2021. júl. 8. 12:45
 28/38 anonim ***** válasza:
62%

Egyetértek. Ráadásul némelyik német fajtára egyáltalán nem lennék büszke, rendkívül rossz hírük van. Persze erről nem a fajta tehet, hanem a tenyésztőik.


A dobermanok többnyire ideggyengék és félelmi agresszióval rendelkeznek.

A rottweilerek küllemileg elmentek egy malacorrú fajtába.

A németjuhászoknál a munkavonalasokat leszámítva egy nyomorék kutyát gyártanak.

A német dogok esztelen méretnövelése odáig vezetett, hogy ~6 év az átlagéletkoruk.


Lehetne folytatni.

2021. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%

"stílussal nagyon nem fogod a másik kedvét meghozni az általad preferált német fajtákhoz. Gyk.: éppen ez a tévedésből másikat lenéző stílus, ami kedvetleníti el a másikat - teljesen kontraproduktívvá válsz."


dehát én lesz@rom, hogy mit veszel

csak elmondtam a véleményemet, hogy ezek a japán fajták is szolgalelkű, egygazdás kutyák, csak nem tudsz neki parancsolni, mert nem tanítható


"szolgalelkű" hát nem túl szép megfogalmazás, de legyen, ebben van valami



"És a ragaszkodás nem attól függ, hogy szolgalelkű vagy sem egy adott fajta. Az teljesen más tulajdonság."


Nem, ez pontosan az a tulajdonság. Ameddig egy keleti pásztorkutyát gond nélkül kirakhatsz egymagába telep őrzésre, adhatod veheted felnőtt korában gond nélkül, cserélhetsz gazdát nála 50x, le sem sz@rja egy keleti pásztorkutya.


Pont ez a tulajdonság miatt kevéssé alkalmas személyvédelemre, inkább területőrzésre való, arra jó.

Parancsolni nem lehet neki, szót nem fogad, tanítani nem lehetséges.



Rottweilert például szinte alig lehet telepőrzésre használni, az csak a gazdája mellett érzi jól magát. Személyvédelemre kiváló, a gazdájáért tűzbe megy. Adni venni, cserélgetni eléggé nehéz. Az állat megsínyli, akár agresszívvá is válhat a legjámborabb példány is. Nehéz ezeket örökbefogadni felnőttként, nagyon ragaszkodik az alap gazdájához, akit kiskorában kiválaszt.



akita: kb. a 2 között van... ragaszkodó, szolgalelkű, 1 gazdás.

De a taníthatóságát tekintve pásztorkutya jellegű. Még a labdát sem fogja visszahozni. Semmit nem nagyon tudsz neki tanítani, pórázon séta, alap dolgokkal is meg kell szenvedni.


Nyugodtan vegyél ilyet.


Én lesz@rom, egyikről sem akarlak meggyőzni.

Csupán elmondtam, hogy mért tartom gyengébb választásnak a keleti fajtákat a nyugatival szemben.



Komondor? igen, az magyar fajta, de az a vh-k után nem állt talpra. a mai állomány borzasztó gyenge, gyenge árnyéka önnön magának...



harapás próbán nincs olyan, amelyik átmenne a mai állományból...

2021. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

"

A dobermanok többnyire ideggyengék és félelmi agresszióval rendelkeznek.


A rottweilerek küllemileg elmentek egy malacorrú fajtába.


A németjuhászoknál a munkavonalasokat leszámítva egy nyomorék kutyát gyártanak.


A német dogok esztelen méretnövelése odáig vezetett, hogy ~6 év az átlagéletkoruk."



EGYIK SEM IGAZ. PUSZTA SZTEREOTÍPIA!

2021. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!