Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi vagy sima pórázt? Yorkinak.

Flexi vagy sima pórázt? Yorkinak.

Figyelt kérdés
Szerintem a flexi jobb.
2010. aug. 26. 23:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nos a kutya miután a1x fedezett még kanosabb lesz,lenyugtatni az ivatalanítással lehet.

Egy yorki max. 4 kiló tehát szerintem elbírod,tessék néhányszor megrántani nem fog belehalni,ha húzza a pórázt.


Ölben sétáltatni plüsskutyát szokás...


Nekem havanesem van,azse nagyobb sokkal,mégis középfokú vizsgája van kutyasuliban,94%-os szóval ez azon múlik,hogy te akarod -e tanítani.


Gratulálok a szaporításhoz,tudod a kutyának nem kell életében 1x fedeznie,attól tényleg nem nyugszik le.

Most elmesélem:

van több kutyás ismerősöm is aki 1x fedezett a kutyával,annál utánba elszabadult a pokol,és ott nem pár kilós yorkikról beszélünk,hanem jó 40kilós kutyáról,attól kezdve húzott minden kutyához,nbem lehett vele bírni.


volt olyan is aki nem fedezetett vele,hanem elvitte ivartalanítani,na ők jártak jól.


az meg milyen már,hogy tenyésszemle,kiállítási eredmények nélkül fedezel vele...



tessék megnevelni,és nem kézben sétáltatni.


egy jó idegrendszerű yorki akár több őrát is képes rohangálni,tehát nem fárad el..


ők is kutyák ráadásul terreierek.


egy jó módszer:


vegyél neki sima pórázt,ne flexit!!!


sétánál ahogy húzni kzed állj meg.amíg feszíti a pórázt,addig nem mozdulsz,de ahogy kicsit visszalép feléd akkor mehetsz parancsszó és elindultok.


az elején ez abból fog állni,hogy a megállás után amint elindulsz megnit húzni fog tehát megint megállsz.esetleg majd azt is hiszik rólad,hogy bolond,vagy,hogy percenként leálsz a kutyával,de ez a hátásos,csak legyél következetes.


és ne szaporítsd kérlek!az a tenyésztők dolga!

2010. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Jesszus a szukás részt el se olvastam. Te komolyan beszélsz? Tényleg azt hiszed azután nem fog húzni? Az ilyen gazdák miatt utálják annyian a Yorkiekat, pedig egész helyes kutya tud lenne, ha úgy nevelik...
2010. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi flexit használunk hámmal!Elengedni meg csak az udvaron engedem! Sima pórázt annyira nem kedvelem de azzal is szépen sétál!Nevelés kérdése az egész!Az én yorkim első pillanattól flexivel "közlekedik" és semmi baj nem volt vele!

REmélem kedves kérdező nem akarsz Te is egy közönséges szaporító lenni!Mert semmi értelme annak amit leírtál sőt!Kifejezetten butaság!na meg Attól mert kicsi a Yorki még nem kell ölben cipelni...megalázó neki:S Legalábbis az én kutyusom nem igen "sétálna" ölben 5 percnél tovább!

2010. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!