Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek az elso napok otthon...

Milyenek az elso napok otthon a menhelyi kutyussal?

Figyelt kérdés

Azoktol kerdezem, akik menhelyi kutyust vittek haza, bentalvosnak... leirnatok reszletesen, hogy milyenek voltak az elso napok? Es megkernek mindenkit hogy aki erre erdemben valaszol, azt NE pontozzuk mar le... akkor is ha nem pont ugy csinalja, ahogy szerinted jo.


Pelda (kitalalt): Kivalasztottam a kutyust az Illatos ut honlapjan, odamentem es ezt meg ezt beszeltuk, setaltattam x idot, porazon es BKV-n elvittem, rogton latta orvos, vettem fereghatot aztan setaltunk meg kicsit, kakilt, pisilt aztan hazamentunk. Lefekudt pihenni/evett ezt meg azt aztan este lementunk setalni, vacsorazott ezt meg azt, ejjel nyugtalan volt de igy meg igy megnyugodott.


Azert kerdezem, mert semmi tapasztalattal szeretnek orokbefogadni, ig ykincset erne minden felkeszites nehezsegre vagy akar a legegyszerubb dologra, amire egy nem kutyas nem gondolna.


Valaszaitokat elore is koszonom.

Es azt is ha nem pontozzatok le egymast. :)



2021. júl. 8. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első nap igazából ismerkedett a kutyánkkal, este sajnos nem nagyon találta a helyét. Olyan 1-2 nap után beszokott. A lány kutyánk eléggé befogadta, egyszer meg is szöktek mindketten. Az evéssel nem volt baj, egyből evett, csak sajnos valamiért mindig sietett (gondolom rossz megszokás vagy idk). Amikor hazahoztuk akkor egyből elvittük dokihoz, minden tesztet elvégzett, szívféregteszt stb. stb., aztán adott ilyen csöpögtetőt, hogy fürdés után csöpögtessük be. A fürdést nem nagyon kedvelte am :)
2021. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Állatmentő szervezettől hoztuk, orvosnál már járt, a szervezet megbízható, nem kellett azonnal vinni, friss szivferegteszt is volt.

Az első pillanattól kezdve rajongott értünk, bár a kocsi utat végig hányta, azóta se bírja.

Nagyon gyorsan megtalálta a helyét nálunk, nem volt semmi fennakadás. Nyilvan neveletlen volt, nem tudta meg a nevét, felugrált, stb, de erre számítottunk is. Sétálni másnap vittük először.

2021. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
#2 Azért hoztam el, hogy egy jobb és hosszabb élete legyen, akkor már alap, hogy elvégeztetek rajta minden vizsgálatot, főleg ha telik rá...
2021. júl. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megismertem elvittem sétálni. Eléggé vegyes volt a viselkedése. Az autóktól félt. A legtöbb szembejövőhöz barátságosan odament, de ha meg akarták simogatni, akkor nyüszítve húzódott hátra. A gakambokat megkergette. A kutyákkal is barátságos volt, bárkivel szívesen játszott.


Beleszerettem, de aznap nem tudtam elhozni. Bár tervben volt a kutya, semmi nem volt megvéve, Tkes kölyköt akartam, nem tudom, hogyan keveredtem a menhelyre, de nem bántam meg :D.


Az elhozatalt autóval történt, anyósülésen, hámmal. Az út elején még feszült volt, de hamar feloldott. Azóta imád autózni.


Betegségek.

A menhely csináltatott féregtesztet, ami negatív volt. Annak tudatában hoztam el, hogy vesedaganattal diagnosztizálták. A menhelyi orvos azt mondta, hogy nem műthető. Még az elején van, 1,5-2 évet saccol neki, az akkori kezeléssel. Emellett csirke alergiája is van.


Az evéssel nem volt gond. Úgy evett, mintha nem lenne holnap.


Saját állatorvosnál teljes kivizsgálást csináltunk. A daganat kevésbé volt agresszív, mint elsőre gondolták. Az érintett vesét kivette.


A gyógyszert (amit utált, alig lehetett vele megetetni, pedig mindent próbáltam) lecserélte, és infúziós kezelése van hetente. Meglepően jól tűri.


A Dunát imádja, hiszen labradorból van :)


Most szeparációs szorongással is küzdünk, de ezen szakértővel dolgozunk.


Ő most 6 éves, remélem még megél ugyanennyit, de bármennyi van hátra, igyekszem boldog életet nyújtani neki.

2021. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Én csak idiztem kétszer, másodjára megtartottam, így lett mentett kutyám is :)


Itthon már volt kutyus, mikor megérkeztünk bemutattuk őket egymásnak. Szerencsére a kutyáim is jófejek, idibe pedig csak az jöhet hozzám, aki kijön a fajtársaival. Nem komplikáltam túl, bevezettem a kapun, hagytam, hogy összeszaglásszanak, elengedtem a pórázt.

Szobakennel párti vagyok, mikor nem tudtam teljesen csak a kutyusra koncentrálni, oda csuktam, így az lett nekik a természetes, nem sztrájkoltak ellene, szerették. 2-3 óránként kivittem pisilni, először csak egy hosszú pórázzal, amit a földre dobtam, mert nem akartam, hogy megszökjön. Sokszor hívogattam magamhoz és nagyon dícsértem, ha jött. Ahogy teltek a napok, úgy húztam ki a pisi-kaki időt 8-9 órára.

A szabályokat az első perctől kezdve betartattam, sétálni is rögtön vittem, neki is meg kellett állni az erdőben a kereszteződéseknél, mikor a többieknek is stb..

Tanítani egy-két hét után kezdtem és elkezdtük a kutyasulit is, illetve különböző helyekre vittem magammal.


A kennelt is elhagytuk lassan és így egy-két balesettel megúsztuk a szobatisztaságra szoktatást.

2021. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!


aki tapozik, az allatdokinal vette a tapot? igaz hog yott olcsobb mint webshopban?

2021. júl. 8. 17:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 Én főtt kaját adok a kutyáknak meg a macskáknak, szerintem ez a legjobb, de nyilván vannak olyan tápok is, amik jobbak ennél.(1-es vagyok)
2021. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom! Fott kajaban is gondolkodom meg... Menhelyen is azt eszik igy lehetseges hogy jobb lenne azt adni, kezdetben mindenkepp. Miket erdemes fozni? Tudom mar hogy csirkecsontot nem szaba dodaadni. Tehat ha fozok levest, so meg fuszerek nelkul, akkor abbol odaadnam a hust. Meg fott barnarizsrol tudok. Miket erdemes meg fozni nekik?
2021. júl. 8. 17:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én néha főzők neki szívet. májat meg ilyeneket. Mondjuk nálunk mindent megesznek a kutyák, a tiédnek nem biztos, hogy ízleni fog.
2021. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezdetben a lakasban odapisil, az normalis, akkor kezdi elfogadni, hogy tenyleg uj otthona van es vadul jeloli.
2021. júl. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!