Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami jó módszert, ami...

Van valami jó módszert, ami meghozná a kutyusom étvágyát? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos si-cu kiskutyám. Nagyon szeretem és rengeteg féle kaját kap, szinte mindent amit egy kutya kívánhat. Ő mégsem szeret enni. :( Szinte egész nap nem eszik semmit, az utóbbi pár hétben, először csak azt hittem a meleg miatt, de ha kevésbé van meleg akkor sem eszik. Semmi gond vele, nem beteg (látszólag legalább is nem), játszik egész nap, vidám kutyus, csak iszonyú sovány!!! Nagyon nagyon!

Nem tudtok valamit amitől megjön az étvágya? Vagy volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mit csináltatok? Vigyem el orvoshoz?


2010. aug. 27. 19:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Nálam is előfordul, hogy a kiskutyám nem eszik, mondjuk neki rossz a gyomra, mert a kedves hátsó szomszéd megmérgezte és emiatt néha "bekattan" a gyomra és akkor nem akar semmit enni. Olyankor kedvezek neki és ilyen kis dobozos kutyakajával kínálom, vagy kutyaszalámival, illetve párizsi vagy hasonló. Ezeket nagyon szereti és általában beválik, aztán rendbe jön. Próbáld olyannal kínálni, amit nagyon szeret. Remélem segítettem! =)
2010. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hát én is már próbálkoztam mindennel, a császárszalonnától kezdve a párizsiig, virsliig, májkrémig, de ezeket sem hajlandó sokszor megenni. :( Talán naponta egyszer eszik pár falatot. Aggódom érte. :S

De köszönöm :)

2010. aug. 27. 19:33
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
Mit adsz neki enni? Az ismerősömnek se ette meg kiskorában akutyus a tápot, ezért mindig összekeverte konzervvel (min.70% hús), vagy ha nem volt otthon akkor tonhal konzervből (akármelyik élelmiszerboltban kapható-(nem a kutyás konzervre gondolok))a levét rácsepegtette a táp teteére és megette :]. De nyugodtan a tojássárgáját is megpróbálhatod neki rárakni (szép lesz tőle a szőre) :)
2010. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egész nap van előtte kaja?
2010. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
általában kiskutyáknak macskakaját is szoktak adni mert az gyengébb, és finomabb számukra. de nem lesz tőle semmibaja csak talán egészségesebb, és nagyobb lesz az étvágya
2010. aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

A mi shi-tzu kutyánk ugyanezt csinálja.

Mi a főtt ételeinkből adunk neki, imádja őket, de kutyakaját nem hajlandó enni.

Baj volt még, hogy kiskorában meghalt pár testvére az alomban, és az akkori gazdái kézből etették, hogy megmaradjon -.-

nagyon sokáig kellett könyörögni neki, mire magától elkezdett enni :D

2010. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
macskakaját semmiképp se adj neki, megbetegedhet tőle. olvastam valahol, hogy a macskakajákban valami más összetevő van, ami a kutya vmelyik szervére( vese? ) rossz hatással van. én csirkenyakat szoktam főzni kiskutyámnak amikor nem evős hangulatban van.jó apróra összevágom, az mindig bejön, szerintem próbáld ki te is. és ne legyen mindig előtte az étel, csak este, ha etetés van. én másnap reggel mindig kiöntöm ha este nem ette meg. nem is higiénikus, és büdös is lesz, hiszen melegben megromlik az étel.
2010. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
nálunk 3 shih-tzu van,az egyik fél előttünk enni és 1 fél óra mire elkezd enni és nem mindegy,hogy mit. körbe körbe járkál,mint egy bolond..el kell menni távol tőle,mert különben nem eszik..kicsit tényleg zizi szegény. a másik az mindent eszik próbálj adni gyümölcsöt és zöldséget neki. szeretik.
2010. aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A macskakaja fehérjetartalma magasabb,mint ami a kutyának kell és tönkrevágja a vesét.

Adj neki jó minőségű tápot.Rakd elé minden etetésnél 15 percre,ha nem eszi,elveszed előle és SEMMIT nemadsz neki következő etetésig.Akkor megint eléteszed ugyanazt a tápot 15 percre,ha nem eszi,elveszed stb.

Nincs nass,és sajnálni sem szabad.Ha éhes,eszik,éhen nem hal.Manipulálni próbál téged,hogy ő rendelkezzen a kajával.

Ha most nem vagy vele határozott,egész életében kínlódni fogsz vele.Az én kutyám pont ilyen volt,kézből kellett etetni.Meguntam,ezzel a módszerrel rászokott az evésre.

Konzerv nem ér semmit,kb.80%-a víz.

2010. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Akkor én most belerontok az idillbe: a kutyának nincs szüksége változatos életekre, mert a gyomra a szokásoshoz van szokva. Nem jó neki. Főleg nem jók neki az emberi ételek többsége.

A másik meg az hogy a lehető legrosszabb, hogy amikor nem akar enni akkor könyörögsz neki, rögtön mást adsz.

A kutyádnak nem az egészségével van baja hanem a neveléssel. Kaját csak etetési időben rakni éle, egyfélét és mindig ugyanazt, 30 percig előtte, és ha nem kell neki akkor várhat a következő étkezésig... Elég ártalmas lehet ez a viselkedés, makacskodás, ismerek kutyát aki majdnem éhen halt, úgyhogy kezdj szigorú lenni.

2010. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!