Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami jó módszert, ami...

Van valami jó módszert, ami meghozná a kutyusom étvágyát? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos si-cu kiskutyám. Nagyon szeretem és rengeteg féle kaját kap, szinte mindent amit egy kutya kívánhat. Ő mégsem szeret enni. :( Szinte egész nap nem eszik semmit, az utóbbi pár hétben, először csak azt hittem a meleg miatt, de ha kevésbé van meleg akkor sem eszik. Semmi gond vele, nem beteg (látszólag legalább is nem), játszik egész nap, vidám kutyus, csak iszonyú sovány!!! Nagyon nagyon!

Nem tudtok valamit amitől megjön az étvágya? Vagy volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mit csináltatok? Vigyem el orvoshoz?


2010. aug. 27. 19:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

a macskakaja fehérjetartalma magasabb, tönkrevágja a kutya veséjét?! :DDD

muhahaha ekkora marhaságot még életemben nem hallottam...

szerinted ha színhússal etetnéd a kutyádat, az rossz lenne???

mert ugye annak a legmagasabb a fehérjetartalma!

szegény farkasok, biztos dialízisre járnak...


nem azt mondom hogy a macskakaja jó lenne nekik, de ezt a kijelentést felejtsd el. a kutya ragadozó lenne a természetben.

nézd meg a fogait...


egyébként az én kutyám se egy nagyevő, reggeli Real Nature konzerv, este Orijen Red pici konzervvel keverve és kész. megszokta, így étkezik. nem tuszkolom belé, ha éhes, eszik.

és nincs előtte egész nap a kaja, csak víz.

2010. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

próbáld meg a CaloPet pasztát. Elvileg van étvágyjavító hatása és egyébként sem árt, mert az összes létfontosságú elem benne van. Legyengült állatoknak szokták adni, de most egy kúrában a te kutyádnak sem ártana, mert ha ilyen nyammogós nehogy hiánybetegségek alakuljanak ki nála. Egy egész kis adagban benne van minden.

Ezenkívül vannak olyan tápok, aminek magas a kaloria tartalma. ÁLtalában állatpatikában lehet kapni, de fressiben is láttam már a vitrinben. Azoknál egész kis mennyiség is elég. Viszont baromi drágák.

Azért nehéz dolog ez, mert ha olyan vidám és játékos ahogy mondod tényleg nem lehet lappangó betegsége.

(persze nem vagyok állatorvos csak feltételezem)

2010. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Jaj nem is gondoltam, hogy ennyi válasz jön. Igen lehet, hogy az a baj, hogy egész nap kaja van előtte. A táp és a víz mindig ott van, és általában valami más is mellette.

Lehet akkor tényleg nem fogok neki könyörögni és naponta csak kétszer kap enni, de félek meg fog szakadni a szívem ahogy néz majd a szép szemeivel, hogy adjunk neki mikor eszünk. :)

Amúgy én is szoktam neki gyümölcsöt adni, szereti ő is. Érdekes de inkább megeszi azt sokszor mint más kaját.

A kutyakonzervet abszolút nem szereti és a tápból is csak akkor eszik ha olyan kedve van. :) Vagy ha már nagyon éhes :D Azt amit mi eszünk szívesebben megeszi, főtt husit pl amit valaki írt is. :)

Köszönöm a válaszokat, megpróbálok valamit tenni. :)

2010. aug. 27. 20:34
 14/22 A kérdező kommentje:
Lehet megpróbálom azt a pasztát amit írtál, köszönöm. :)
2010. aug. 27. 20:34
 15/22 anonim ***** válasza:

Ne legyen előtte kaja,napi kétszer etetés,közte semmi.Ne hagyd manipulálni magad a "szép szemekkel",mert rosszul jársz!

Hidd el,nem fog éhenhalni.

2010. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Jolvan, köszönöm, majd igyekszem! :-)
2010. aug. 27. 20:48
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

a macskakaja fehérjetartalma magasabb, tönkrevágja a kutya veséjét?! :DDD

muhahaha ekkora marhaságot még életemben nem hallottam...

szerinted ha színhússal etetnéd a kutyádat, az rossz lenne???

mert ugye annak a legmagasabb a fehérjetartalma!

szegény farkasok, biztos dialízisre járnak...


de valószínű, hogy a farkasok nem a konzerv macskatápot fogyasszák, hanem azt amit elejt vadat. abban pedig, mint tudjuk, nem sok tartósítószer, adalék, színezék stb van. szerintem.


olvass utána, vagy kérdezz állatorvost, hogy mennyire jó a kutyának a macskaeledel. biztos nem véletlenül van megkülönböztetve.

2010. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Így van!

Élettanilag más az igénye a kutyaféléknek és a macskaféléknek.

2010. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

szerintem odaírtam, hogy tudom, hogy a macskakaja nem való kutyának...

de azért sikerült kisarkítani a dolgot, és elsiklani e felett.

te a fehérjét írtad, nem a konzerv hulladékot, amit egyébként macskának se adnék.

2010. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nálunk az étvágytalan kan boxosunk problémáit egy pár oldotta meg :) amióta meg van a szuka szépen össze szedte magát és nem kell bűvészkedni az etetéssel.

Azt az egy hibát viszont ne kövesd el, hogy mások tanácsára hihetetlen drága tápokkal próbálod etetni, mert én kipróbáltam és ugyan úgy hagyta ott a 20 e FT-os tápot mint a 8 e FT-osat. Ha a házilag főzött kaja itllatázra nem pörög fel és nem veti bele magát egy finom farhátba, akkor egy száraztáptól sem kell sokat várni.

Ha nem lesz párja, akkor mozgasd sokat. És csak minimál ideig legyen előtte az étel, ha csak úgy szaglássza, böködi, akkor vedd el, ha nem egyszer kap akkor majd másnap add neki, ha kétszer akkor este. Ne izgulj ettől nem hal éhen.:)

2010. aug. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!