Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha rombol a kutyám?

Mit tegyek, ha rombol a kutyám?

Figyelt kérdés

Annyira tökéletes kutya lenne, kiváló helyről származik, stabil idegrendszerrel.. 6 hónapos francia bulldog, kb 2-3 hete kezdődött nála.

Először azt hittem valamiféle szeparációs szorongás szerűség kezdődik nála, mert akárhányszor hazaértünk, valami miszlikbe volt aprítva általa.

De ma reggel 7 órakor arra kelek, hogy széttépte a gyerekem játékát, és a maradványokat csócsálja, az egész szobapadlót beterítve.

Nem volt egyedül, és még is rombol tehát. Egy alapvetően tök okos, engedelmes, nem is makacs kutya hiába bulldog.

Nagyon jó természete lenne, ha nem rombolna. Lassan költözünk új házba, és rettegek mi lesz a vadonatúj bútorainkkal, vagy cuccainkkal. Gondoltam kizárom a kertbe, míg nem vagyunk otthon délután majd, de ott is félek mit eszik fel a földről, vagy tép szét.

Hogy lehet rombolásról leszoktatni egy kutyát?

Minden este visszük lefárasztani, sokszor már menni nem bír annyira elfárad.


2021. júl. 20. 09:00
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a haverod.

Kettő, most teljesen kétfelé osztogattok tanácsot.

Egyik, hogy fárasszam többet, másik oldalról meg túl sokat fárasztom.

Igényli, szereti, amúgy ideges vagyok a reggel miatt, de tényleg nem teher nekem ennyit foglalkozni vele, csak cseszett szar, hogy szétszedi a lakást cserébe.

Utolsó előtti "haveros", te meg annyira nem vagy képben. Nem tipik öleb a kutyám, nő létemre kemény kézzel neveltem babakora óta, mert bulldog és alázatos kutya lett belőle.

Póráz nélkül láb mellett jön, ajtóba leül automatán, hogy előre engedjen. Etetésnél addig nem eszik, míg nem mondom, vezényszavak amblokk nem is kellenek, elég a kézjel neki. Ágyra nem jöhet fel.

Azért írtam, hogy alapvetően tökéletes kutya, nagyon jó természettel. Tehát a feltételezéseidet nem tudom hova rakni, senki nem írta, hogy nem fogad szót.

2021. júl. 20. 09:49
 12/33 anonim ***** válasza:
19%
napi max két 1 órás séta, utána legfeljebb 5-10 perc amig elvégzi a dolgát. nehogyár a kutya körül forogjon a világ.
2021. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem ezt a flegma stílust, meg a felháborodást. Segíteni próbálunk a kevés info alapján, amit csepegtetsz.
2021. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
34%
Ennyit arrol h milyen hiperszuperek a tk-s, tenyesztos, 300.000 ft-os csodakutyak.
2021. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Kevés infó? Kész vadregényt írtam már a kutya személyiségéről és napi szokásainkról.

Jaj utolsó, te se láttál még akkor szaporított bulldogot.

Legtöbb szétszedné a kutyám, vagy menni is alig bír, acsarkodnak.

Enyém a hiperszuper tk-s kutya, ahogy fogalmazol, úgy játszik a kutyákkal ahogy a nagykönyvbe meg van írva. Sőt még figyeli is melyik kutya, hogy reagál, semmi agresszió nincs benne, és alkalmazkodik a többi eb játék stílusához. Idegrendszerileg nincs gond vele.

2021. júl. 20. 10:10
 16/33 anonim ***** válasza:
13%
Nálunk egy 10 éves kutya szabdalta meg a műbőr fotelt szóval mit lehet erre mondani?Azt hozzáteszem hogy kinti kutyus csak beengedtük mert olyan cuki volt és azt is megengedtük hogy a fotelben aludjon de regeelre csak lestünk hogy a műbőr meg lett szabdalva.Nem olyan nagy részen de azért érdemes lesz kárpítost nézni.Kintre kell szoktatni ha nem akarsz rombolást,ennyi.Kutyaház,akár kinti kennel ennyi
2021. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
71%

Jo gazdi vagy, nyugi.

Kamasz, dolgoznak a hormonok, es probalkozik, ennyi. Le kell vele jatszani parszor, ki a fonok, es ami a gazdie, ahhoz nem nyulhat, majd megtanulja csak ez nem 2 nap, addig meg ha nem akarsz tovabbi anyagi karokat szobakennel a megoldas, ha nincs eppen felugyelet alatt.

2021. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
23%
Értesd meg vele hogy ő az underdog , a falka legalacsonyabban levé tagja. HA nem adsz engedélyt lépni sem szabad neki.
2021. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
69%

Ahogy elnézem neked nem való kutya.

Először is kezd felnőni ilyen korban te sem voltál kultúráltabb.

Másodszor a flegma stílusodról eszembe jut egy mondás... egy állatnak nem való állat :D

2021. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
95%

Most váltsa a fogát, most van a kamasz korban.

Idővel lefog nyugodni, de 1 éves koráig kb. tűrni kell.

Addig pedig csak a tiltás, mást sajnos nem tehetsz.

De ez a szoba kennel nem rossz megoldás.

2021. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!