Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz ember vagyok,...

Tényleg rossz ember vagyok, ha panzióba adom a kutyám?

Figyelt kérdés

Néha, amikor tudom, hogy egész nap ügyeket intézek, akkor panzióba adom. Van egy, amelyikkel meg vagyunk elégedve, panziós is szereti őt és ő is a panzióst, sosem volt gond, amíg ott volt a kutyusom.


Most, hogy bejött a nyár, néha csak beadom 1-1 napra, hogy kertben is lehessen, több kutyussal legyen, legyen tere mozogni, levegőzzön többet, borzasztóan hiányzik, de nagyon jó látni, hogy mennyire jót tett neki ez.


De ilyenkor, amíg távol van, mindig kérdezik az idős nénik az utcán, hogy hol a kutyusom és, amikor megtudják, hogy a panzióban, akkor nagyon megvetően néznek rám és kérdezik, hogy minek van ott, meg, mondják, hogy biztos csak bezárja egy kennelbe őt a panziós meg kérdezik, hogy nem hiányzik e nekem meg, hogy ők biztos nem passzolnak le a kutyájukat.


Most rossz ember vagyok, ha beadom panzióba?


2021. júl. 22. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Akkor vagy rossz embert ha nem szeded össze utána az utcán a szart.
2021. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Összeszedem utána a kakit és olyan szemetesbe dobom, ami lecsukható fedelü.
2021. júl. 22. 11:49
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Miért van olyan szülő aki nyáron nem adja be táborba a gyerekeit? Hozzájuk is odamennek, hogy irgum-burgum?


Feltételezem, lakásban élsz - jó, hogy odafigyelsz erre, hogy a kutya a kánikulában ne szenvedjen bent.


Ha nem csak dolgozni mész el, hanem hajnalban elmész éjszaka jössz is jó a kutyának, ha addig vigyáznak rá.

2021. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg kinek mi köze hozzá? Ha arról lenne szó, hogy mindenki előtt fizikailag bántod a kutyát még azt mondom oké, de azért miért szólnak be, hogy beviszed a panziba? Ennyire unatkozik már mindenki?
2021. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%

Rossz ember ettől semmiképp sem vagy.

Nekem viszont furcsa összességében, szintén gazdiként.

Nyilván, ha arról van szó, hogy egész napra egyedül lenne a kutya, és ezt nem bírja jól, akkor ez tök jó megoldás, főleg, hogy ha megbízható a panzió, és biztosan tudod, hogy a kutyád is élvezi. De csak úgy beadni egy-egy napra, nekem egyből az jut eszembe, hogy akkor nem kötődhetsz nagyon a kutyádhoz. Én legfeljebb akkor bízom másra az enyéimet, ha már tényleg nincs más lehetőség, hiszen szeretem őket és velük akarok lenni, egy család vagyunk.

Valaki írta a gyerekek táborba passzolását példának, én viszont ezt nem érzem helytállónak. Normális esetben a gyereket nem a szülő passzolja le a táborba, hanem a gyerek akar menni. Ha mondjuk a gyerek nem akar menni, a szülő pedig mégis elküldi, az sem épp a fenenagy szeretetről árulkodik.

2021. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%
Igen, egy szornyeteg vagy! Hogy hagyhatod szegeny kis kutyat idegenkre egy idegen helyen! Undorito, nektek meg hangyat se szabadna tartanatok, nem hogy egy erzo Allatot!!
2021. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem panzió, hanem kutyanapközi. Egyre többen élnek vele, mert a kutyának lehetősége van több kutyával lennie,sok helyen vizeskedés is lehetséges.

Ha látod a kutyádon, hogy szívesen megy, ne semmi rosszat nem teszel.

2021. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
5, a meleg miatt adogatja be panziba. Vszeg lakásban él. Home office vagy munka mellett elég nehéz a kutyát folyamatosan levegőztetni, ha nincs kert, lakásban meg még nekem is kín a 40 fok. :D
2021. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
6, hogy mi? :D Bohóckodsz vagy te is a megkeseredett emberek táborában vagy, aki annyit csalódott az emberben, hogy minden gazditól automatikusan undorodik vagy csak anya-apa-házastárs-gyerek elintézi a kutyasétát amikor épp nincs hozzá kedved vagy időd és osztod az észt a többi gazdinak? :D
2021. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Ami meg a táborozást illeti, nálunk adtak be gyereket táborba az akaratán kívül, sőt, én se örültem, amikor nyár elején lepasszoltak a nagyszülőknek és nyár végén értem jöttek. Nem arról volt szó, hogy utáltak és lexartak, hanem arról, hogy nem tudtak mit kezdeni, hova máshova rakni.


Nagyon sok szülő vállal úgy gyereket, hogy a család messze van, mi is ilyenek voltunk és nálunk is voltak ilyen gyerekek és egy bébiszittert felfogadni minden nap se pénztárcabarát.


Mihez tudtak volna kezdeni így, amíg tartott a vakáció?


Más az, ha tudnák kire bízni a szülő agyereket és a gyerek is szívesebben lenne a rokonnál és a rokon is megbízható, biztonságban lenne nála a gyerek, de a szülő mégis táborba adja, meg más az, hogy attól, hogy kitör a vakáció, nem változik a szülő beója és nincs kire bíznia a gyereket.

2021. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!