Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz ember vagyok,...

Tényleg rossz ember vagyok, ha panzióba adom a kutyám?

Figyelt kérdés

Néha, amikor tudom, hogy egész nap ügyeket intézek, akkor panzióba adom. Van egy, amelyikkel meg vagyunk elégedve, panziós is szereti őt és ő is a panzióst, sosem volt gond, amíg ott volt a kutyusom.


Most, hogy bejött a nyár, néha csak beadom 1-1 napra, hogy kertben is lehessen, több kutyussal legyen, legyen tere mozogni, levegőzzön többet, borzasztóan hiányzik, de nagyon jó látni, hogy mennyire jót tett neki ez.


De ilyenkor, amíg távol van, mindig kérdezik az idős nénik az utcán, hogy hol a kutyusom és, amikor megtudják, hogy a panzióban, akkor nagyon megvetően néznek rám és kérdezik, hogy minek van ott, meg, mondják, hogy biztos csak bezárja egy kennelbe őt a panziós meg kérdezik, hogy nem hiányzik e nekem meg, hogy ők biztos nem passzolnak le a kutyájukat.


Most rossz ember vagyok, ha beadom panzióba?


2021. júl. 22. 11:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A néninéknek azaz elképzelése, ahogy írtad is, hogy bezárják valahova és ott van szegény kutya egész nap, ahelyett, hogy veled lenne. Ha egyébként jóban vagy velük, -mert az látom, hogy rosszul esik a véleményük- mutass nekik egy-két fényképet, hogy milyen jól el van a kutyád, hátha megváltozik a véleményük.


Másrészt, jó hatással van a kutyádra, szeret oda járni akkor miért ne, egy-két napról van szó, ami neked rossz a kutyádnak meg jó :)

2021. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van az vénasszonyoknak ahhoz, hogy hol a kutyád, miközben gyakorlatilag játszóházba adod? Jól érzi magát 1-1 napra. Nem kell nekik felelni, mond azt, hogy egy másik kutyásnál van játszani/szocializálódni.
2021. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 22. 13:19
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy rossz ember és senkinek semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz.


Viszont én dolgoztam panzióban és a kutyasulikban is láttam panziókat, szerintem közel sem olyan, mint amilyennek az emberek idealizálják. 100 m2-es elkerített területenként van 4-5 kutya, nyílván van nekik árnyék, ház, víz, meg kapnak kaját, de csak nagyon kis százalékuk rohangál és játszik egymással, többnyire fekszenek, ha pedig ugatnak, rögtön rájuk van szólva, üvöltve. Sétálni nem viszik őket, max kiengedik a pályára és csoportosan labdáznak velük. Amelyik problémás, azt berakják egy pár m2-es kennelbe. Sok kutyán láttam, hogy egyáltalán nem értik, hogy mi történik velük, meg ilyedten járkáltak napokig, mire kicsit megnyugodtak. A többség persze gyorsan beilleszkedik és nem egy borzalomnak élik meg az ott töltött időszakot.


Szerintem a kutyák jobban értékelik, ha a gazdájuk elviszi őket suliba vagy a futtatóra szocializálódni, vagy csak sétálnak egyet a parkban, elmennek kirándulni.

2021. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14, nagyon szépen köszönöm! Nekem küldtek videót onnan, vagyis többet több napon és én onnan látom, hogy Naplika jól megvan. Van egy képem is róla amit nemrég kaptam. Sokszor kérem, hogy küldjenek képet vagy videót.
2021. júl. 22. 14:07
 16/18 anonim ***** válasza:
40%

ma 13:53

Kevered a panziót a napközivel.

Panzióba megőrzésre viszik a kutyát bizonyos ideig. A mostanában felfutó kutyanapközik másként működnek. Oda bizonyos időtartamra viszik a kutyákat, ami lehet reggeltől estig, vagy akár 2-3-4, stb órára. Ajánlom rákeresni a " kutyanapközi" kifejezésre a gugliban.

2021. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha magaddal kéne vinni ügyet intézni, akkor még szenvedne is... a 60°c-os aszfalton aztán sokkal jobb neki, mint egy árnyékos füves területen... a mamikákkal meg ne foglalkozz.
2021. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam kutyapanzióban. Kint voltak egész nap szabadon a kutyák, egyfolytában figyelni kellett rájuk, nem voltak egyedül hagyva. Volt nekik kint pancsoló és sok játék.


Éjszakára valóban kennelekben voltak, de másnap reggel 7-kor már mindenki ki volt engedve.


Normális panziókban egyáltalán nincs rossz dolga a kutyáknak.


A vénasszonyok meg foglalkozzanak a saját dolgukkal!

2021. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!