Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz ez a terv?

Jó lesz ez a terv?

Figyelt kérdés

06:00 - felkelek, felöltözök, beágyazok.

06:07 - leviszem a kutyát kailni, pisilni

06:20 - feljövünk, kb. Ilyenkor.

06:22 - reggelit adok a kutyának

07:20 - elindulok a munkahelyemre


15:00 - hazaérek.

16:00 - leviszem sétáltatni.


18:00 - hazaérünk.

18:01 - vacsorát adok a kutyának.

-

-

20:00 - lefekszünk aludni



Bocs nem tudom, hogy fogja tördelni a gyk. Elég neki ennyi séta?


Tudtok valamilyen útmutatót adni, hogy mit csináljak? Szeretnék egy kutyát, de nem tudom mire van szüksége. Hétvégén, mennék kirándulni.


A kutya hol aludjon? Kennelbe?


Bármi kis infót csöppentsetek, az aprócska tudatomba. (:



2021. júl. 24. 08:29
A kérdező szavazást indított:
Elég neki ennyi séta
Nem elég neki ennyi séta.
30 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Csórinak napi kétszer van csak alkalma pisilni/kakilni.


Egy-két egészségügyi pár perces séta még jó lenne, 8-9 óránál tovább nem jó, ha tartogatnia kell.


Ha kölyköt veszel magadhoz, akkor az első év teljesen más lesz, pár óránként be kell iktatni egy eü sétát, hogy szobatiszta legyen. Felnőtt kutyánál is az első pár hétben gyakrabban mennék ki, pl felkelés után rögtön mennék+elindulás előtt+hazajövetel után közvetlen(majd visszamennék, átöltöznék, regenerálódnák a munkából és utána mehetne a hosszabb séta)+este 10 körül is jó lenne egy.


Szobakennel sokat segíthet, legyen minél nagyobb.

2021. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha jól értem lakásban fogtok lakni, és nincs kerted.

Ebben az esetben minimum 3 séta KELL a kutyának. Ebből jó úgy, ha 2 gyors pisi-kaki séta, egy pedig hosszabb. (Nálunk 4 séta van inkább, kb így: reggel gyors, délurán gyors, koraeste hosszú, későeste gyors.) Nagyon nem mindegy a kutyád mozgás és feladatigénye!

Illetve, ami feltűnt, hogy a tanulás és játék kimaradt a napirendedből. Ezeket a délutáni sétába fogod beiktatni?

Az, hogy hol és miben alszik a kutya teljesen a te döntésed. A kezdeti időszakban nagyon jó szolgálatot tehet a kennel, de olvass nagyon utána a szoktatásnak, meg magának a kennel használatának.

Ha ilyen bizonytalan vagy, tanulj még sokat! Menj el akár már kutyakiképzőkhöz is, segítséget kérni a kutya napi rutinjának megtervezéséhez is, még a beszerzése előtt.

2021. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Még este, közvetlen lefekvés előtt egy rövid, pisilős séta mindenképp kell. Mondjuk 9-10-kor, gondolom 8-kor még azért nem fogsz ténylegesen aludni. Illetve délután én azzal indítanék, mikor hazaérek, hogy menjünk sétálni, nem váratnám egy órát még szegényt 7,5 óra távollét után.
2021. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Ami elsőre szemet szúrt: ébredés, öltözés, ágyazás 7 perc? Ez nekem a felébredéshez is kevés. :D

Egyébként ébredés. Amíg nem szoktok össze, amíg nem alakul ki a napirendje, ezt felejtsd el! Ha kölyök, akkor meg pláne!

Lehet, már ötkor nyüszíteni fog.

Az első héten nem hagynám napközben egyedül.

A séták számát előttem már leírták.

2021. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%
aztán munka mellett hogy oldja meg? 3-ig kötött programja van
2021. júl. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem tud neki elég sétát biztosítani, ne legyen kutyája.
2021. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZOKAT!!

Gondoltam, hogy előtte kiveszek egy hét szabit, aztán meg a feleségem, hogy 2 hetet legyünk vele otthon.


A feleségem otthonról dolgozik, az mondjuk jó, hogy ő leviszi délben, vagy az idő tájt, sétálni?

2021. júl. 24. 10:04
 8/24 anonim ***** válasza:
60%
Az tökéletes. De este lefekvés előtt közvetlenül akkor is legyen még egy.
2021. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%
Nem , nem a kutya körül forog a világ. Szerintem ennek is örüljön. Dolgozni kell vagy ti miből éltek?
2021. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Tudod, van az a mondás, hogy vagy elveid vannak vagy gyereked...remekül passzol a percre pontosan megtervezett életedhez. :))

A kutyát, míg kicsi, folyamatosan le kell hordani, hogy szobatiszta legyen. Vagyis az első ~fél évetekben semennyire nem releváns ez a napirend.

Másrészt a kutyád úgyis jelezni fog, ha már nem bírja tartogatni, amit így, hogy 14 órán keresztül kívánod tárolni szegényt a lakásban, el is könyvelhetsz. Ez a sétamenyiség tehát semmire sem elég. Sokszor-picit-elv érvényesüljön,hogy egészséges maradjon az állat...egy állatorvos azt mondta, boncolásnál vagy uh-n ránézésből tudják, melyik lakásban tartott kutya, annyira megnagyobbodik a hólyagjuk.

Ez nyàri rendszernek pedig eleve nem felel meg, mivel 4-től 6-ig elpusztultok a hőségben.

Mikor hazaérsz du. , akkor leviszed eü sétára, és 6-kor,7-kor érdemes nekimenni a 2 órásnak. Ezután pedig nincs 8-kor alvás (van egyáltalán, aki ilyenkor alszik? :)), hanem leviszed még egy gyorsra 10-kor.

2021. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!