Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy husky-t kertben tartana...

Ha egy husky-t kertben tartanak másik kutyával mennyi sétára van szüksége naponta? Kifutón el lehet engedni?

Figyelt kérdés
Ismerem a fajtát,tudom,hogy nagyon nagy a mozgásigénye. Csupán kíváncsi vagyok, hogy ha egyszer lesz mennyi az a minimum amit muszáj ráfordítani naponta így, általában. Hisz a legjobbat szeretném majd neki.

2021. júl. 25. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
10 km futás a minimum naponta.
2021. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Egész nap képest futni, nem fog lefeküdni a lábadhoz. Ugatni nem tud, csak vonitani, házat őrizni sem. Disznek éppen jó, másra nem.
2021. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pintér László ***** válasza:
27%
Hát nem tudom. Nálunk kertben van több kisebb testű kutyával, szerintem kellően kimozogja Magát, mert elég sokat pihen, akár a már említett láb mellett fekvést is szereti. Annyi, hogy eléggé szökős egy fajta függetlenül attól, hogy le van-e fárasztva vagy sem. Az meg hogy csak vonyítani tud kamu. Többnyire vonyít, de ugatni, kaffogni is szokott, vagy keverve azokat.
2021. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Husky és husky között is van különbség. Alapvetően igen kitartóak és hatalmas a mozgásigényük. De ez egyedfüggő is. Mára inkább divatkutya lett, mintsem munkakutya. Van, amelyiknek napi 2-3 óra aktív foglalkozás elég, van amelyiknek 10 sem.
2021. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első! A 10km úgyis ha egész nap futkos a kertben? Zárt kifutóban, általában azért visszajönnek?


Második! Nem házörzésre szánnám, hanem házi kedvencnek😉 Ha max házat őrizni is kéne,akkor lenne mellette pl egy dobberman is.


Hármas! A mostani kutyám is nagyon szökős volt(csak azért a volt mert már 11 éves). A kerítésen átmászott, szóval ezen a téren már megedződtem. XD De azért akkor ki tudják fárasztani egymást így? (Nem a sétától írtózom, de mondjuk egyszer egyszer nem lenne időm egy ilyen túrára. Ezért is akarom kintre, társ mellé 😅)



Mindenesetre az biztos,hogy ha egyszer lesz, jól meg fogok edződni mellette😅😁 És persze köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 25. 21:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

De mit ertesz zart kifuto alatt? Kennel? Kutyafuttatot? Mi az, hogy visszajon-e? Ha nem hallgat a nevere, alap, hogy nem engeded addig el poraz nelkul sehova. Ha mar hallgat, termeszetesen elso szora visszajon.

Nem a kutyak farasztjak egymast, sot, a kutya nem fogja magat lefarasztani a kertben, neked kell foglalkozni vele, bizony, ez ilyen :)

Legyen idod setara, turara, futasra es pont.Huskynal nincs nagyon valasztasi lehetoseged, persze barmikor barmi kozbejohet, 1-2 napot biztosan kibir neha,de mondjuk egy tartosabb betegseg, akarmi eseten legyen valaki, aki be tud segiteni es elviszi a kutyat setalni.

Van azert boven lustabb kutya, valassz akkor olyat, ha mar elore latod, hogy nem lesz ra mindig idod/energiad.

2021. júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

A kutya nem fog egész nap futkosni a kertben. Nem fogja magát lefárasztani egy nulla ingeres, pár száz nm-es területen, de még pár ezresen sem.

Általában napi 10-20 km mozgatás. Pontosan pedig annyi, amennyit a tiéd igényelni fog. Lehet, hogy kifogsz egy nyugodtabbat és elég pár km-es séta, de lehet, hogy majd a napi 40 km-es bicikliutak sem lesznek elegek, hogy ne romboljon, ne akarjon szökni, ne legyen kezelhetetlen. Mert van ilyen is.

2021. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hatos! Tényleg csupán mint irtad ilyen évi max 10 nap lenne amikor nem lenne rá idöm annyi, nem heti rendszerességgel, nyilván. Hisz pontosan tudom,hogy nem egy lusta kutya.

Kutyafuttatóra gondoltam és arra,hogy ilyen helyen mennyire nehéz megtanítani arra,hogy visszajöjjön. Mert ott jó sok másik kutyával találkozhatna és futkorászhatna, barátkozhatna,ami kell egy kutyának. Mert azt tudom,hogy általában elég csökönyösek és hogy megbolondúlnak a nagy terek látványától...

A kifárasztás nem a legjobb szóhasználat tőlem, úgy értettem azért többet mozog ilyen helyzetben egy kutya mint egy lakásban mondjuk, főleg ha van társasága. Ezzel nem gondoltam, hogy ne kéne naponta sétáltatni elég nagy távokat, csupán annyit, hogy lehet, ismétlem lehet hogy elég neki kevesebb is, néha...ha már idősebb lesz. De ha nem,akkor nem. Viszont ahhoz túlságosan szeretem a fajtát, hogy lemondjak arról, hogy egyszer legyen, szóval majd viszem ahova tudom magammal mint a véresrongyot XD

A rongálás meg nem akadály, az egész kertet feláshatja majd, engem aztán nem zavar. Ha nem foglalkozom eleget vele, meg is fogom erdemelni és legalább feltünik mindenképp.

2021. júl. 26. 00:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért bolondulna meg a nagy terek látványától? Legfeljebb csak akkor, ha nulla nevelést kapott.. Miért ne lehetne normális behívásra tanítani?

Viszont azt ugye tudod, hogy jellemzően igen domináns, kemény kutyák? Nem azok, akiket mindenféle más kutyával csak úgy össze lehet engedni. A kutyafuttatózás amúgy is sok kárral és hátránnyal jár a kutyára nézve... Nyilván nagyon tudatos nevelés és szocializáció mellett lehet kontrollálni őket - de sajnos a kérdésből az jön le, hogy te magad sem tudod, hogy hogyan neveld majd.

2021. júl. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pintér László ***** válasza:
3-as vagyok. Azért lettem lepontozva, mert elmondtam, hogy a Mi huskynk az inkább punnyadósabb fajta és elég Neki a kertben játszani 4 másik kutyával? Ő ilyen. Nem mindegyik egyforma. De azért kíváncsi lennék, hogy a lepontozók közül hánynak van vagy volt huskyja és hányan csak valami kutyás magazinból tudják a dolgokat róla. Amúgy rohadt egy makacs tud lenni.
2021. júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!