Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy husky-t kertben tartana...

Ha egy husky-t kertben tartanak másik kutyával mennyi sétára van szüksége naponta? Kifutón el lehet engedni?

Figyelt kérdés
Ismerem a fajtát,tudom,hogy nagyon nagy a mozgásigénye. Csupán kíváncsi vagyok, hogy ha egyszer lesz mennyi az a minimum amit muszáj ráfordítani naponta így, általában. Hisz a legjobbat szeretném majd neki.

2021. júl. 25. 20:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

A 3. válaszolónak rögtön sikerült megcáfolnia magát, hiszen, ha annyira jól lefárasztja magát a kisebb kutyákkal, akkor nem lenne energiája szökni.

Alapjáraton nem lehet olyat mondani, hogy szökős fajta, mivel ha kiskorától folyamatosan le van fárasztva és ivartalanítva van, akkor fel sem fog benne merülni, hogy szökjön (kivéve extrém helyzet, pl tűzijáték, stb). Szökős maximum egyed lehet, akivel valamelyik életszakaszában nem foglalkoztak eleget, ezért kialakult nála, hogy menni kell, és akkor is megy, ha rendesen le van mozgatva, mert már a napirendje részévé vált az önsétáltatás.

2021. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kölyök huskym (3 hónapos) egyelőre benti kutya. Napi 3-szor 20 percet tanítom 1-1,5 órát játszok vele, 3-4 km-t futtatom/sétáltatom (az ő tempójába). Van mikor ez is kevés neki és este még 10 percig futattom, mert igényli. Én rednszerint roller vagy bicikli mellett futtatom, mert, ami nekem futás, az neki gyors séta. De persze mindegyik egyed különböző. Biztos van olyan husky, aki legszívesebben egész nap pihen, és biztos van olyan, aki naponta ha lefut 18-20 km-t akkor se fárad el.

Utolsó válaszoló, nagyon igazad van abban, hogy nagyon makacs tud lenni! Sok időt igényel.

2021. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Utólsó előtti..

De a 11-es válaszolóval is egyetértek

12es voltam.

2021. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!