Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetemre megyek vidékre,...

Egyetemre megyek vidékre, megérné-e vinni a kutyám is? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Két lehetőség áll fenn: társbérletbe vihetném magammal vagy maradhat a családommal otthon. Körülbelül ugyanolyan körülmények állnak fenn mindkét helyen, ugyanannyit fogunk otthon tartózkodni. A kutya mindenkihez kötődik (papír szerint az enyém, de az egész család imádja), és igazából ugyanazt a gondoskodást kapná meg mindkét helyen.

Budapestről költözöm vidékre, számításaim szerint ~6 évig biztosan ott is maradok. Valószínűleg hétvégente hazajárok majd IC-vel vagy gyorsvonattal, ahol szállítóboxban vihetném magammal. Fogalmam sincs, mennyire lenne jó ez neki hosszútávon, ahogy a környezetváltozás is. Az út 2,5-3 óra.

A kutya idősebb, kistestű, szelíd, és energikus.

Igazság szerint sokat jelentene a számomra, ha velem lenne, (kvázi így lenne "családom", aki hazavár, plusz lenne kiről gondoskodnom) ráadásul ha most otthon hagyom, akkor nyilván már később nem viszem el, akkor sem, ha majd már dolgozom. Mivel fogalmam sincs, meddig fog élni, bár hétvégente láthatnám, kvázi elveszíteném őt és nagyon hiányozna. Nagyon nehéz döntés ez nekem, fájó érzés lenne nélküle élnem.

Sajnos fogalmam sincs, hogyan döntsek, igazából most akarom még csak felhozni otthon a témát, de mindenképp a kutya érdekeit szeretném szem előtt tartani.

Tapasztalt kutyások meglátásának, ötletének örülnék nagyon.



2021. júl. 26. 00:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a kutyádnak is könnyebb lenne az, hogyha nem kéne hetente 2,5-3 órát utaznia oda-vissza.
2021. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Én mindenképpen vinném (és majd viszem is) magammal a kutyámat. A szemem fénye, és összetartozunk, folyton keres, és szinte letargikus ha nem vagyok otthon 1-2 napig, pedig vele van a tesóm meg anyám is, de hozzám kötődik igazán. Neki a környezetváltozás sokkal kisebb sokk lenne mint a gazdája hiánya. Ha nálatok is így van, akkor vidd szerintem. Amúgy ha letakarod az ülést, utazhat azon is, nem kell szállítóbox, az enyém így csinálja (közepes testű), 2 órás utakat végigalussza nagyon szépen, pedig egy szeleburdi, 2 éves terrier :D leszállni is könnyű vele, ha van két táskám akkor is a hónom alá tudom csapni aztán jól van, pedig 17 kg és lány vagyok. Egyszerű vele is utazni, nem hogy egy pici kutyával. Én nem tudok semmi kifogást hogy miért ne vidd.
2021. júl. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy azt sem értem hogy miért kell hetente utazgatni?
2021. júl. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Ritkan adnak ki szobat kutyasoknak, a lakotarsak miatt, (teljes lakast gyakrabban) ez lesz az elso akadaly, amit nem tudom, hogy le tudsz-e gyozni.

En egyebkent vinnem magammal, de nem utaztatnam hetente, hanem max havi egyszer mennek haza, valamit valamiert. Elhiszem, hogy haza akarsz jarni, de macera lenne kutyaval, raadasul neki is stressz a sok vonatozas.

2021. júl. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon nehéz lesz kutyásként bérletet találnod.
2021. júl. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

én is vinném!


De azért legyen egy kis adalék a szállításról:

[link]

Ezt is vedd bele az egyenletbe!

pl IC-n nem lehet a kocsiban a kutya, csak a kocsi elején, végén a peronon, stb. Szóval nem a legkényelmesebb utazni vele. Ha heti 2x utazol majd vele akkor lehet macera lesz egy idő után....

2021. júl. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
76%
Én nem vinném. Vagy ha igen, nem játék sűrűn haza. És amikor hazamegyek, az esetek felében megpróbálnám a kutyát rábízni a lakótársamra.
2021. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A dilemma lényege nem a lakhatás, hanem inkább az utazás.

#6-nak: Utánanéztem, igen, mint írtam egészen picike, így gyorson/IC-n a kocsiban vihetem, de csak boxban. /Személy nem is jár azon a vonalon./ Eddig nem volt boxa, nem tudom, mennyire könnyen szokná meg.

#2-nek: Mennyire tartatják amúgy ezt az előírást pontosan be? Szólnának, ha a földön feküdne a kocsipadlón (pórázzal, természetesen)? Mennyire lenne nehéz boxba beszoktatni?

#7-nek: Azért mennék haza így is-úgy is mindenképp, hogy láthassa a többieket is, ne legyen totál elszakítva mindenki mástól.

2021. júl. 26. 15:23
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Kallere válogatja.... de sajnos a kallerokat is ellenőrzik elég rendszeresen, úgyhogy nem mindig tud elnézni néhány szabálytalanságot.

Aztán ott vannak az utastársak is... rengeteg idióta van és mivel sokszor fogsz utazni óhatatlanul bele fogsz futni balami majomba akinek nem fog tetszeni, hogy liheg a kutya, vagy hogy csak egyáltalán létezik....

2021. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

A kutya a gazdajahoz ragaszkodik.

Neked macskat kellett volna venned,mert ugy latom nem fogod fel,hogy a kutya a gazdajaert el. Ha a gazda elhagyja,a legtobb kutya belebetegszik,hiaba hagyja a csaladjara!

2021. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!