Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanácsoltok a nagyon...

Mit tanácsoltok a nagyon izgága kutya fürdőkádba emeléséhez, fürdetéséhez és megfésüléséhez?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű, kb. 40 kilós, izgága kutyánk, aki nyolc hónapos.


Mivel hosszú szőrű, szeretném megfésülni, hiszen már egy-két helyen csomósodik a szőre.

Sajnos nem engedi a fésülést, állandóan a fésű után nyúl, és játszani akar vele, harapdálni akarja. Fésülés közben elkezd forgolódni, hemperegni.


Ugyanígy a fürdőkádba sem engedi betenni magát. Amikor megpróbálom óvatosan felemelni, ellenkezik, és ő szeretne az erősebb lenni. Emiatt már több hónapja nem volt fürdetve.


Locsoláskor imád az udvaron vízzel játszani, ezért vettem neki egy udvari, kagyló alakú gyerek homokozót, amit feltöltöttem langyos-meleg vízzel. Sajnos ebbe sem lehet belevinni, pedig az alig 20 centi magas peremű edény.


Mit tanácsoltok? Már nagyon meg kellene fürdetni, és fésülni, mert egyre elhanyagoltabb kinézetű a kutyus.


Már arra gondoltam, hogy langyos vízzel lelocsolom az udvaron, és úgy kenem be kutyasamponnal, ha már úgyis szeret locsoláskor játszani . :)


2021. júl. 28. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Adj neki egy másik játékot, ami érdekesebb a fésűnél, azzal talán le tudja magát foglalni.
2021. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
A slagos módszert próbálnám így, hogy van udvar, és most elég meleg is van, szóval nem fázna meg. Bent esetleg még láttam olyan trükköt, hogy bekenték májkrémmel, pástétommal vagy valami hasonlóval a kád szélét vagy a csempét, a finomság lefoglalta a kutyát, addig a gazdi lefürdette.
2021. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Vidd kozmetikushoz
2021. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

mogyorovajat kenni a csempere

mig o elvan azzal hogy nyalogatja addig ti siman megfurdetitek... (es ezzel is csaljatok be a furdokadba)

viszont ha nagyon nem megy kutyakozmetikus nagyon szepen megtudja csinalni :)

2021. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Nincs elég tekintélyed a szemében. nyolc hónapos, még nem késő elkezdeni. A kutyának meg kell érteni hogy amikor a gazda azt mondja hogy "a" akkor az "a" lesz és nem az amit ő akar. Vezényszavak stb megtanítása, fiatal korában a legkönnyebb, én nem várnék vele. Ide például a mi kutyánknál jól jön az "állj" vezényszó. határozottan és hangosan elmondjuk neki és a kutya egy lépést nem tesz utána míg azt nem mondjuk hogy "mehetsz". egyik legegyszerűbb vezényszó, pofonegyszerű megtanítani.
2021. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Én pórázra tettem és kikötőttem mint ahogy a kozmetikusokbál szokás, így kevésbé tud össze vissza fészkelődni. Fésülés közben dicsértem illetve időnként jutalomfalatot vette a kezembe és egy ideig ott tartottam, a kutya meg próbálta kivenni. Végül megkapta, egy pár ilyen után már elnyugodott. Golden retrieverről van szó, tehát most belőle kb ömlik a szőr és egy ideig eltart a fésülés de ő is nagyon lelkes kutya, ha nem kerítenék a procedúrának ekkora feneket, sose jönne ki belőle az a sok szőr.

Ha harapdálni akar, akkor szólj rá, ha van szájkosár, mindenképp használd, mert egy nagyobb csomó kibontása tud kellemetlen lenni.

2021. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk egy 8 hónapos kutya pont kamasz, a kamaszkor pedig nem a szófogadásról híres. :-D
2021. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Porazt ismeri? Olyan jo ido van, ne szenvedj a kadban furdetessel, en mindig kikotom valamihez kint (akkor is, ha amugy szereti a vizet, mert menne rogton rohangalni, meg hemperegni) es ott helyben meg lehet furdetni samponnal.
2021. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
A fésülést tedd olyan időpontra, amikor fáradt, és nincs energiája pörögni, ígynemfog kapkodni a fésű után. De a jutalomfalat is beválhat. Azért harapja, mert játszik, kölyök még.
2021. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Megfigyeltem, az én kutyám anno főleg azért kapkodott a kezemben lévő cuccok iránt, mert azt hitte hogy játék, és tetszett neki a reakció.


Ha a fésű után kap, ignoráld (ne kapkodd el előle) és tiltsd. Ajánlj fel neki egy játékot, és dicsérd ha azzal foglalkozik - azzal már "incselkedhetsz" vele, húzogasd az orra előtt :D

2021. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!