Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartónak a retrieve...

Kezdő kutyatartónak a retrieveren és labradoron kívül milyen fajtát ajánlanátok még?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 10:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%
Én teljesen tapasztalatlan kutyatartóként 2 mentett keverék kan kutyuskával "kezdtem". Most másfél évesek. Olyan eget rengető problémáink sosem voltak, kiskorukban párszor megszöktek, néha megrágtak ezt-azt de ez azóta már orvosolva lett. Egyébként nagyon szófogadóak, okosak. Néha összeverekednek, de ez természetes, hisz azt mindig el kell dönteniük éppen ki a falkavezér. De amúgy jól megvannak, és nagyon nagyon örülök, hogy ketten vannak, mert így napközben sem unatkoznak annyira, mikor munkában vagyunk.
2021. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
Ugy valassz kutyat magadnak, hogy ne lelkesedesbol, hanem gondold at milyen tipusu ember vagy ... mennyire elsz aktiv eletet, mennyi szabadidod van es mennyire vagy kitarto (kovetkezetes), hiszen egy kutya 10-15 eves projekt.
2021. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
A te jellemedtől függ, milyen kutya passzol hozzád. Én egy kb. 1,5 éves kistestű mentett keverékkel kezdtem, tippem szerint terelő+terrier+öleb lehet benne a külleme és a jelleme alapján, de nem ismerem a szüleit, nekem pont tökéletes minden szempontból, mérete, aktivitása. Volt és van meló az előélete miatt, de tudom kezelni. Viszont ismerek olyan többedik kutyást, akinek beletörne a bicskája.
2021. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a border collie és a tacskó jó első kutyának.
2021. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%
A tacskó igaz hogy kicsi meg aranyos, de első kutyának semmi képpen ne! Egy vérbeli vadászkutya, kotorékeb. Önálló, makacs, akaratos. 10-ből 1 tacskót látok csak, akit meg tudtak nevelni. Tapasztalat nélkül csak szenvedés lesz.
2021. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
31%
Ahelyett hogy konkrét fajtát keresel, inkább menj be egy menhelyre, és ments meg egy ártatlan jószágot. Hidd el, nagyon meghálálja.
2021. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%
Mostanában ne akarj tacskót akkor se, ha bírnál vele, ráálltak a fajtára a kutyatolvajok.
2021. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

17-es igazad van!

Az enyémet is ellopták.

2021. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
37%

A golden cuki meg minden, de sajnos nem egy esetet hallottam, hogy támadott, mert nem volt megnevelve. Oké, ez minden kutyára igaz. Viszont a golden is vadászkutya, ezt ne felejtsük el, a gügyögésen és pár labdaeldobáson kívül tanítani, nevelni, fárasztani kell. Sok divatból tartott goldinál ezt nem veszik figyelembe. Ezenkívül úgy hallottam, hogy kezdik túltenyészeteni hozzá nem értő "tenyészők" és "szaporítók" és amúgy is egyre több az ideggyenge.

Sok múlik azon, hogy mit tudsz neki nyújtani, milyen a személyiséged. Hozzám a békés, nagyobb testű, nem pörgős juhászkutyák és más óriások állnak közel, szóval ezek közül ajánlok: berni pásztor, óangol juhász, skót juhász, bernáthegyi, újfundlandi. Nyilván tudd, hogy persze ezek nem olcsó kutyák. De a nevelésükkel általában nem szokott gond lenni.

Általában. Én is láttam már harapós bobtailt, meg amúgy akár kezdőknek is könnyen kezelhető német juhászt.

Vagy még a kisebb testűek közül szokták ajánlani a kisebb uszkárokat és azokat a kistestű kutyákat, amik nem terrierek (és nem a tacskó).

2021. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%

Ideggyenge..minden neveletlen kutyát """szaporítós ideggyengének""" titulálnak.

Holott tenyésztőtől jött kutya is pontosan ugyan úgy viselkedik az adott gazda kezében.Kutyát nevelni kevesen tudnak,és könnyebb a kutyára fogni,hogy az a defektes biztos.

2021. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!